Články k tématu: Praha

Pražská buňka ČSSD zuří: Nejmenování Pocheho bylo trapné a nestandardní

28.06. 15:08

Praha - Nejmenováním Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí se dnes odpoledne bude zabývat předsednictvo krajského výkonného výboru ČSSD Praha. Většina jeho členů se shoduje, že situace je trapná a nestandardní. Prý se také potvrzuje, že fungování koalice ANO s ČSSD za podpory komunistů bude…

Otřesné chování: Pět mladíků vykoplo v Praze ženu z tramvaje. Hlavu si rozbila o obrubník

28.06. 08:09

Praha - Policisté pátrají po třech mladících a dvou dívkách, kteří koncem května vyhodili z noční tramvaje na zastávce Karlovo náměstí v Praze cestující, která je předtím okřikla kvůli hlasitému a neurvalému chování. Devětadvacetiletá žena při pádu narazila hlavou do obrubníku přilehlého chodníku a…

Lidé v Praze uctili památku Milady Horákové a obětí komunismu

27.06. 22:18

Praha - Památku Milady Horákové, která byla popravena před 68 lety při politických procesech za komunistické totality, dnes na pražské Kampě uctily stovky lidí. Část příchozích v té souvislosti kritizovala dnes jmenovanou vládu ANO a ČSSD, která má být podporována komunisty.

reklama

Rasistický útok olomouckých fanoušků na černocha v tramvaji? Žalobce žene muže k soudu

23.06. 16:02

Praha - Tři fotbaloví fanoušci Sigmy Olomouc, kteří podle vyšetřovatelů napadli v pražské tramvaji muže tmavé pleti, stanou před soudem. Hrozí jim až osm let vězení. Obžaloba ve čtvrtek zamířila k Obvodnímu soudu pro Prahu 10.

Divadlo na Vinohradech se rozloučilo s Gabrielou Vránovou

22.06. 13:18

Praha - Divadlo na Vinohradech se dnes naposledy rozloučilo herečkou Gabrielou Vránovou, která zemřela 16. června ve věku 78 let. Přišli zejména její herečtí kolegové, kteří se hodinu střídali v čestné stráži u rakve na mnoha květinami a věnci ozdobeném pódiu.

Na pražském magistrátu zasahuje policie, k výslechu byli předvoláni i politici

19.06. 15:41

Praha - Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ), patrně v souvislosti s vyšetřováním grantové komise pro sport a tělovýchovu. Policisté v civilu předvolali k výslechu několik politiků.

Hilšer bude kandidovat do Senátu za vlastní hnutí

19.06. 15:39

Praha - Neúspěšný prezidentský kandidát Marek Hilšer zkusí zabodovat v podezimních volbách do Senátu. Kandidovat bude v Praze 2 za své hnutí, jehož je předsedou. Jako senátor by chtěl omezit vliv populistů a extremistů.

Češi si dnes připomínají parašutisty, kteří zabili Heydricha

18.06. 16:17

Praha - V Praze se dnes vzpomínalo na parašutisty, kteří v roce 1942 uskutečnili úspěšný útok na říšského protektora Reinharda Heydricha. Zástupci Prahy 2 odhalili na chodníku naproti kostelu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici pamětní destičky připomínající padlé parašutisty. Jan Kubiš, Jozef…

Praha dostane územní studii sídliště Ďáblice

16.06. 13:26

Praha - Praha nechá vypracovat územní studii sídliště v Ďáblicích. Dokument vyjde na dva miliony korun.

Ve Vltavě bylo objeveno tělo. Policie zjišťuje, jestli jde o pohřešovaného hledače kešek

15.06. 15:53

Praha - Pražská policie dnes vyrazila ke Slovanskému ostrovu, kde bylo nalezeno lidské tělo. Mohlo by jít o hledače takzvaných kešek, který je pohřešován od minulé soboty.

Po hledači kešek potápěči i policisté pátrají už čtvrtý den, zatím bez úspěchu

12.06. 17:54

Praha - Pátrání po lovci kešek, kterého smetla přívalová vlna v podzemní části Motolského potoka v Praze, začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00 a v pondělí od 09:00 do 20:00. I dnes policisté a potápěči mladíka hledají. Stále marně.

Kontroverzní Opencard v Praze definitivně končí

12.06. 12:48

Praha - Pražští radní dnes rozhodli o ukončení platnosti karet opencard, které nebudou mít nahrán měsíc po spuštění nově zaváděného tzv. multikanálového odbavovacího systému (MOS) kupon MHD. Projekt přinesl řadu potíží.

Pražský orloj vydal tajemství, restaurátoři narazili na nečekané věci

11.06. 16:30

Praha - Restaurátoři orloje na Staroměstské radnici v Praze pátrali po tajné místnosti, o jejíž existenci napovídalo několik indicií, nepodařilo se ji ale objevit. Zato v dutinách u kalendária narazili na kamenné sochy zvířat a dopis od sochaře Vojtěcha Suchardy, který orloj opravoval krátce po…

Změna na letišti v Praze? Nové bezpečnostní stanoviště zrychlí odbavení

11.06. 14:03

Praha - Vedení Letiště Praha dnes představilo nový prostor centrální bezpečnostní kontroly. Stanoviště by mělo zvýšit hodinové odbavovací kapacity Terminálu 2 o téměř 40 procent. Stálo 200 milionů korun. Zároveň končí provoz dřívějšího pracoviště, které na letišti fungovalo od počátku provozu…

V Praze už třetí den probíhá pátrání po hledači kešek, zatím bezvýsledně

11.06. 13:44

Praha - Pátrání po lovci kešek, kterého v sobotu během bouřky v Praze smetla přívalová vlna v kanálu, je zatím bezvýsledné. Policisté i strážníci prohledávají Vltavu a její břehy, potápěči hledají ve stokách, do kterých je Motolský potok svedený.

Po přívalovém lijáku v Praze se pohřešuje muž. V kanále hledal kešky, odnesla ho přívalová vlna

10.06. 11:35

Praha - Po přívalovém lijáku, který se v sobotu přehnal přes Prahu, se stále pohřešuje muž. Při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka ho spolu s dalšími třemi lidmi spláchla prudká vlna. Dva z nich skončili v nemocnici, ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod…

Bouře v Praze má první oběť, zabila mladou dívku

09.06. 21:28

Praha - Pražští policisté našli večer pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky. S největší pravděpodobností patřila ke dvěma pohřešovaným příznivcům tzv. geocachingu, které dnešní prudký přívalový déšť zastihl v kanalizaci ústící do řeky.

Pražskou ODS povede do voleb exprimátor Svoboda

07.06. 21:54

Praha - Lídrem pražské kandidátky ODS v komunálních volbách bude pražský exprimátor Bohuslav Svoboda. Dnes ho vybrali delegáti sněmu pražské ODS.

ČSSD hledá volebního lídra pro Prahu: Jediným kandidátem je syn herce Pavla Landovského

06.06. 16:07

Praha - Kandidátka pražské ČSSD do podzimních komunálních voleb vázne. Náměstek ministryně obrany Jakub Landovský, syn herce Pavla Landovského, je zatím jediným adeptem na lídra. Voliče bude chtít oslovit především důrazem na tři témata.

Letadlo mířící do Česka se muselo vrátit,, důvodem bylo pobuřujícímu chování pasažérů

04.06. 17:00

Bristol - Letadlo, které v pátek směřovalo do Prahy, se muselo kvůli pobuřujícímu chování několika pasažérů vrátit zpět na letiště v britském Bristolu. Policisté po přistání z letadla vyvedli skupinu lidí a jednoho z nich, 32letého muže, zadrželi kvůli rušení veřejnému pořádku.

Pražané podle průzkumu neví, kolik platí komu za teplo

03.06. 11:52

Praha - Téměř 60 procent Pražanů nemá přehled o tom, kolik jejich domácnost utratí za teplo, a to ani v případě, že jsou vlastníky bytu.

V Praze vystoupil legendární Lenny Kravitz

03.06. 09:23

Praha - Americký multiinstrumentalista a zpěvák Lenny Kravitz dnes v pražské O2 areně zahrál své velké hity, zároveň však představil chystané album.

Kauza opilého Rusa, který zabil kolumbijskou turistku, jde k soudu

01.06. 16:29

Praha - Kauzu opilého ruského řidiče Olega Gubina, který o silvestrovské noci zabil na přechodu kolumbijskou turistku, bude nakonec projednávat pražský městský soud namísto soudu obvodního. Vrchní soud dospěl k závěru, že "rozhodně nelze vyloučit" případné překvalifikování skutku z nedbalostního…

Praha bude mít protiteroristické zábrany

01.06. 14:45

Praha - Praha si nechá vyrobit protiteroristické zábrany, které nahradí dosud používané betonové bloky. Na vývoji materiálu město spolupracuje s ČVUT. Novinářům to dnes řekl radní Libor Hadrava (ANO). Betonové bloky město rozmisťuje na frekventovaných náměstích především o svátcích, na…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie