Články k tématu: Praha

V Praze vyhrálo volby ANO porazilo Piráty, ODS, TOP 09 a SPD

včera 23:00

Praha - V Praze vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO s 20,35 procenta hlasů. Druzí skončili Piráti, pro které hlasovalo 17,59 procenta pražských voličů. Na třetím místě je ODS, hlasovalo pro ni 16,22 procenta voličů.

Klaus mladší má nejvíce hlasů z ODS

včera 21:30

Praha/Karlovy Vary - V Praze vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO s 20,34 procenta hlasů. Druzí skončili Piráti, pro které hlasovalo 17,59 procenta pražských voličů. Zajímavý výsledek se dostavil na západě Čech. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) získala největší počet…

Slovanská epopej patří Praze, odvolací soud zamítl dovolání Muchovy rodiny

19.10. 15:23

Praha - Městský soud v Praze dnes zamítl odvolání Johna Muchy. Kulturní památka Slovanská epopej tak patří Praze, nikoliv rodině autora díla Alfonse Muchy. Verdikt je pravomocný.

reklama

Primátorka Krnáčové jednání pražských zastupitelů po dvou minutách ukončila

19.10. 11:45

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes po dvou minutách ukončila mimořádné jednání zastupitelů, které mělo projednávat dostavbu vnitřního okruhu z Pelc-Tyrolky na Špejchar. Náhradní termín zasedání zatím nebyl stanoven.

Žalobu Davira Ratha kvůli vlečení v poutech znovu projedná soud

18.10. 16:01

Praha - Městský soud v Praze dnes zamítl část žaloby, ve které bývalý hejtman David Rath požadoval 60.000 korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30.000 korun chce Rath za to, že byl "bezdůvodně, zlovolně, šikanózně vlečen v poutech", což ho podle něj v…

Sociální centrum Klinika na Žižkově bude pokračovat navzdory rozhodnutí soudu

18.10. 13:42

Praha - Dnes vyprší aktivistům z Kliniky exekuční lhůta pro odchod z budovy v pražské Jeseniově ulici, kterou stanovil soud. Ve čtvrtek mají dům předat majiteli. Přesto hodlají zůstat.

Vánoční strom na Staroměstské náměstí bude z Křivoklátska, je vysoký 24 metrů

17.10. 16:55

Praha - Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude letos z Roztok u Křivoklátu. Je vysoký 24 metrů a roste na volném prostranství u řeky Berounky.

Dopravu na frekventované křižovatce na pražské Floře zastavilo opuštěné zavazadlo

16.10. 21:19

Praha - Kvůli opuštěnému zavazadlu byla dnes večer zastavena na desítky minut doprava na frekventované křižovatce na pražské Floře. Křižovatkou ulic Vinohradská a Jičínská nesměly projíždět ani tramvaje a autobusy MHD.

Z rozhledny v pražské zoo spadla žena

15.10. 16:58

Praha - Z rozhledny v pražské zoo dnes spadla třicetiletá žena. Záchranáři ji resuscitovali a poté transportovali do nemocnice. Má poraněnou páteř, pánev a hrudník.

V Praze kvůli nálezu chemikálií evakuovali dům

10.10. 22:38

Praha - Policisté a hasiči dnes večer evakuovali 11 lidí z domu v centru Prahy, ve kterém bylo zatím neurčené množství chemikálií.

Nejvyšší soud bude znovu projednávat zodpovědnost manažerů za opencard

10.10. 10:15

Brno - Bývalí manažeři pražského dopravního podniku (DPP) Tomáš Petana a Jan Suntych, kteří dostali podmínky za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard, opět podali dovolání k Nejvyššímu soudu (NS).

Řadu českých firem vlastní či řídí 'bezdomovec'. Podle expertů je to velký problém

03.10. 12:17

Praha - V Česku se zhruba 8200 firem, které mají vlastníka či člena statutárního orgánu uvedeného na adrese, kde sídlí radnice. V 81 procentech případů jsou na tzv. bezdomoveckém trvalém pobytu registrováni muži. Nejvíc takových je v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji.

V hotelu na Žižkově dnes ráno hořelo, hasiči zachránili 13 osob

02.10. 10:04

Praha - Na pražském Žižkově dnes ráno hořelo v hotelu v Milíčově ulici. Hasiči zachránili 13 osob, v péči záchranářů jich skončilo osm.

Řidiči, připravte se na komplikace: Taxikáři protestují proti Uberu, na dnešek plánují blokovací jízdy

02.10. 09:25

Praha/Brno – Asi od 10 hodin se musejí řidiči v Praze a v Brně připravit na to, že mohou uvíznout v koloně. Sdružení českých taxikářů chce pomalou protestní jízdou blokovat příjezd na Letiště Václava Havla v Ruzyni. Taxikáři se na cestu vydají na protest proti službám typu Uber. Podporu jim vyjádří…

Bankovní úřad EU v Praze? Brusel posuzuje nabídky, k té české má výhrady

30.09. 16:45

Brusel/Praha - Dnes bylo zveřejněno posouzení nabídek na nová sídla pro Evropskou lékovou agenturu (EMA) a Evropský bankovní úřad (EBA). Evropská komise v případě Prahy jako nového sídla pro EBA oceňuje dostatečné prostory či dopravní dosažitelnost; postrádá ale podrobnosti o dostupnosti školek či…

Padesát světových měst, kam by každý měl jet sám? V žebříku se umístila i Praha

30.09. 11:02

New York - Cestovat osaměle může leckoho děsit, ale často je to dobrý způsob, jak objevovat novou zemi či město. Zpravodajský server Business Insider sestavil seznam 50 nejlepších měst na světě, kam se vyplatí vyrazit solo.

Taxikáři tvrdě bojují proti Uberu, v pondělí chtějí blokovat příjezd na letiště

29.09. 16:49

Praha - Pražští taxikáři se v pondělí od 10:00 chystají blokovat pomalou jízdou příjezd na Letiště Václava Havla. Má jít o formu protestu proti službám typu Uber. Připraveni zasáhnout budou strážníci městské policie.

Poslední rozloučení s Květou Fialovou (†88) bude ve čtvrtek v divadle ABC

29.09. 16:01

Praha - Poslední rozloučení s Květou Fialovou se bude konat v pražském Divadle ABC ve čtvrtek 5. října. Už v úterý vzniklo u pokladny Divadla ABC improvizované pietní místo s obrázkem zesnulé herečky. Ve foyeru je kondolenční kniha.

Neviděli jste ho? Policie hledá mladíka, který na pražském Břevnově okradl důvěřivou seniorku

27.09. 13:13

Praha - Policisté pátrají po mladém muži, který 13. září okradl na pražském Břevnově ženu (87). Pod smyšlenou záminkou se dostal do jejího domu, kde ukradl 13 tisíc korun. Hrozí mu až dva roky vězení.

Třískův pád byla nešťastná náhoda, uvedla policie. Teď hledá svědky

25.09. 15:16

Praha - Tragický pád herce Jana Třísky z Karlova mostu byl podle prvních zjištění policie pravděpodobně nešťastnou náhodou. Svědci sobotní události se mají přihlásit na tísňovou linku. Možnost, že by Tříska chtěl spáchat sebevraždu, odmítl herec Jiří Mádl.

Taxikářům došla trpělivost. Příští týden zablokují Prahu

22.09. 19:33

Praha - Sdružení českých taxikářů plánuje na začátku příštího týdne pokračovat v Praze v protestech proti firmě Uber a dalším podobným společnostem, které obviňuje z nekalé konkurence. V České televizi to dnes řekl předseda sdružení David Bednář.

Anarchisté obžalovaní z přípravy útoku na vlak byli osvobozeni, podle soudu nešlo o trestný čin

22.09. 12:07

Praha - Pražský městský soud zprostil obžaloby pět anarchistů, kteří byli obžalováni z přípravy teroristického útoku na vlak. Skutek popsaný v obžalobě nebyl trestným činem. Verdikt není pravomocný.

Češi míří do středních Čech. Kraj bude mít přes milion obyvatel

21.09. 19:17

Praha - Ve středních Čechách přibude v následujících 15 letech každým rokem nejméně 10.000 lidí. Kolem roku 2030 by kraj mohl mít víc než 1,5 milionu obyvatel. Vyplývá to z analýzy, kterou si hejtmanství nechalo zpracovat na přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

Pelikán podal kárnou žalobu na soudkyni Královou známou z kauzy Petra a Jany Nečasových

21.09. 11:34

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou, která je známá z kauzy údajného zneužití Vojenského zpravodajství současnou manželkou bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a případu bývalých manažerů Čepra.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací