Články k tématu: Praha

Pobodaný Syřan v Praze: Policie případ odložila. Zranění si prý způsobil sám

29.06. 11:57

Praha - Kauza údajného pobodání Syřana ve Vršovicích byla odložena a toto rozhodnutí policie je pravomocné. Případ provázejí nejasnosti.

Úředníci potrestaní kvůli opencard neuspěli u Nejvyššího soudu, dovolání zamítl

28.06. 09:23

Brno - Bývalí pražští úředníci Ivan Seyček a Jiří Chytil, kteří byli potrestáni v souvislosti s projektem opencard, neuspěli s dovoláním k Nejvyššímu soudu.

Demonstrace proti válce: V Praze protestovali odpůrci NATO a USA

25.06. 14:36

Praha - Na Václavském náměstí dnes protestovalo zhruba 150 lidí proti válce. Řečníci se vyslovovali proti členství Česka v NATO a proti spolupráci s USA.

reklama

Noční zásah pražské policice: Při pátrání po migrantech zastavili čtyři tisíce aut

24.06. 08:53

Praha - Velká policejní akce zaměřená na migranty se uskutečnila v noci na pátek v Praze. Policisté na dvou místech zastavili téměř čtyři tisíce vozidel a společně s celníky kontrolovali posádky i převážené věci.

Požár v Koh-i-nooru: Na místo musela přijet i speciální chemická jednotka

23.06. 21:51

Praha - V objektu Koh-i-nooru v pražských Vršovicích hořela ve čtvrtek večer lepenková střecha jedné z budov. Na místo vyrazila kromě velkého množství hasičů také speciální chemická jednotka, protože hrozilo, že požár zasáhne nádoby s kyselinou chlorovodíkovou.

Muž v Praze dal do auta manželky bombu, dostal osm let

23.06. 13:03

Praha - Cizinec (56), který do auta své manželky (40) nastražil bombu, dostal osm let za mřížemi. Rozhodl tak dnes Městský soud v Praze, verdikt ješně není pravomocný.

Vlastníkem pozemku v Březiněvsi zůstávají maltézští rytíři, ÚS stížnost odmítl

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 15:58, 22.06. 12:16

Brno – Pražské zastupitelstvo neuspělo se svou stížností proti rozhodnutí Státního pozemkového úřadu. Ten na podzim 2015 rozhodl o vydání pozemků v Březiněvsi řádu maltézských rytířů. Ústavní soud (ÚS) však námitku smetl ze stolu jako nepřípustnou.

V Praze se zřítila část domu. Pro všechny je to záhada

22.06. 12:48

Praha - V pražských Ďáblicích se zřítila část domu! Na místo dorazil statik, který ale zatím nezjistil, proč se roh domu sesunul. Hasiči prohledávají sutiny, nikdo podle nich ale není ani zraněn.

Opozice v Praze 12 neuspěla se sesazením starostky

21.06. 17:30

Praha - Opozice v Praze 12 se dnes neúspěšně pokusila odvolat starostku Danielu Rázkovou (Změna pro Prahu 12/KDU-ČSL).

ANO v Praze usiluje o chrám, kde se ukrývali parašutisté z operace Anthropoid

18.06. 09:40

Praha - Před 74 lety svedli svůj poslední boj s nacisty čeští parašutisté ukrytí v chrámu svatého Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Při té příležitosti přinesly Lidové noviny informaci, že Praha chce po dlouhých desetiletích vzít chrám pravoslavné církvi. Usiluje o to pražská buňka ANO v…

Vyhláška o pouličním umění v Praze pobouřila lidi, sepisují petici

14.06. 15:40

Praha - Petici proti nové vyhlášce, která v Praze omezuje pouliční umění, podepsalo přes 2300 lidí. Zabývat se jí bude ve čtvrtek zastupitelstvo. Vyhláška, která platí od letošního března, omezuje hraní na hlasité hudební nástroje a přidává místa, kde je produkce zakázaná. Kromě toho nově nařizuje,…

VIDEO: Agresivní žena vylezla na sochu sv. Václava, musela jí zpacifikovat policie

14.06. 14:46

Praha - V centru Prahy vylezla mladá žena na sochu sv. Václava. Když ji strážníci sundali dolů, začala být agresivní a napadat je. Skončila v nemocnici. Případem se nyní zabývají i policisté.

Žižkovem otřásl výbuch plynu, na místě jsou zranění

10.06. 12:34

Praha - Dnes ráno po desáté hodině unikl plyn v Biskupcově ulici v Praze. Na místě zasahují hasiči a policie.

Úředník měl způsobit škodu na tunelu Blanka 30 milionů korun, policie ho obvinila

09.06. 17:15

Praha – Kvůli zakázce na tunel Blanka dnes protikorupční policie navrhla obžalovat bývalého šéfa odboru městského investora pražského magistrátu Jana Beránka.

Firma vlastnící Škodův palác sleví nájemné o 800 milionů

09.06. 16:35

Praha – Praha se dohodla na nájmu s firmou Copa retail, majitelem Škodova paláce. Radní rozhodli jednomyslně. V paláci od roku 2006 sídlí magistrátní úředníci, původně byl nájem domluven na 20 let.

Muž hází na lidi z věže cihly a kameny. Policie ho nemůže dostat dolů

09.06. 15:43

Praha - Od rána zaměstnává policii a hasiče muž, který vylezl na střechu budovy ve Viničné ulici v Praze 2 a házel na kolemjdoucí cihly a kameny. Zatím se nepodařilo neznámého cizince přesvědčit, aby z objektu slezl.

DPP vykázal zisk 1,255 miliardy, splatí se dluhy z minulosti

07.06. 15:01

Praha - Pražský dopravní podnik vykázal za minulý rok zisk v celkové výši 1,255 miliardy korun. Radní hlavního města to dnes schválili, jelikož majitelem podniku je Praha.

V Praze se utopil muž, spadl z lodi do Vltavy

07.06. 09:31

Praha - V Praze u Čechova mostu spadl v pondělí večer ze zakotvené lodě muž do Vltavy. Zachránit se ho bohužel nepodařilo.

Vandalové v Praze poničili památník obětem komunismu. Policie je zachytila na video

06.06. 17:23

Praha - Neznámí vandalové dnes v noci poničili památník obětem komunismu na pražském Újezdě. Policie zveřejnila i videozáznam celého činu. Na svědomí ho mají dva mladíci, kteří sochu zcela zřejmě chtěli úmyslně poškodit.

Rychlovlak do Brna a na letiště? Sobotka prozradil více

06.06. 14:01

Praha - Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pondělí po jednání s ředitelem Správy železniční dopravní cesty Pavlem Surým, ministrem dopravy Danem Ťokem a pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou prozradil, kdy by vlaky mohly začít jezdit z centra Prahy na Letiště Václava Havla a kdy by se v Česku…

Úřady řeší Kliniku, čekají, dokud nerozhodne soud

06.06. 12:24

Praha - Úřady musí s dalšími kroky ohledně budovy na pražském Žižkově, kterou obývají squatteři z Autonomního sociálního centra Klinika, čekat na rozhodnutí soudu a orgánů činných v trestním řízení.

Na ďáblickém hřbitově je pohřbeno 14 tisíc politických vězňů

04.06. 21:35

Praha - Až 14 tisíc politických vězňů je pravděpodobně pohřbeno v hromadných hrobech na ďáblickém hřbitově v Praze. Vyplývá to z nových údajů, které v archivech vypátrala vězeňská služba. Původně se přitom předpokládalo, že je tam pohřbeno mnohem méně lidí. Na stejném místě mají náhrobky i dětské…

Chovanec zažaloval Prahu 1 kvůli šibenicím na demonstracích

Aktualizovali jsme 4.6.2016, 19:32, 04.06. 09:59

Praha - Před týdnem úředníci z Prahy 1 rozhodli, že šibenice na demonstracích nejsou přestupek. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ve věci podal žalobu proti nečinnosti. O případu informuje deník Právo.

Pražské nemocnice by mohly dostat bonus od města za pomoc bezdomovcům

04.06. 15:16

Praha - Každá pražská nemocnice by mohla dostat až 250 tisíc korun ročně na materiál a další peníze, pokud se zapojí do péče o bezdomovce. V Praze žije na ulici odhadem 4000 lidí.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie