Články k tématu: Počasí

Výheň v Austrálii: Teploměry ukazují až 47 stupňům, východ země trápí lesní požáry

13.02. 15:08

Sydney - Většinu Austrálie zasáhla vlna veder a teploty na některých místech stoupají k 47 stupňům Celsia. Nový Jižní Wales zápolí s lesními požáry, které již zničily jednu vesnici a přes 50 tisíc hektarů porostu.

V moravské metropoli je opět vyhlášena smogová situace

13.02. 13:26

Brno - Kvůli vysoké koncentraci polétavého prachu v ovzduší byla dnes v Brně vyhlášena smogová situace, platí do odvolání. Podobně je tomu i ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Zbytečně ven neměli chodit senioři nebo děti z mateřských škol.

Předpověď počasí na noc a úterý 14. února

13.02. 12:14

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše, jejíž střed se bude přesunovat z Dánska nad střední Evropu, informuje chmi.cz.

reklama

Předpověď počasí na noc a pondělí 13. února

12.02. 19:01

Praha - Do střední Evropy bude nadále zasahovat svým okrajem rozsáhlá oblast vysokého tlaku nad severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz

Předpověď počasí na noc a neděli 12. února

11.02. 20:50

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše nad jižní Skandinávii a Polskem, informuje chmi.cz.

Zima skončila. Ke konci února se oteplí

11.02. 20:46

Praha - Průměrné denní teploty v Česku zůstanou v následujících čtyř týdnech nad nulou. Ke konci února se začne oteplovat razantněji.

Předpověď počasí na noc a sobotu 11. února

10.02. 09:56

Praha - Počasí u nás ovlivní výšková tlaková níže nad západní Evropou, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a pátek 10. února

09.02. 09:50

Praha - Počasí u nás bude nadále ovlivňovat mohutná tlaková výše nad severní a severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

VIDEO: Příroda ukázala svou sílu. Americkou Louisianu zasáhlo sedm tornád za sebou

09.02. 08:12

New Orleans - Série minimálně sedmi tornád za sebou zasáhla jihovýchodní část amerického státu Louisiana. Nejméně 20 lidí utrpělo zranění a přibližně 50 tisíc obyvatel zůstalo bez dodávek elektřiny.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 9. února

08.02. 10:54

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat mohutná tlaková výše nad severní a severovýchodní Evropou, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a středu 8. února

07.02. 09:44

Praha - Tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se vyplní a kolem ní k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od severu. V závěru období počasí u nás začne postupně ovlivňovat mohutná tlaková výše nad severní Evropou, informuje chmi.cz.

Předpověď počasí na noc a úterý 7. února

06.02. 09:39

Praha - Tlaková níže postoupí nad Balkán. Počasí začne ovlivňovat tlaková výše nad severní Evropou, kolem které k nám pronikne studený vzduch od severovýchodu, informuje chmi.cz.

Bouře sužují sever Španělska: Kvůli popadaným stromům nefunguje proud, jeden člověk zemřel

05.02. 13:47

Madrid - Již třetí den sužují severozápad Španělska a jihozápad Francie mimořádně silné bouře. Vichřice komplikuje silniční a železniční dopravu, desítky tisíc domácností jsou bez proudu a je hlášena první oběť.

Předpověď počasí na noc a pondělí 6. února

05.02. 10:12

Praha - Zpočátku bude počasí zejména na jihu našeho území ovlivňovat tlaková níže nad centrálním Středomořím. Postupně k nám začne proudit kolem tlakové výše nad severovýchodní Evropou studený vzduch od severovýchodu, informuje chmi.cz.

Dlouhodobá předpověď: Připravte se na další vlnu mrazů. vzkazují meteorologové

Aktualizovali jsme 4.2.2017, 22:05, 04.02. 14:52

Praha - Chladnější ráz počasí z posledních týdnů bude pokračovat do konce února. V polovině února se teploty už dostanou do intervalu průměrných dlouhodobých hodnot, ovšem stále se budou udržovat na její spodní hranici. Uvedl to dnes chmi.cz v dlouhodobém výhledu počasí.

Ničivá bouře Leiv zasáhla jihozápadní Francii. Elektřina nefunguje, lidé by neměli vycházet

04.02. 14:02

La Rochelle - Jihozápadní Francii dnes zasáhla bouře Leiv s vichrem o rychlosti až 150 kilometrů v hodině. Živel přerušil dodávky elektřiny, narušil dopravu a způsobil další hmotné škody. Úřady také vyzvaly obyvatele, aby do odvolání pokud možno nevycházeli ven.

Předpověď počasí na noc a neděli 5. února

04.02. 10:39

Praha - Ze západní do střední Evropy bude zasahovat brázda nízkého tlaku vzduchu, uvedl chmi.cz.

Jaké počasí nás čeká o víkendu? Podívejte se na předpověď

03.02. 14:09

Praha - Ledovka a náledí od dnešního poledne do sobotního poledne opět postupně zasáhnou téměř celé Česko. Jen na jižní Moravě čekají meteorologové převážně teploty nad nulou, takže tam je pravděpodobnost tvorby ledovky minimální.

Předpověď počasí na noc a sobotu 4. února

03.02. 09:48

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní ležící v brázdě nízkého tlaku vzduchu nad západní a střední Evropou, uvedl chmi.cz.

Česko zasáhne v noci další ledovka

02.02. 23:05

Praha - Také v noci na pátek hrozí v části České republiky tvorba ledovky.

Předpověď počasí na noc a pátek 3. února

02.02. 10:37

Praha - Počasí u nás bude ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou. Po její přední straně k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, informuje chmi.cz.

Smogová situace je už v pěti krajích

02.02. 08:30

Praha - Inverzní charakter počasí v těchto dnech opět zhoršil kvalitu ovzduší. Meteorologové vyhlásili dnes časně ráno kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu smogovou situaci v Praze a Středočeském kraji. Poté rozšířili varování také pro Pardubický, Královéhradecký a Zlínský kraj. Pražský…

Sever a východ Moravy zasáhne další vydatně sněžení

01.02. 11:10

Praha - Na severu a východě Moravy a ve Slezsku bude dopoledne dál sněžit, místy i vydatně. Někde mohou napadnout tři centimetry sněhu za hodinu, upozorňují meteorologové. Odpoledne bude sněžení mírnější, navečer a v noci ale znovu zesílí.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 2. února

01.02. 10:36

Praha - Tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry bude z Polska ustupovat dále k severovýchodu. Od západu bude přes naše území postupovat teplá fronta a zejména ve vyšších vrstvách atmosféry k nám začne od jihozápadu proudit teplý vzduch, informuje chmi.cz.

reklama
Fotogalerie