Prachatice

Ilustrační fotografie

Padlý voják bude pohřben v rodných Prachaticích, Češi jeho rodině poslali už 300 tisíc

Voják Tomáš Procházka, který v pondělí padl v Afghánistánu, bude pohřben 7. listopadu v Prachaticích se všemi vojenskými poctami. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Procházka zemřel po střelbě afghánského vojáka, další dva vojáci byli zraněni. Na pomoc rodině padlého mohou lidé přispívat do Nadačního fondu speciálních sil. Dosud se vybralo téměř 300.000 korun.

Aktuálně se děje

27. ledna 2026 8:26

Karlos Vémola dává na rady právníka. Fanoušci mají smůlu

Karlos Vémola po propuštění na kauci fanouškům sliboval, že se vyjádří k obviněním. Na doporučení právního zástupce to nakonec neudělá. Zápasník chce nechat policisty dělat svou práci, věří v rychlé a řádné prošetření případu. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Eva Pavlová

Eva Pavlová se veřejně vyjádřila k útoku Macinky na prezidenta

Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová se veřejně vyjádřila k aktuálnímu dění na politické scéně, které provázejí vyhrocené spory a útoky. Ve svém krátkém, ale velmi osobním příspěvku na sociálních sítích pojmenovala negativní jevy, jako jsou lži, pomluvy, výhružky a urážky. Podle první dámy se situace dostala do bodu, který označila za stav „za hranou“.