Články k tématu: Praha

Dva lidé se zranili při nehodě v Praze, vlak na nádraží nestihl dobrzdit

dnes 13:16

Praha - Na pražském hlavním nádraží dnes dopoledne nedobrzdil při zastavování osobní vlak a zastavil se o zarážedla na slepé koleji.

Praha je rozvinutější než Paříž a Vídeň, porazila je v produktivitě

dnes 11:59

Praha - Praha je šestým nejrozvinutějším regionem v Evropské unii. Na základě hrubého domácího produktu (HDP) na obyvatele předstihla i Paříž, Stockholm nebo Vídeň. Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) také vyplývá, že reálný ekonomický výkon celé ČR byl loni na 88 procentech průměru celé EU.

Ke spadlé trojské lávce dorazily dva vyprošťovací tanky

včera 15:13

Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat z řeky zbytky konstrukce. Zatím není jasné, jestli se podaří zbytky lávky vytáhnout naráz, nebo je bude nutné rozdělit na více částí.

reklama

Sjezd krajní pravice v Praze: Wilderse musí hlídat policie, chystá se i demonstrace

Aktualizovali jsme 13.12.2017, 14:31, 13.12. 13:06

Praha - Koncem týdne se v Praze setkají špičky evropské ultrapravice sdružené ve frakci Evropa národů a svobody (ENF). Setkání politiků s radikálními názory vnímá několik občanských iniciativ jako nebezpečné a připravují proti nim protesty.

TOP 09 žádá hlavu Krnáčové. Po zřícení lávky odjela na ples, pak na dovolenou

13.12. 14:25

Praha - Pražská TOP 09 bude požadovat po vedení města vyvození politické zodpovědnosti za spadlou lávku v Troji. Pokud se tak nestane, navrhne odvolání primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Tu opoziční zastupitelé kritizovali také za to, že se podle nich události dostatečně nevěnovala.

Zákrok policie kvůli tibetské vlajce při návštěvě čínského prezidenta byl podle soudu nezákonný

12.12. 15:25

Praha - Městský soud v Praze dnes pravomocně rozhodl, že policejní zásah proti dvěma mužům, kteří při návštěvě čínského prezidenta vyvěsili tibetskou a tchajwanskou vlajku, byl nezákonný.

GIBS provádí razie v kancelářích v Praze, jde o ovlivňování trestních řízení

12.12. 11:38

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje v advokátních kancelářích na několika místech v Praze kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení.

Demontáž zřícené lávky pokračuje. Zbytky musí prozkoumat nejdřív odborníci

11.12. 11:25

Praha - Demontáž trosek zřícené lávky se dnes přesunula na vltavský břeh v Troji. Z protilehlého Císařského ostrova dělníci nadále odvážejí zbytky lávky na parkoviště u nedaleké betonárky, aby je prozkoumali odborníci.

Kontrola Hlávkova mostu v Praze je u konce, data budou vyhodnocena do týdne

10.12. 19:18

Praha - Technická správa komunikací (TSK) dnes ukončila dvoudenní testování statiky pražského Hlávkova mostu, který je ve špatném technickém stavu. Měření na mostě, který spojuje Nové Město přes ostrov Štvanice s Holešovicemi, komplikovalo dopravu.

Kusy zřícené trojské lávky už byly odvezeny ke zkoumání

09.12. 16:22

Praha - Stavební firma, která od pátku vytahuje z Vltavy nosnou konstrukci zřícené lávky, dnes začala převážet některé její části na parkoviště u trojské betonárky. Původně se s odvozem některých určených částí ke zkoumání počítalo od neděle.

Praha kontroluje Hlávkův most. Data poslouží při přípravě oprav

09.12. 15:56

Praha - Praha po nedávném zřícení trojské lávky přistoupila k preventivní kontrole statiky Hlávkova mostu. Výsledky víkendového měření poslouží při přípravě jeho plánovaných oprav. Na mostě stojí dvě tramvaje a nákladní auto a čidla snímají pohyby desek, které spojují obě mostní stavby.

Kaliště se bojí katastrofy, obec uzavřela most podobnou té v pražské Tróji

08.12. 15:47

Praha - Obec Kaliště u Prahy nechala tento týden uzavřít lávku přes řeku Sázavu mezi Hvězdonicemi a Poddubím. S dalším postupem počká na výsledky vyšetřování pádu lávky v pražské Troji, která je stejného typu.

V Troji začala demontáž zřícené lávky, dělníci rozřezali první díly

07.12. 17:34

Praha - Dělníci začali dnes na Císařském ostrově rozřezávat první díl zřícené lávky. Na demontáž dohlíží policie a znalci. Až firma Strabag demontuje trosky na Císařském ostrově, přesune se na trojský břeh. Lávka spadla v sobotu po 13:00. Ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu.

Na soudkyni Helenu Královou byla podána druhá kárná žaloba, hrozí jí odvolání

06.12. 14:25

Praha - Na soudkyni Helenu Královou (66) směřuje již druhá kárná žaloba, tentokrát ji podal předseda pražského městského soudu Libor Vávra a týká se listopadového jednání v kauze tzv. poslaneckých trafik. První kárnou žalobu v září podal ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

Škoda po požáru ve Vinoři se odhaduje na 50 milionů korun, Vyšetřování bude složité

06.12. 09:42

Praha - Škoda po úterním požáru skladových hal v pražské Vinoři je podle prvního odhadu 50 milionů korun. Příčina požáru, u kterého byl vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu, se nadále vyšetřuje.

V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se výbuchy

05.12. 21:40

Praha - V pražské Vinoři hoří hala, ozývají se z ní výbuchy. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, uvedl na twitteru mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na Mikulášské odpoledne v Praze se sešly tisíce lidí

05.12. 20:15

Praha - Tradiční mikulášská nadílka dnes do historického centra Prahy přilákala tisíce rodičů s dětmi a zahraničních turistů.

Demontáž zřícené lávky bude náročná, přijde na 10 milionů

05.12. 12:11

Praha - Zaměstnanci společnosti Strabag začnou zřícenou lávku do Troje rozebírat nejdříve na Císařském ostrově. Poté se přesunou na trojský břeh. Demontáž za 10 milionů korun by měla trvat zhruba 13 dní, záležet bude ale na požadavcích soudního znalce a policie.

Obavy o bezpečnost českých mostů? Lávka v Černošicích byla uzavřena

05.12. 09:30

Černošice (u Prahy) - Po sobotním neštěstí v Troji probíhají kontroly dalších mostů. Z bezpečnostních důvodů byla v pondělí večer uzavřena lávka přes řeku Berounku mezi Černošicemi a pražskými Lipenci.

Pád lávky v Troji: V Praze je další nebezpečný most. Zcela zabránit havárii nejde, říká expert

04.12. 19:15

Praha – Odborníci na statiku mostů říkají, že systém kontroly mostů v Česku je propracovaný a dostatečný. Zároveň ale přiznávají, že některé mostní konstrukce jsou však z hlediska údržby podfinancované.

Kvůli pádu lávky v Praze padají hlavy, odvolán má být i šéf mostařů

04.12. 15:58

Praha - Vedení Prahy žádá kvůli sobotnímu pádu lávky v Troji dočasné odvolání šéfa mostařů v Technické správě komunikací (TSK) Jana Zemánka. Mimo funkci by měl být do konce vyšetřování příčin pádu.

Lávku v Tróji rozřežou a převezou na zkoumání

04.12. 12:49

Praha - Trosky zřícené lávky, která spojovala pražský Císařský ostrov a Troju, budou převezeny k nedaleké betonárce, kde je bude zkoumat znalec. Na místě sobotního neštěstí, při kterém byli zraněni čtyři lidé, by mohl na jaře dočasně vzniknout pontonový most.

Proč lávka spadla? Zmatený je i kontrolor, stav mostu nebyl havarijní

03.12. 15:57

Praha - Monitoring, který na Trojské lávce prováděla firma Pontex, byl podle jejího ředitele Václava Hvízdala dostatečný pro kontrolu stavu mostu. V rozhovoru pro ČTK odmítl kritiku, podle níž měla firma použít k diagnostice korodovaných lan malé kamery.

Zřícená lávka byla ve špatném stavu, havarijní ale nebyl

03.12. 13:21

Praha - Lávka pro pěší v Praze-Troji nebyla v dobrém stavu, ale havarijní nebyl. Novinářům to dnes řekl ředitel městské Technické správy komunikací Petr Smolka. Indicie technického problému podle něho neexistovaly. Lávka se v sobotu zřítila. Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dva těžká.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací