Články k tématu: Praha

Útočník na Florenci brutálně napadl muže. Působil dojmem Araba nebo Turka, tvrdí napadný

25.08. 17:35

Praha - Neznámý útočník před týdnem v pátek napadl pěstmi muže v podchodu stanice metra Florenc v Praze. Před tím po něm s nožem v ruce požadoval peníze. Policie případ prošetřuje jako loupež, za kterou pachateli hrozí až deset let vězení.

Předvolební chaos v Praze. Rozlosování čísel zdržují žaloby

25.08. 16:22

Praha - Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října spolu s volbami do třetiny Senátu. Pražský magistrát zatím nemohl vylosovat čísla pro kandidátní listiny do pražského zastupitelstva a v Lipencích. Důvodem jsou žaloby.

Případů encefalitidy je letos méně, klíšťatům sucho nesvědčí

25.08. 14:17

Praha - Loni bylo v celém Česku zaznamenáno 687 případů klíšťové encefalitidy, letos 139 za první pololetí. Hygienici letos v Praze neobjevili klíšťata nakažená touto nemocí. Za menší výskyt klíšťat v pražských lesích může i sucho, suchá tráva jim nesvědčí.

reklama

Muž v Praze napadl ženu kladivem, chytil ho policejní pes

24.08. 16:24

Praha - Muž v noci na čtvrtek v ulici Na Pavím vrchu na pražském Smíchově několikrát udeřil ženu kladivem. Pak se jí pokusil sebrat mobil. Agresora, kterému hrozí až 12 let vězení, zadržel policejní pes.

Předvolební boje: STAN žaluje Hnutí pro Prahu kvůli slovu starostové na kandidátce

23.08. 16:56

Praha - Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) žaluje Hnutí pro Prahu kvůli tomu, že na své kandidátce pro podzimní komunální volby použilo slovo starostové. Zatímco STAN kandiduje v Praze společně s TOP 09, Hnutí pro Prahu postavilo svou kandidátku na řadě zastupitelů, kteří do něj vstoupili z jiných…

Kvůli pepřovému spreji byla uzavřena stanice metra Hradčanská

23.08. 11:48

Praha - Kvůli nahlášenému štiplavému zápachu byla dnes ráno zhruba na půl hodiny uzavřena stanice pražského metra Hradčanská na lince A, vlaky stanicí jen projížděly.

Nehoda kamionu uzavřela pražský okruh

22.08. 08:53

Praha - Provoz na pražském okruhu musel být dnes kolem 06:30 na 20. kilometru ve směru na D7 zastaven. Důvodem je srážka kamionu s dodávkou. Zasahovala letecká záchranka.

Stovky lidí dnes protestovaly před ruskou ambasádou v Praze proti Zemanovi

20.08. 22:06

Praha - Stovky lidí se dnes večer sešly před ruskou ambasádou v Praze, jednalo se o jednu z mnoha akcí k 50. výročí srpnové okupace. Mezi řečníky byli například bývalý sovětský disident Mustafa Džemilev nebo hudebník Michael Kocáb, který byl na začátku 90. let předsedou parlamentní komise pro…

Poplach v Praze: Kvůli dětské chůvičce bylo evakuováno 70 lidí

20.08. 16:54

Praha - Okolí pošty v Kafkově ulici v Praze 6 bylo dnes dopoledne zhruba na hodinu evakuováno, poplach spustila podezřelá zásilka.

Drahoš jde opět do boje. Zahájil kampaň do Senátu

20.08. 16:52

Praha - Jiří Drahoš dnes u Divadla Na Jezerce zahájil kampaň před senátními volbami v Praze 4. Neúspěšný prezidentský kandidát z poslední přímé volby bude oslovovat voliče heslem "Tak to dejme dohromady".

Kamion v Lochkovském tunelu slisoval osobní vůz

20.08. 16:42

Londýn - Nehoda dvou kamionů a osobního automobilu uzavřela dnes odpoledne zhruba na hodinu a půl Lochkovský tunel na pražském okruhu ve směru na plzeňskou dálnici D5.

K volbám do zastupitelstva se v Praze zaregistrovalo 29 uskupení

17.08. 21:41

Praha - Magistrát zaregistroval k volbám do zastupitelstva hlavního města 29 kandidátních listin, což je proti minulým volbám o dvě méně.

Starosta Prahy 10 Novák vystoupil z ČSSD, na podzim bude kandidovat za jiné hnutí

17.08. 15:52

Praha - Vladimír Novák, který od roku 2016 vede radnici Prahy 10, vystoupil z ČSSD. V komunální politice hodlá pokračovat, na podzim plánuje kandidovat na magistrát na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu.

Miliardář Sehnal kandiduje za ODA v Praze, chce být primátorem

16.08. 13:59

Čestlice (u Prahy) - Miliardář Pavel Sehnal se chce stát pražským primátorem. Bude kandidovat za uskupení Krásná Praha, které sestavila jeho Občanská demokratická aliance (ODA) spolu s nezávislými kandidáty.

Krnáčová si pochvaluje, že Praha toho hodně dokázala. Opozice důrazně nesouhlasí, mluví o kisech

12.08. 15:10

Praha - Praha podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) vyřešila nevýhodné smlouvy, problematickou kartu opencard, snížila zadlužení města a získala pod kontrolu některé firmy či komodity. Opozice naopak nešetří kritikou.

Z pražské nemocnice utekl vězeň, zřejmě se pokusí dostat domů

11.08. 20:25

Praha - Policie vyhlásila pátrání po vězni, který dnes dopoledne utekl z vinohradské nemocnice v Praze. Hospitalizován byl po operaci levého předloktí, a měl proto dočasně přerušený trest. Útěkem z nemocnice ale podmínky přerušení trestu porušil.

Festival Prague Pride. Prahou prošel průvod, zapojili se i politici

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 19:27, 11.08. 16:18

Praha - Festival Prague Pride dnes vyvrcholil průvodem hrdosti sexuálních menšin. Účastníci letošního karnevalu se na téměř čtyřkilometrovou trasu z Václavského náměstí na Letnou vypravili krátce po 12:30. Akce se obešla bez problémů.

Konec levného parkování. Stání u pražského letiště se dočkalo změn

09.08. 18:54

Praha - Provoz na parkovištích u pražského letiště se po zpřísnění podmínek změnil. Místa pro expresní stání byla v červenci i přes růst počtu cestujících využívána meziročně o 11 procent méně, cestující naopak více parkují na hodinových stáních, ukazují statistiky Letiště Praha. Dopravci to ale…

Video dvou dívek připravilo strojvůdce o práci, metro už řídit nebude

08.08. 22:10

Praha - Strojvedoucí pražského metra, který minulý pátek pustil k sobě do kabiny dvě účastnice závodu LowCost Race, byl postaven mimo službu. Metro už řídit nebude.

Sdružení Praha Sobě nasbíralo dost podpisů a může kandidovat

08.08. 21:46

Praha - Sdružení Praha Sobě pod vedením starosty Prahy 7 Jana Čižinského může jít do voleb na základě podpisů pod peticí. Praha Sobě kandiduje jako sdružení občanských kandidátů, musela proto nasbírat podpisy sedmi procent obyvatel Prahy, což je 90.616. Na úřad doneslo spolu s kandidátní listinou…

Z rvačky v pražském autobusu je vražda, policie navrhla obžalovat dva cizince

07.08. 16:53

Praha - Incident v autobusu MHD na pražském Smíchově byl z těžkého ublížení na zdraví překvalifikován na vraždu, protože zraněný muž nakonec zemřel. Policisté navrhli obžalovat dvojici cizinců.

Strojvedoucí pražského metra pustil do kabiny vlaku při jízdě dvě dívky, věc vyšetřuje dopravní podnik

07.08. 15:47

Praha - Pražský dopravní podnik prošetřuje strojvedoucího metra, který minulý pátek pustil do kabiny vlaku při jízdě dvě účastnice cestovatelského závodu LowCost Race. Policie se o kauze dozvěděla z médií a věc nyní také prošetřuje s ohledem na to, zda se někdo nedopustil protiprávního jednání.

Dívka, kterou napadla Sudků, u soudu vypovídat nebude. Trpí posttraumatickou poruchou

07.08. 15:27

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes opět projednával kauzu dvou policistů, kteří podle obžaloby nepředali informace o útoku Michelle Sudků záchranářům. Dívka, která byla napadena předloni v létě v kavárně na pražském Újezdu, zřejmě nebude vypovídat.

Svatby v Praze? Výjimkou nejsou parky ani lodě

04.08. 16:11

Praha - Svatební obřady pod širým nebem, třeba v zahradách či na lodích, si objednávají snoubenci v některých městských částech Prahy.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie