Články k tématu: Praha

Barrandov v plamenech. Hoří středověké filmové kulisy

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 20:59, 26.08. 19:00

Praha - Kvůli požáru filmových kulis zasahuje v areálu filmových studií na pražském Barrandově několik jednotek hasičů. Kromě kulis zasáhl oheň i okolní křoviny. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Praha chce ochránit před povodněmi Troju, zaplatí model za miliony

26.08. 17:44

Praha - Praha chce ochránit před povodněmi celou Troju včetně zoologické zahrady a zámku. Zaplatí proto matematický model velké vody za 1,8 milionu korun.

"Útok" na Merkelovou v Praze se dostal do světových médií

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 17:08, 26.08. 16:12

Praha – Návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové poznamenal incident, při kterém se pokusil agresivní řidič svým automobilem narušit kolonu, ve které politička jela. Policisté z Cizinecké policie donutili řidiče zastavit a pod namířenými dlouhými zbraněmi vystoupit z vozu. Tento incident velmi…

reklama

Vedení Prahy pojede do Číny, Krnáčová chce pro zoo půjčit pandu

26.08. 16:26

Praha - Vedení české metropole odcestuje do Číny v sobotu 27. srpna 2016. Delegace v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) bude jednat s představiteli Pekingu a Šanghaje o spolupráci v oblasti kultury či cestovního ruchu. Hovořit se má také o zapůjčení pandy pro pražskou zoo.

Vypovězení smlouvy s JCDecaux by bylo rizikové, ukázala analýza

26.08. 11:37

Praha - Předčasné ukončení smlouvy s firmou JCDecaux (JCD), která pro Prahu zajišťuje mobiliář, nebo její zpochybnění ze strany města by bylo spojeno s právní nejistotou a riziky.

Demonstrace v centru Prahy byly bouřlivé. Do plynu, křičeli lidé na ženy v hidžábech

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 19:59, 25.08. 16:51

Praha - Demonstrace proti návštěvě Angely Merkelové na Malostranském náměstí v Praze byla vyhrocená. Lidé vulgárně pokřikovali na kolemjdoucí ženy v hidžábech, nelíbila se jim ani přítomnost novinářů. Akce se zúčastnily asi dvě stovky lidí.

Opozice chce mimořádné jednání zastupitelů Prahy

25.08. 15:34

Praha - Opoziční zastupitelé z ODS, TOP 09 a Pirátů dnes podali žádost o svolání mimořádného jednání pražského zastupitelstva. Důvodem je podle zástupců stran nečinnost vedení Prahy při řešení problémů jako je stavba metra D, Pražského okruhu nebo problém karty MHD Lítačka.

Výhrůžky z řad českých muslimů? Tajná služba zkoumá šifrovanou zprávu

25.08. 15:28

Praha – Čeští muslimové se v rámci demonstrace proti teroru 10. srpna zúčastnili katolické bohoslužby. Ta byla zorganizována jako reakce na vraždu katolického kněze Jacquese Hamela, kterého ve Francii zabili bojovníci Islámského státu. Jak ale ukazuje server Neovlivni.cz, ne všichni muslimové tuto…

Provoz památníku heydrichiády v Praze vyjasní smlouva s pravoslavnou církví

25.08. 10:18

Praha - Budoucí provoz Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici v Praze vyjasní až nová smlouva mezi Prahou a pravoslavnou církví. Její uzavření má kulturní výbor metropole na programu 14. září.

Proukrajinští aktivisté vyvěsili z pražských věží vlajku Ukrajiny

24.08. 21:04

Praha - V Praze dnes opět vlály vlajky, avšak ne ty české. Skupina proukrajinských aktivistů na třech věžích vyvěsila velkou ukrajinskou vlajku.

Lidé našli u pražské náplavky ve Vltavě mrtvolu

24.08. 15:49

Praha - Nehezký pohled čekal na lidi, kteří se ve středu dopoledne vydali na procházku po pražské náplavce. Nedaleko Galerie Mánes plavala na hladině mrtvola.

STAN: Pokud Praha zakáže vjezd kamionům, my také

23.08. 15:39

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd kamionů na své území.

Média lžou, zuřil Konvička. Nové video ale ukázalo pravdu

23.08. 08:36

Praha – Ani po několika dnech neutichá diskuze kolem nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Hned v naděli se objevily zprávy o panikařících turistech a několika zraněných. To ale konvičkovci popírali. Nově zveřejněné video ukazuje, jaká je pravda.

Praha nemusí vyplatit ČKD Praha DIZ 1,7 miliardy za tunel Blanka

22.08. 16:22

Praha - Arbitrážní soud dnes rozhodl, že Praha nemusí firmě ČKD Praha DIZ zaplatit zhruba 1,7 miliardy korun, které společnost požadovala za práce na tunelu Blanka.

Krnáčová zuří: Úředník měl akci Konvičky zakázat

22.08. 16:15

Praha - Ke včerejší akci Iniciativy Martina Konvičky se dnes vyjádřila také primátorka Adriana Krnáčová. Podle ní mělo být "obsazení Prahy džihádisty" zakázáno.

Ve Vltavě se utopil muž, hasiči hledali tělo hodinu

22.08. 15:12

Praha - V pondělí zasahovaly záchranné složky na pražské Štvanici, kolem poledne tam podle svědků zmizel pod hladinou člověk při koupání. Resuscitace byla neúspěšná.

Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné

22.08. 15:11

Praha - Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné, navrhuje nadační fond šéfa reklamní společnosti Bigboard Richarda Fuxy. Dílo je nyní provizorně umístěno ve Veletržním paláci.

Praha se brání: O akci konvičkovců jsme nevěděli

22.08. 11:43

Praha - Nedělní "představení" příznivců islamobijce Martina Konvičky, na němž simulovali v centru Prahy střelbu ze samopalů, šokovalo nejen přihlížející turisty. Divit se nestačí i na pražském magistrátu, který o shromáždění věděl předem.

Vlajky ISIS a střelba v centru Prahy. Zasahovala policie

21.08. 16:53

Praha - Na Staroměstském náměstí v neděli vypukla panika. Odpůrci islámu v čele s kontroverzním Martinem Konvičkou totiž dorazili do centra Prahy na vojenských vozech s islamistickými vlajkami a zbraněmi v ruce a vyděsili tak několik lidí, kteří se při pokusu o útěk zranili. Celou akci předčasně…

Ukrajinský velvyslanec byl odvolán z Prahy. Co se stalo?

21.08. 16:32

Kyjev/Praha – Ukrajinský velvyslanec v Praze Borys Zajčuk byl odvolán. Nařízení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka bylo podle ukrajinského tisku vydáno v pátek.

Nejlepší zemí pro život je Austrálie. A jak dopadla Praha?

21.08. 10:02

Praha - V Austrálii je nejlepší život na zemi. Vyplývá to z analýzy Economist Intelligence Unit (EIU), která porovnávala životní podmínky ve více než 140 světových městech. Celkem dobře dopadla i Praha - ta obsadila 59. příčku.

Máte rádi trabanty? Nenechte si ujít jejich muzeum

20.08. 12:55

Praha - Lásce k veteránům propadá stále více nadšenců a tak není divu, že motoristických muzeí po naší republice přibývá. Navštívili jsme expozici věnovanou nejznámějšímu výrobku východoněmeckého automobilového průmyslu - trabantu.

Posudky v kauze opencard jsou podle obžalovaného nepřezkoumatelné

19.08. 14:01

Praha - Posudky obžaloby, které se týkají nákladů elektronické karty opencard, jsou podle jednoho z obžalovaných v kauze "karty Pražana" Jana Tesky nepřezkoumatelné. Řekl to dnes u pražského městského soudu, který se případem zabývá.

Cizinci šli do Česka za lepším, skončili ve stanu v Praze a jedli odpadky

18.08. 15:22

Praha - Dvojice cizinců šla do Prahy za lepším bydlení, skončila ale ve stanu pod mostem Barikádníků. Žena v pokročilém stádiu těhotenství a její druh jedli odpadky z kontejnerů, koupali se ve Vltavě a nechodili k doktorovi. Ve zbídačeném stavu je našli pražští strážníci, kteří jim nabídli pomoc.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie