Články k tématu: Praha

Ze zooparku ve Zvoli u Prahy uteklo mládě pumy

31.07. 12:52

Zvole (u Prahy) - Ze zooparku ve Zvoli u Prahy uteklo v noci na dnešek sedmiměsíční mládě pumy.

Pražská centra pro bezdomovce jsou plná, městské části je na svém území nechtějí

29.07. 12:31

Praha – Praha se potýká s velkým problémem. Má nedostatek denních center pro lidi bez přístřeší. Nové má vzniknout na lodi, protože žádná městská část nechce podobné zařízení na svém území. 

Za vraždu dívky v Praze si Kypřan syrského původu odsedí 12,5 roku

28.07. 16:29

Praha - Za ubodání ukrajinské dívky v Praze má jít Kypřan syrského původu Jawad Mansour na 12,5 roku do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

reklama

Muž spadl z okna zabil se, omezilo to provoz tramvají v Praze

27.07. 15:05

Praha – Provoz tramvají na lince devět na Senovážném náměstí v centru Prahy přerušil pád muže z okna přímo na koleje. Muž zraněním podlehl, doprava stála asi hodinu.

Lidovce v Praze povede do voleb Daniel Herman

27.07. 14:26

Praha – Kandidátku KDU-ČSL v Praze povede stávající ministr kultury Daniel Herman, dvojkou bude starosta Prahy 7 Jan Čižinský. 

Policie hledala dvě holčičky, které zmizely z dětského hřiště v Praze. Vše dobře dopadlo

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 17:19, 25.07. 09:23

Praha - Policie vyhlásila pátrání po dvou sestrách, Elišce (9) a Monice (6) Krčilových z Prahy. Dívky byly nalezeny dnes ráno, obě jsou v pořádku.

Soud zastavil stíhání Krejčíře za únos podnikatele Konečného, další trest by prý neměl význam

25.07. 16:38

Praha - Pražský městský soud dnes znovu zastavil trestní stíhání Radovana Krejčíře za údajný únos podnikatele Jakuba Konečného. Případný uložený trest by totiž neměl význam vedle dalších trestů, které již Krejčíř dostal.

Přepadení pražského obchodu se zbraněmi policie vyšetřuje i jako pokus o vraždu

25.07. 14:16

Praha - Pondělní přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy kvalifikovala policie nejen jako loupež, ale také jako pokus o vraždu.

Hasiči kvůli požáru evakuovali hotel na Václavském náměstí

24.07. 22:02

Praha - Asi 70 hostů hotelu Juliš na Václavském náměstí v Praze muselo být dnes večer evakuováno kvůli požáru. Podle hasičů hořely kabelové rozvody v suterénu.

V centru Prahy byl přepaden obchod se zbraněmi, dva lidé byli zraněni

Aktualizovali jsme 24.7.2017, 19:46, 24.07. 15:09

Praha - Při přepadení obchodu se zbraněmi v centru Prahy byl dnes dopoledne zraněn prodavač a podezřelý. Záchranáři je odvezli do nemocnice se střelným a bodným poraněním.

Vláda definitivně rozhodla: Praha se pokusí získat sídlo EBA

24.07. 16:07

Praha - Česko se pokusí po odchodu Velké Británie z Evropské unie získat pro Prahu sídlo Evropského bankovního úřadu (EBA). Vláda dnes definitivně schválila podání přihlášky. ČR bude mít velkou konkurenci, jako svou výhodu prezentuje například bezpečnost a dobrou přístupnost hlavního města.

Nejatraktivnější města světa? V průzkumu se umístila i Praha

24.07. 15:36

Praha - Praha je mezi 60 světovými metropolemi v atraktivitě pro bydlení, byznys a cestovní ruch na 30. místě. Nejatraktivnější městy jsou New York, Abú Zabí a Londýn, nejhůře dopadly Teherán a Nairobi. Česká metropole si nejlépe vedla v turistické atraktivitě.

Pražské letiště odbavilo za pololetí o pětinu více cestujících. O které destinace je největší zájem?

24.07. 12:45

Praha - Pražské Letiště Václava Havla odbavilo během letošního prvního pololetí 6,76 milionu cestujících, meziročně o 21 procent více. Nejnavštěvovanější zemí podle počtu cestujících byla Velká Británie, nejoblíbenější destinací se v prvních šesti měsících roku stala Moskva, která tak předběhla o…

Pražská organizace SNK ED nepostaví kandidátku, místo toho podpořila do voleb TOP 09

24.07. 12:28

Praha - Pražská organizace strany SNK Evropští demokraté nebude v letošních volbách do Sněmovny stavět žádné kandidáty a podpoří TOP 09. Předseda pražské TOP 09 Martin Dlouhý tento krok uvítal.

Trávu na chráněných pastvinách spřádají stáda ovcí, koz a skotu

22.07. 17:50

Praha - Trávu na pražských pastvinách spásají i letos stáda ovcí, koz a skotu. Ovce a kozy budou na zvláště chráněných územích, jako například v Prokopském a Šáreckém údolí.

Vytlačení kamionů z Prahy je nepřijatelné, tvrdí kritici

22.07. 13:46

Praha - Dopravní kolaps v Praze a zejména ve Středních Čechách. To by podle odborníků bylo důsledkem přijetí opatření Prahy, které by zakázalo průjezd kamionům přes Prahu. Shoda panuje na tom, že jediným správným řešením neutěšitelné dopravní situace v metropoli je dostavba Pražského okruhu.

Česko našlo budovu pro sídlo EBA, je blízko centra Prahy

22.07. 12:39

Praha - Česká republika má vhodnou budovu v blízkosti centra Prahy, ve které by mohl bezprostředně po odchodu Velké Británie začít fungovat Evropský bankovní úřad (EBA).

Celníci zabavili tisíce padělků z tajné skrýše trhovců

21.07. 14:10

Praha - Při zásahu v pražské tržnici Sapa bylo zabaveno na 9000 kusů padělků značkového oblečení, kožené galanterie, obuvi, ale také parfémů, brýlí a hodinek. Podle celníků by prodejem zboží vznikla škoda 14 milionů korun.

Z Prahy až do daleké Číny? Na tuto trasu vyjel první nákladní vlak v historii

19.07. 17:35

Praha - Z Prahy dnes vyrazil první přímý nákladní vlak do Číny se zbožím za pět milionů dolarů. Kontejnery obsahují český křišťál, automobilové součástky, pivo a další tradiční výrobky z ČR. Vlaky jezdí například také z Hamburku nebo Madridu. Letos v dubnu vyjela první souprava z Londýna.

Šéf Rozumných Hannig chce být českým prezidentem, navázal by na Zemana

19.07. 15:17

Praha - Hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig (71) se bude příští rok ucházet o funkci prezidenta. Hodlá navazovat na politiku současného prezidenta Miloše Zemana, voličům ale chce nabídnout jinou formu chování. O vstup do politiky se Hannig pokoušel už několikrát.

Magistrát chce Prahu kamionům uzavřít. Ministerstvo je proti

18.07. 20:56

Praha - Praha zakáže nákladním autům nad 12 metrů délky sjíždět z Pražského okruhu do města. Radní dnes zároveň schválili zákaz vjezdu kamionů na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou ulici, které v současnosti nahrazují nedokončenou jihovýchodní část okruhu. Vedení města se zvolenou…

Pražský taxikář chtěl po turistce 70krát předražené jízdné

18.07. 19:40

Praha - Taxikář v Praze držel v sobotu v autě turistku, aby si vynutil od jejího partnera zaplacení téměř sedmdesátkrát předražené jízdy. Za necelé dva kilometry požadoval 1920 korun, ačkoli cenu za kilometr magistrát pevně stanovuje na nejvýše 28 korun.

Soud potvrdil podmínky exmanažerům dopravního podniku v kauze opencard

18.07. 16:38

Praha - Odvolací soud znovu uložil podmíněné tresty bývalým manažerům pražského dopravního podniku (DPP) Tomáši Petanovi a Janu Suntychovi za porušení povinností v souvislosti s projektem opencard. Dnešní verdikt v kauze, kterou vrátil k dalšímu projednání Nejvyšší soud, je pravomocný. Podle…

Soud odmítl obnovit proces studenta, který chtěl mučit bezdomovce

17.07. 14:17

Praha - Jan Mokrý, který si za útok nožem na pražského bezdomovce odpykává 15 let vězení, se domáha obnovení procesu. Soud mu nevyhověl.

reklama
Fotogalerie