Články k tématu: Praha

Oslavy 700. výročí Karla IV. jako výhodný byznys

10.05. 08:09

Praha - Oslavy 700 .výročí narození Karla IV. se ukazují jako výnosný byznys. Využívají toho obchodníci z nejrůznějších oborů, tisknou speciální známky, razí speciální mince a dokonce můžete ochutnat i speciální jídla z dob Karla IV. To vše samozřejmě za speciální ceny.

Na pražský maraton přišly běhat i známé osobnosti, podpořily tak charitu

Aktualizovali jsme 8.5.2016, 17:02, 08.05. 16:28

Praha - Na start letošního Pražského maratonu se vedle elitních atletů postavila i řada známých osobností, které podpořily některou ze 45 charitativních organizací, s nimiž závod spolupracuje. Hlavním charitativním partnerem Pražského maratonu jsou Lékaři bez hranic, v jejichž dresu celých…

V klubu je bomba, nahlásil anonym dnes v noci. Muselo být evaukuováno 300 lidí

08.05. 12:44

Praha - Anonym v noci na dnešek nahlásil bombu v jednom z klubů na pražském Žižkově.

reklama

Na Olšanský hřbitov přišla stovka lidí uctít památku společně s Nočními vlky

07.05. 16:53

Praha - Na dnešní akci k uctění obětí druhé světové války na Olšanských hřbitovech dorazilo kolem 16:00 několik desítek členů a příznivců Nočních vlků.

Počet obětí Pražského povstání historici stále doplňují, už o 1200 jmen

07.05. 16:36

Praha - Při loňském 70. výročí konce druhé světové války historikové z Vojenského historického ústavu (VHÚ) vydali dosud nejpřesnější seznam padlých při Pražském povstání v květnu 1945. Původní poválečný rozšířili o asi 1200 jmen na 2898 a stále na něm pracují.

Do Prahy dorazili Noční vlci. Lidé protestovali

Aktualizovali jsme 7.5.2016, 16:10, 07.05. 13:07

Praha - Desítky členů a příznivců ruského motorkářského klubu Noční vlci dorazily do centra Prahy. Na Václavském náměstí je vřelé přivítání nečekalo.

Krnáčová má plán na přestavení Prahy. Hlavní město potřebuje stavby světových architektů

05.05. 13:48

Praha - Praha potřebuje stavby od současných světově uznávaných architektů. Jinak by se mohlo stát, že bude skanzenem pouze historických budov. Na dnešní prezentaci developerského projektu společnosti Penta u Masarykova nádraží to řekla primátorka hlavního města Adriana Krnáčová (ANO). Osm budov na…

Noční vlci v sobotu dorazí do Prahy, policie už se připravuje

05.05. 12:52

Praha - V sobotu odpoledne projede Prahou motorkářská jízda Nočních vlků, kterou pořádá spolek Red Eyed Ceüe. Akce je povolená, policie se na ni už připravuje.

Evakuace v Praze a po celém Slovensku: Anonym nahlásil bomby

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 12:52, 04.05. 10:20

Praha/Bratislava - Slovenská policie evakuuje nákupní centrum Aupark v Bratislavě. Podle informací tamních médií anonym nahlásil ukrytou bombu. Stejná situace se odehrává i v Praze, kde policie vyklízí část náměstí Míru.

Magistrát hlavního města se připojí ke kampani HateFree

03.05. 13:21

Praha - Rada metropole dnes rozhodla, že se pražský magistrát připojí ke kampani hate free, a to navzdory nesouhlasu zastupitelstva. Iniciativa HateFree Culture vládní Agentury pro sociální začleňování funguje tři roky a reaguje na nenávistné projevy na internetu i v běžném životě.

Radní si v Praze rozdělili kompetence

03.05. 12:14

Praha - Pražští radní si rozdělili jednotlivé kompetence. ANO bude mít na starosti například majetek či záchranku, ČSSD dopravu a školství a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) kulturu a územní rozvoj. Rozdělení kompetencí dnes schválili pražští radní. Rada dnes poprvé zasedala na řádném jednání v…

Policie a armáda zatkla na Florenci mladého muže. Nechtěl ukázat občanský průkaz

02.05. 16:01

Praha - Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém smíšená hlídka policie a armády zadržuje muže na Florenci. Podle policistů se odmítl mladík legitimovat a kladl odpor. Incident začal vyšetřovat odbor vnitřní kontroly policie.

Praha se otřásá v základech: Demonstrace, shromáždění a stovky policistů

Aktualizovali jsme 1.5.2016, 12:58, 01.05. 10:17

Praha - Praha prožívá oslavy Prvního máje. Politické strany chtějí slavit společně s voliči. Hned několik protisystémových a protiimigrantských iniciativ nahlásilo na 1. květen demonstrace. Prahou chtějí projít také skupiny odsuzující násilí a xenofobii.

Primátorka Krnáčová má novou náměstkyni, funkci dostala Petra Kolínská (SZ)

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 16:35, 28.04. 14:24

Praha - Zastupitelé dnes zvolili náměstkyní pražské primátorky Petru Kolínskou (SZ). V radě zaujme místo odvolaného Matěje Stropnického, na starost bude mít územní rozvoj. Kolínskou podpořili 34 hlasy zastupitelé staronové koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL). Posléze zastupitelé…

Pražské zastupitelstvo bude volit nového náměstka

28.04. 10:46

Praha - Pražští zastupitelé schválili zařazení volby náměstka a radních na program dnešního jednání. Budou hlasovat také o novém obsazení výborů. Čtyři radní byli odvoláni loni v říjnu, od té doby rada fungovala v sedmi členech. Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) se loni v říjnu…

Nebezpečná legionella opět řádí. Kde se můžete nakazit?

Aktualizovali jsme 28.4.2016, 10:33, 27.04. 22:36

Praha - Na dalším místě v Praze se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se v domech v několika ulicích ve Střížkově.

V Praze se dnes ráno podepisovala koaliční smlouva

28.04. 09:54

Praha - ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly v Praze koaliční smlouvu. Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo 34 ze 65 zastupitelů. ČTK to řekl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina. Koalice se rozpadla loni v říjnu, od té doby strany jednaly o její…

V Praze bude na 1. máje horko. Plánují se demonstrace, politické mítinky a majáles

26.04. 18:08

Praha - Během letošních oslav 1. máje zažije Praha dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. K tomu se budou konat tradiční setkání politických stran a studentský majáles.

Politici zuří a odsuzují útoky na kavárny a metro. Ovčáček naopak přilil olej do ohně

25.04. 11:24

Praha – Na sociálních sítích se o víkendu objevilo hned několik fotek zachycujících posprejované kavárny nebo vestibul stanice metra na Karlově náměstí. Nápisy měly jedno společné – nesly se v duchu neonacismu a byly zaměřené proti uprchlíkům a těm, kteří jim pomáhají. Politici takové vandalství…

Praha zažila velkou bezpečnostní akci. Zapojilo se více než sto policistů

16.04. 13:03

Praha – Od čtvrtka do sobotního rána probíhala v Praze rozsáhlá bezpečnostní akce. Do razie se zapojila více než stovka policistů, strážníků, vojáků, celníků a pracovníků magistrátu hlavního města.

Prezident Fischer navštívil galerii moderního umění, ocenil české umělce

12.04. 11:50

Praha - Prohlídkou galerie moderního umění Museum Kampa a setkáním ve firmě Reiwag/Komwag zahájil rakouský prezident Heinz Fischer druhý den své návštěvy České republice. Na Kampě zhlédl výstavy českých autorů Františka Kupky a Karla Trinkewitze. Během přibližně hodinové komentované prohlídky ho…

Nejdražší život je v Praze

10.04. 11:55

Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby.

Muž nestihl přeběhnout před tramvají, stálo ho to život

06.04. 11:25

Praha - Tramvaj srazila a usmrtila ve středu nad ránem na pražském Žižkově chodce, který se snažil přeběhnout vozovku. Zřejmě špatně odhadl rychlost soupravy a skončil pod jejími koly. Už mu nebylo pomoci.

Pražský magistrát zakázal protest proti pochodu Prague Pride

05.04. 16:30

Praha - Pražský magistrát zakázal protest proti srpnové Prague Pride. Odpůrci sexuálních menšin se chtěli sejít ve stejný čas a na stejných místech jako účastníci tradičního pochodu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace