Články k tématu: Praha

Nemocnice na Homolce: Policie navrhla obžalovat tři lidi v další korupční kauze

07.11. 12:18

Praha - V třetí korupční kauze související s Nemocnicí Na Homolce navrhla policie obžalovat tři osoby. Případ zahrnuje hospodaření nemocnice v letech 2004 až 2012, konkrétně tři okruhy veřejných zakázek. Jedním z nich jsou poradenské služby, druhým dodávka pro pracoviště navigované chirurgie a…

Stephen King přijel do Prahy, ujme se amerického velvyslanectví

07.11. 10:33

Praha - Budoucí americký velvyslanec Stephen King přijel v pátek do Česka. Funkce se oficiálně ujme poté, co předá pověřovací listiny prezidentovi Miloši Zemanovi. Termín jejich předání zatím nebyl stanoven. Předchozím ambasadorem byl od září 2014 Andrew Schapiro, jehož jmenoval tehdejší prezident…

Noví poslanci chtějí řešit digitalizaci úřadů, bydlení a platy

05.11. 13:39

Praha - Noví poslanci zvolení za Prahu chtějí ve Sněmovně řešit digitalizaci úřadů, dostupné bydlení nebo platy. Pražští poslanci by mohli spolupracovat při snaze zlepšit život v hlavním městě.

reklama

Do sídla středočeského hejtmanství se dostal zloděj, z kanceláří odcizil pár věcí

03.11. 16:58

Praha - Do kanceláří středočeských radních Františka Petrtýla a Jaroslavy Němcové (oba ANO) a dalších zamčených prostor v budově krajského úřadu v Praze 5 někdo v noci na úterý neoprávněně vnikl. Úřad kvůli případu zvyšuje ochranu a zabezpečení budovy, hlavně kontrolu u vstupních dveří.

Praha musí zaplatit, milionová pokuta za opencard platí

02.11. 16:06

Brno/Praha - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Prahy a potvrdil milionovou pokutu za chyby v projektu opencard.

ODS se marně pokusila odvolat Matěje Stropnického z dopravního výboru

02.11. 12:32

Praha - ODS se dnes na jednání pražských zastupitelů pokusila odvolat z funkce předsedy magistrátního výboru pro dopravu Matěje Stropnického (SZ/Trojkoalice).

Březina odstupuje, už nebude předsedou zastupitelů ČSSD v Praze

02.11. 10:58

Praha - Pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) rezignoval na funkci předsedy zastupitelského klubu sociální demokracie. Důvodem je bídný výsledek říjnových sněmovních voleb. Jediným poslancem za ČSSD v Praze byl zvolen lídr a náměstek primátorky Petr Dolínek.

Vichřice dále pustoší. V Mostě se zřítil kostel, evakuace na pražském Výstavišti

29.10. 13:35

Praha/Most - V Mostě se ráno zřítil pravoslavný dřevěný kostel. Pravděpodobně to bylo v souvislosti se silným větrem. Pražští hasiči zaznamenali od půlnoci kvůli silnému větru 100 výjezdů, další rychle přibývají. Bez komplikací zatím funguje pražské letiště.

Metro je pro developery stěžejní. Většina kanceláří v Praze musí být rychle přístupná ze stanice

29.10. 11:39

Praha - Průzkum poradenské společnosti Colliers zjistil, že se do 55 procent pražských kanceláří dá z nejbližší stanice metra dojít do pěti minut. Další pětina je vzdálena do deseti minut, více než 15 minut je vzdálena desetina kanceláří. Nejvyšší nájemné je v okolí stanice Národní třída

V centru Prahy se slavil státní svátek. Češi se demokracii stále klopotně učí, řekl Hayato Okamura

28.10. 20:32

Praha - Na Staroměstském náměstí dnes vpodvečer oslavily výročí vzniku Československa stovky lidí. V úvodu setkání vystoupili Hayato Okamura (KDU-ČSL) a scénárista David Smoljak, který kandidoval do sněmovny za STAN. Loni se na stejném místě sešlo přes deset tisíc lidí kvůli sporu o státní…

Ze zdi u kyvadla v Praze na Letné spadl cizinec, zranění bylo smrtelné

28.10. 19:21

Praha - V pátek večer spadl zdi u kyvadla na pražské Letné 22letý cizinec. Jeho zranění byla smrtelná.

Lidé si připomínají 99 let od vzniku Československa. Na řadě míst proběhnou pietní akce

28.10. 10:31

Praha - Česká republika si dnes připomíná 99 let od vzniku samostatného československého státu. Vyvrcholením oslav bude tradičně večerní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě.

Aktivisté z Kliniky se s SŽDC nedomluvili, dům musejí vyklidit

26.10. 13:59

Praha - Dnešní jednání ohledně centra Klinika na pražském Žižkově skončilo bezvýsledně. Aktivisté a zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) odešly se stejnými postoji, s jakými přišly. Správa trvá na tom, aby byl dům vyklizen.

Ceny u čerpacích stanic: Nafta zdražuje, benzin naopak zlevňuje. Za kolik se tankuje za hranicemi?

26.10. 10:19

Praha - Nafta zdražila oproti minulé středě o čtyři haléře na 29,25 koruny za litr, Natural 95 naopak zlevnil o dva haléře na 30,21 Kč/litr. Nejdražší benzin je v Praze, nejdražší naftu tankují motoristé na Vysočině. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

V Praze vyhrálo volby ANO porazilo Piráty, ODS, TOP 09 a SPD

21.10. 23:00

Praha - V Praze vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO s 20,35 procenta hlasů. Druzí skončili Piráti, pro které hlasovalo 17,59 procenta pražských voličů. Na třetím místě je ODS, hlasovalo pro ni 16,22 procenta voličů.

Klaus mladší má nejvíce hlasů z ODS

21.10. 21:30

Praha/Karlovy Vary - V Praze vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO s 20,34 procenta hlasů. Druzí skončili Piráti, pro které hlasovalo 17,59 procenta pražských voličů. Zajímavý výsledek se dostavil na západě Čech. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) získala největší počet…

Slovanská epopej patří Praze, odvolací soud zamítl dovolání Muchovy rodiny

19.10. 15:23

Praha - Městský soud v Praze dnes zamítl odvolání Johna Muchy. Kulturní památka Slovanská epopej tak patří Praze, nikoliv rodině autora díla Alfonse Muchy. Verdikt je pravomocný.

Primátorka Krnáčové jednání pražských zastupitelů po dvou minutách ukončila

19.10. 11:45

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dnes po dvou minutách ukončila mimořádné jednání zastupitelů, které mělo projednávat dostavbu vnitřního okruhu z Pelc-Tyrolky na Špejchar. Náhradní termín zasedání zatím nebyl stanoven.

Žalobu Davira Ratha kvůli vlečení v poutech znovu projedná soud

18.10. 16:01

Praha - Městský soud v Praze dnes zamítl část žaloby, ve které bývalý hejtman David Rath požadoval 60.000 korun za náklady, které mu údajně vznikly v souvislosti s nezákonnou vazbou. Dalších 30.000 korun chce Rath za to, že byl "bezdůvodně, zlovolně, šikanózně vlečen v poutech", což ho podle něj v…

Sociální centrum Klinika na Žižkově bude pokračovat navzdory rozhodnutí soudu

18.10. 13:42

Praha - Dnes vyprší aktivistům z Kliniky exekuční lhůta pro odchod z budovy v pražské Jeseniově ulici, kterou stanovil soud. Ve čtvrtek mají dům předat majiteli. Přesto hodlají zůstat.

Vánoční strom na Staroměstské náměstí bude z Křivoklátska, je vysoký 24 metrů

17.10. 16:55

Praha - Vánoční strom na Staroměstském náměstí bude letos z Roztok u Křivoklátu. Je vysoký 24 metrů a roste na volném prostranství u řeky Berounky.

Dopravu na frekventované křižovatce na pražské Floře zastavilo opuštěné zavazadlo

16.10. 21:19

Praha - Kvůli opuštěnému zavazadlu byla dnes večer zastavena na desítky minut doprava na frekventované křižovatce na pražské Floře. Křižovatkou ulic Vinohradská a Jičínská nesměly projíždět ani tramvaje a autobusy MHD.

Z rozhledny v pražské zoo spadla žena

15.10. 16:58

Praha - Z rozhledny v pražské zoo dnes spadla třicetiletá žena. Záchranáři ji resuscitovali a poté transportovali do nemocnice. Má poraněnou páteř, pánev a hrudník.

V Praze kvůli nálezu chemikálií evakuovali dům

10.10. 22:38

Praha - Policisté a hasiči dnes večer evakuovali 11 lidí z domu v centru Prahy, ve kterém bylo zatím neurčené množství chemikálií.

reklama
Fotogalerie