Články k tématu: Počasí

Německo zasáhly silné bouřky, jeden člověk zemřel

22.06. 19:08

Berlín - Silné přeháňky a lijáky dnes na řadě míst na severu a severovýchodě Německa způsobily vážné komplikace v dopravě. Přerušené je například železniční spojení mezi trojicí velkoměst Berlín, Hamburk a Hannover. Nepřízeň počasí už si podle televize n-tv vyžádala i jeden lidský život.

Čechy drtí letní teploty. Lidé kolabují, úřady zkracují pracovní dobu

22.06. 18:32

Praha - Některé úřady a instituce dnes zkrátily kvůli vedru svým zaměstnancům pracovní dobu. Pražští záchranáři dnes zasahovali zatím u 15 případů kolapsu způsobených horkým počasím.

Po tropickém dni projdou Českem během noci silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí

22.06. 13:38

Praha - Velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí hrozí od dnešních 19:00 do pátečních 04:00 na Karlovarsku a v celém Ústeckém kraji. Bouřky ale nelze vyloučit ani v jiných regionech. Před nimi vyvrcholí příliv velmi teplého vzduchu.

reklama

Předpověď počasí na noc a pátek 23. června

22.06. 13:11

Praha - Přes naše území bude postupovat k východu studená fronta, za kterou se na naše území začne rozšiřovat od jihozápadu výběžek vysokého tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Jižní pobřeží USA se připravuje na tropickou bouři Cindy, vichr už si vyžádal jednu oběť

21.06. 21:58

Washington - Vichr z blížící se tropické bouře Cindy zasáhl jižní část Spojených států. Naplno má živel udeřit ve čtvrtek.

Vlna veder zasáhla západ Evropy. Na řadě míst padají teplotní rekordy

21.06. 16:35

Londýn/Paříž/Berlín/Vídeň - Nezvykle vysoké teploty sužují téměř celou západní Evropu. Dokonce i v Británii a Nizozemí naměřili přes 30 stupnů. Úřady varují před požáry.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 22. června

21.06. 16:11

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu nad jihozápadní Evropou, informuje chmi.cz.

Počasí v Česku: Vedra přetrvají do čtvrtka, teploměr se vyšplhá nad 34 stupňů celsia

21.06. 14:10

Praha - Vedra v Česku přetrvají do čtvrtka. V noci na pátek se má s příchodem studené fronty ochladit. Riziko vzniku požárů už nehrozí jen jižní Moravě a Ústeckému kraji, ale i dalším šesti krajům.

V Česku je stále možné najít sníh. Na sněhovém poli Mapa republiky zůstává až šest metrů

21.06. 12:29

Trutnov - Ačkoli v Česku panují tropické teploty, na sněhovém poli zvaném Mapa republiky v Krkonoších dosahuje vrstva sněhu stále šesti metrů.

Reálný dopad klimatických změn? Ekonomický propad a nedostatek jídla

21.06. 12:04

Klimatické změny výrazně zvýší některé náklady v potravinářském průmyslu. Zákazníci to v dohledné době poznají rostoucími cenami potravin. Hlavním důvodem bude nedostatek některých potravin a dražší pojištění rizik v zemědělství. Ohledně pojištění bude vzrůstat tlak na spolupráci státního a…

Německo a Rakousko trápí vedra, hrozí lesní požáry

20.06. 17:05

Berlín/Vídeň - Vlna veder momentálně trápí celou střední a západní Evropu. V německém Sársku a v okolí rakouského Salcburku se dnes rtuť teploměrů vyšplhá až k 35 stupňům Celsia. Úřady varují před vznikem lesních požárů.

Předpověď počasí na noc a středu 21. června

20.06. 10:05

Praha - Studená fronta se bude při svém postupu k jihu v oblasti vysokého tlaku vzduchu nad střední Evropou rozpadat, informuje chmi.cz.

Česko zasáhnou tropy. Meteorologové varují před dehydratací a přehřátím

19.06. 12:32

Praha - V Čechách a na jižní Moravě budou v úterý tropické teploty přes 31 stupňů Celsia. Meteorologové proto varují před přehřátím a dehydratací. Lidé by také neměli rozdělávat ohně v přírodě.

Předpověď počasí na noc a úterý 20. června

19.06. 09:46

Praha - Do střední Evropy vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. Večer začne počasí na severu našeho území ovlivňovat od severozápadu studená fronta, informuje chmi.cz.

Studenti z plzeňské univerzity vyvinuli aplikaci zobrazující počasí po celém světě

18.06. 11:59

Plzeň - Studenti doktoranského studia Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) vyvinuli aplikaci Ventusky, která umožňuje nejen sledovat počasí, ale také výšky vln a přesné předpovědi v oblastech postižených hurikány či tajfuny.

Předpověď počasí na noc a pondělí 19. června

18.06. 10:28

Praha - Tlaková výše bude postupovat přes střední Evropu k východu. Po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu až jihu, informuje chmi.cz.

Nebezpečná klimatizace? Pozor na zdravotní komplikace

18.06. 09:14

Většina lidí, kteří pracují v kancelářích, si už dnes nedokáží parné letní dny představit bez klimatizace. Jaká je však ideální teplota uvnitř budov, když venku panují třicítky? Velké teplotní šoky, které mohou být zapříčiněné klimatizací nastavenou na maximum, nám mohou přivodit vážné zdravotní…

Prázdniny se blíží: Jaké bude počasí? Podívejte se na dlouhodobou předpověď

17.06. 16:13

Praha - Období od 19. června do 16. července 2017 bude jako celek teplotně slabě nadnormální. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí. Přečtěte si také předpověď na příští týden.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. června

17.06. 15:39

Praha - Od západu k nám bude zasahovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. června

16.06. 10:27

Praha - Tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry bude postupovat přes Polsko a Slovensko dále k jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Meteorologové varují před vysokými hodnotami UV indexu. Jak se správě chránit?

15.06. 15:01

Praha - Ozonová vrstva v následujících dnes zeslábne, varovali meteorologové. Zejména dnes a v neděli se kolem poledne očekávají zvýšené hodnoty UV indexu. Lidé by proto měli omezit pobyt venku a chránit se opalovacími krémy a brýlemi s UV filtrem.

Španělsko trápí vedra, do Česka se dostanou až po víkendu

15.06. 11:10

Madrid - Pokud se v těchto dnech chystáte do Španělska, připravte se na velmi vysoké teploty. Nejhorší je situace v centrální části a na jihozápadě Pyrenejského poloostrova, kde má být až 42 stupňů. V noci někde teplota neklesá pod 25 stupňů Celsia.

Předpověď počasí na noc a pátek 16. června

15.06. 10:22

Praha - Přes naše území přejde k východu studená fronta. Po jejím přechodu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupující přes Polsko k jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 15. června

14.06. 10:28

Praha - Před studenou frontou nad západní Evropou k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

reklama
Fotogalerie