Články k tématu: Počasí

Jak velké sucho nás čeká? Čeští vědci spustili nový web

03.07. 11:35

Brno - Brněnský Ústav výzkumu globální změny Akademie věd ČR spustil web, na které veřejnost najde informace o suchu. Vědci pracují s pěti předpovědními modely a každý den aktualizují předpověď pro celou republiku.

Povodně na jihu Číny si vyžádaly nejméně 15 životů, desetitisíce lidí musely opustit domovy

03.07. 10:29

Peking - Jih Číny opět zasáhly povodně. Podle úřadů zahynulo již 15 osob a desetitisíce lidí musely být evakuovány. Situace se má zhoršovat, předpověď na příští dny počítá s dalšími dešti.

Předpověď počasí na noc a pondělí 3. července

02.07. 10:42

Praha - Od západu bude do střední Evropy zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho přední straně k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

reklama

Bulharsko trápí vedra: V Sofii je 40 stupňů, v důsledku horka už zemřelo pět lidí

01.07. 18:19

Sofia - Teploty v Bulharsku momentálně překračují 40 stupňů Celsia a úřady v metropoli už hlásí pět mrtvých v souvislosti s vlnou veder. Situaci komplikuje nedostatek vozů záchranné služby.

Předpověď počasí na červenec: Začátek prázdnin proprší .Kdy se vrátí léto?

01.07. 15:58

Praha - Období od 3. do 30. července 2017 bude teplotně průměrné, uvedli dnes meteorologové v dlouhodobém výhledu počasí. Srážkově bude první měsíc letních prázdnin průměrný až slabě nadprůměrný.

Předpověď počasí na noc a neděli 2. července

01.07. 15:58

Praha - V neděli bude přes naše území od severozápadu přecházet okluzní fronta. Za ní k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, informuje chmi.cz.

Lidské tělo horka nezvládá? Na léto reagujeme hůř, než si myslíme

01.07. 11:46

V létě je to s počasím jako na houpačce. Přechod teplých a studených front přes naše území může být velmi únavné jak pro naše tělo fyzicky, tak psychicky. Počet lidí, na než nepříznivě působí změny počasí, neustále roste.

Řecko a Turecko trápí horké počasí, starší lidé by neměli chodit ven

30.06. 21:25

Atény/Ankara – Vlna veder zasáhla Řecko a Turecko. Starší osoby a lidé s poruchami srdce nebo oběhového systému by neměly vycházet ven.

Situace se po deštích opět zklidnila. Jaké počasí nás čeká na začátku prázdnin?

30.06. 11:06

Praha - Ve čtvrtek se přes část Čech přehnal vytrvalý déšť, který komplikoval dopravu, zaplavil sklepy a zvednul hladiny některých řek. Situace se už uklidnila. Dnes v 07:00 skončila výstraha na povodňovou pohotovost, která platila v Praze, okresech Beroun a Praha-západ ve Středočeském kraji a…

Předpověď počasí na noc a sobotu 1. července

30.06. 10:59

Praha - Počasí u nás bude svým okrajem ovlivňovat tlaková níže se středem nad Pobaltím. Večer začne do Čech od západu postupovat okluzní fronta, informuje chmi.cz.

Povodňová pohotovost v Praze: Hráz rybníků v Radotíně a Řeporyjích přetekla

29.06. 17:00

Praha - Kvůli extrémnímu dešti vyhlásili hydrometeorologové povodňovou pohotovost pro celé území Prahy, výstraha platí do pátečního rána. Nejzávažnější situace je v Radotíně. V oblasti Na Cikánce přetekla voda hráz rybníka.

V Čechách extrémně prší. Vlaková trať Praha-Beroun je podemletá

29.06. 10:44

Praha - V části Středočeského kraje extrémně prší. V nejbližší době může na území hlavního města a v jeho okolí spadnout až 30 milimetrů srážek. Hodně pršet má také v Ústeckém a Libereckém kraji, varování před vydatným deštěm platí pro Jihočeský a Královéhradecký kraj. Kvůli podemletí železniční…

Předpověď počasí na noc a pátek 30. června

29.06. 10:13

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková níže nad Baltským mořem. Kolem ní k nám bude proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Vedra končí, do ČR se blíží silné bouřky. Zasáhnou zejména východ země

28.06. 15:01

Praha - Východní polovinu Čech dnes zasáhnou velmi silné bouřky, na hromy a blesky by se ale měl připravit i zbytek republiky. Studená fronta utne letní počasí, prázdniny začnou teplotami jen kolem 20 stupňů.

Španělsko hlásí rekordně teplé moře, u Tarragony má 27 stupňů

28.06. 12:22

Madrid - Pokud míříte na dovolenou do Španělska a těšíte se, jak se zchladíte v moři, patrně budete zklamaní. Teplota vody u španělských břehů je v těchto dnech nebývale vysoká. Týká se to nejen Středozemního moře, ale i Atlantiku.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 29. června

28.06. 10:10

Praha - Zvlněná studená fronta bude postupovat z našeho území zvolna k severovýchodu. Nad Čechami se vytvoří tlaková níže, která se bude při postupu k severu prohlubovat, uvedl chmi.cz.

Ve středu se teploměr vyšplhá ke 31 stupňům, pak přijdou bouřky a kroupy

Aktualizovali jsme 27.6.2017, 22:13, 27.06. 13:53

Praha - V Česku má být ve středu přes 31 stupňů Celsia. Vedra odpoledne skončí s příchodem bouřek, které mohou být velmi silné. Na jihu Čech a Moravy do středeční noci platí zvýšené riziko vzniku požárů.

Předpověď počasí na noc a středu 28. června

27.06. 10:52

Praha - Před zvlněnou studenou frontou, která odpoledne a večer začne postupovat přes naše území k východu, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 27. června

26.06. 10:11

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat i nadále mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pondělí 26. června

25.06. 22:06

Praha - Počasí u nás bude nadále ovlivňovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, informuje chmu.cz

Problémy se suchem jsou podle zemědělců jsou horší než v minulosti

25.06. 17:06

Praha - Kvůli suchu nyní vypadá česká krajina jako středomořská oblast, situace je horší než v minulosti. Zasychají jarní obilí i trvalé travní porosty. ČTK to řekli mluvčí Agrární komory Jiří Felčárek a předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

Předpověď počasí na noc a neděli 25. června

24.06. 19:05

Praha - Od západu k nám bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho severní straně bude postupovat studená fronta, která ovlivní i počasí u nás, informuje chmu.cz.

Teploty příští týden vystoupají na 35, v červenci se ochladí a naprší

24.06. 17:37

Praha - Zbytek června bude nadprůměrně horký a deštivý, teploty vystoupají až na 35 stupňů. V červenci se ale teploty vrátí k průměru a bude velmi deštivo.

Česko drtí sucho, silně trápí 11 okresů

24.06. 14:16

Višňové (Znojemsko) - Suchem je v Česku nyní silně postiženo 11 okresů. Pokles výnosů u některých plodin může místně přesáhnout i více než polovinu obvyklé míry.

reklama
Fotogalerie