Články k tématu: Počasí

Studenti z plzeňské univerzity vyvinuli aplikaci zobrazující počasí po celém světě

18.06. 11:59

Plzeň - Studenti doktoranského studia Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) vyvinuli aplikaci Ventusky, která umožňuje nejen sledovat počasí, ale také výšky vln a přesné předpovědi v oblastech postižených hurikány či tajfuny.

Předpověď počasí na noc a pondělí 19. června

18.06. 10:28

Praha - Tlaková výše bude postupovat přes střední Evropu k východu. Po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu až jihu, informuje chmi.cz.

Nebezpečná klimatizace? Pozor na zdravotní komplikace

18.06. 09:14

Většina lidí, kteří pracují v kancelářích, si už dnes nedokáží parné letní dny představit bez klimatizace. Jaká je však ideální teplota uvnitř budov, když venku panují třicítky? Velké teplotní šoky, které mohou být zapříčiněné klimatizací nastavenou na maximum, nám mohou přivodit vážné zdravotní…

reklama

Prázdniny se blíží: Jaké bude počasí? Podívejte se na dlouhodobou předpověď

17.06. 16:13

Praha - Období od 19. června do 16. července 2017 bude jako celek teplotně slabě nadnormální. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí. Přečtěte si také předpověď na příští týden.

Předpověď počasí na noc a neděli 18. června

17.06. 15:39

Praha - Od západu k nám bude zasahovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 17. června

16.06. 10:27

Praha - Tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry bude postupovat přes Polsko a Slovensko dále k jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Meteorologové varují před vysokými hodnotami UV indexu. Jak se správě chránit?

15.06. 15:01

Praha - Ozonová vrstva v následujících dnes zeslábne, varovali meteorologové. Zejména dnes a v neděli se kolem poledne očekávají zvýšené hodnoty UV indexu. Lidé by proto měli omezit pobyt venku a chránit se opalovacími krémy a brýlemi s UV filtrem.

Španělsko trápí vedra, do Česka se dostanou až po víkendu

15.06. 11:10

Madrid - Pokud se v těchto dnech chystáte do Španělska, připravte se na velmi vysoké teploty. Nejhorší je situace v centrální části a na jihozápadě Pyrenejského poloostrova, kde má být až 42 stupňů. V noci někde teplota neklesá pod 25 stupňů Celsia.

Předpověď počasí na noc a pátek 16. června

15.06. 10:22

Praha - Přes naše území přejde k východu studená fronta. Po jejím přechodu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry, postupující přes Polsko k jihovýchodu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 15. června

14.06. 10:28

Praha - Před studenou frontou nad západní Evropou k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 14. června

13.06. 10:05

Praha - Přes střední Evropu začne od západu zvolna přecházet tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 13. června

12.06. 10:02

Praha - Od západu se do střední Evropy rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje chmi.cz.

Léto si dalo stopku? Červen je teplý, na konci měsíce se to změní

11.06. 12:10

Praha - Teplejší počasí posledních dní sice bude ještě pokračovat v následujících dvou týdnech, na konci června se ale ochladí. Nejteplejší nebude ani začátek července.

Předpověď počasí na noc a pondělí 12. června

11.06. 10:29

Praha - Před studenou frontou, která odpoledne a večer přejde přes naše území k jihovýchodu, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a neděli 11. června

10.06. 11:16

Praha - Přes naše území bude k východu postupovat tlaková výše a po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmu.cz.

Předpověď počasí na noc a sobotu 10. června

09.06. 10:52

Praha - Za studenou frontou, která bude postupovat přes naše území k východu, se od západu bude rozšiřovat tlaková výše, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 9. června

08.06. 09:49

Praha - V pátek začne počasí u nás ovlivňovat studená fronta postupující od západu, před ní vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu, uvedl chmi.cz.

Největší škůdce ovzduší: auto, letadlo, nebo sopka?

07.06. 16:14

Boj s emisemi CO2 není pouhý výmysl bruselských úředníků snažících se vnucovat průmyslu další normy. Lidská činnost, která mimo jiné spočívá ve spalování uhlí, plynu nebo ropy, způsobila, že v atmosféře je teď největší množství oxidu uhličitého vůbec. Kdo je největší „travič“ na světě a kolik CO2…

Jak člověk škodí Zemi? Globální teplota ročně systematicky roste

07.06. 15:54

Aktuální politické dění ohledně klimatu a jeho ochraně přímo vybízí ke shrnutí nejdůležitějších poznatků o globálním oteplování a vlivu člověka na něj.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 8. června

07.06. 12:04

Praha - Tlaková výše bude postupovat přes západní a střední Evropu jen zvolna k východu. Po její zadní straně k nám během dne začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

Východ republiky zasáhnou silné bouřky a přívalové deště, čekejte obří kroupy

06.06. 13:27

Praha - Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech zasáhnou dnes odpoledne velmi silné bouřky, které bude doprovázet nárazový vítr, krupobití a přívalové srážky. V západní polovině republiky by měly mít bouřky klidnější průběh.

Předpověď počasí na noc a středu 7. června

06.06. 09:53

Praha - Za studenou frontou k nám bude kolem tlakové níže nad Severním mořem proudit chladnější vzduch od západu, informuje chmi.cz.

Zajistěte si okna a upevněte zahradní nábytek. Česko zasáhnou bouřky s vichřicí, hrozí přívalový déšť

05.06. 12:23

Praha - Celou republiku v úterý odpoledne a večer zasáhnou bouřky, doprovázené nárazovým větrem o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu či kroupami. Výstraha platí od zítřejších 12:00 do 23:00.

Předpověď počasí na noc a úterý 6. června

05.06. 09:58

Praha - Ze západní do střední Evropy postoupí zvlněná studená fronta. Před ní k nám přechodně pronikne teplý vzduch od jihozápadu, informuje chmi.cz.

reklama
Fotogalerie