Články k tématu: Praha

V Praze se dnes ráno podepisovala koaliční smlouva

28.04. 09:54

Praha - ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly v Praze koaliční smlouvu. Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo 34 ze 65 zastupitelů. ČTK to řekl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina. Koalice se rozpadla loni v říjnu, od té doby strany jednaly o její…

V Praze bude na 1. máje horko. Plánují se demonstrace, politické mítinky a majáles

26.04. 18:08

Praha - Během letošních oslav 1. máje zažije Praha dvě demonstrace proti migraci i jednu solidární na podporu uprchlíků. K tomu se budou konat tradiční setkání politických stran a studentský majáles.

Politici zuří a odsuzují útoky na kavárny a metro. Ovčáček naopak přilil olej do ohně

25.04. 11:24

Praha – Na sociálních sítích se o víkendu objevilo hned několik fotek zachycujících posprejované kavárny nebo vestibul stanice metra na Karlově náměstí. Nápisy měly jedno společné – nesly se v duchu neonacismu a byly zaměřené proti uprchlíkům a těm, kteří jim pomáhají. Politici takové vandalství…

reklama

Praha zažila velkou bezpečnostní akci. Zapojilo se více než sto policistů

16.04. 13:03

Praha – Od čtvrtka do sobotního rána probíhala v Praze rozsáhlá bezpečnostní akce. Do razie se zapojila více než stovka policistů, strážníků, vojáků, celníků a pracovníků magistrátu hlavního města.

Prezident Fischer navštívil galerii moderního umění, ocenil české umělce

12.04. 11:50

Praha - Prohlídkou galerie moderního umění Museum Kampa a setkáním ve firmě Reiwag/Komwag zahájil rakouský prezident Heinz Fischer druhý den své návštěvy České republice. Na Kampě zhlédl výstavy českých autorů Františka Kupky a Karla Trinkewitze. Během přibližně hodinové komentované prohlídky ho…

Nejdražší život je v Praze

10.04. 11:55

Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby.

Muž nestihl přeběhnout před tramvají, stálo ho to život

06.04. 11:25

Praha - Tramvaj srazila a usmrtila ve středu nad ránem na pražském Žižkově chodce, který se snažil přeběhnout vozovku. Zřejmě špatně odhadl rychlost soupravy a skončil pod jejími koly. Už mu nebylo pomoci.

Pražský magistrát zakázal protest proti pochodu Prague Pride

05.04. 16:30

Praha - Pražský magistrát zakázal protest proti srpnové Prague Pride. Odpůrci sexuálních menšin se chtěli sejít ve stejný čas a na stejných místech jako účastníci tradičního pochodu.

Letos se slaví 700 let od narození Karla IV. Česko chystá velkolepé oslavy

02.04. 13:38

Praha - K výročí 700 let od narození Karla IV. se letos po celé České republice odehraje řada akcí. Například vybudování expozice v domě U Zlatého prstenu v Praze vyjde na 15 milionů korun. Částku schválila pražská rada.

Pražští zelení nemají v plánu ustupovat. Stropnického dále podporují

31.03. 12:46

Praha - Pražští zelení dál podporují předsedu Matěje Stropnického jako kandidáta do rady hlavního města Prahy. Na krajské konferenci ve středu pozdě večer rozhodli, že konečnou nominaci bude v průběhu koaličních jednání operativně řešit pražské vedení strany. Vyplývá to z usnesení, které dnes ČTK…

Aktivisté umístili v Praze velký plakát Havla s dalajlámou. Uvítá čínského prezidenta

28.03. 11:04

Praha - Spolek pro výstavbu sochy Václava Havla jako reakci na dnešní návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a vlajkovou a plakátovou výzdobu na pražských ulicích vyvěsil v parku Velvarská u Evropské ulice na cestě z letiště k Pražskému hradu billboard s tibetským dalajlamou a bývalým…

Vlajky Česka a Číny jsou zpátky na svých místech

28.03. 10:59

Praha – Ještě před dnešním příletem čínského prezidenta Si Ťin-pching do ČR byly vyměněny vlajky na trase mezi Letištěm Václava Havla a Pražským hradem. Ty původní poničil barvou vandal.

S příjezdem čínského prezidenta nás čekají zvýšené bezpečnostní opatření

28.03. 10:04

Praha - Na Velikonoce se nebudou ulicemi českých měst procházet ve velkém pouze koledníci s pomlázkami, ale i policisté, kteří budou ještě více než na dodržování silničních předpisů dohlížet na bezpečnost hlavy Čínské lidové republiky. Některá bezpečnostní opatření se přitom mohou dotknout i vás.

OBRAZEM: Poškozené čínské vlajky v ulicích Prahy

26.03. 17:20

Praha - V noci na dnešek někdo tmavou barvou poškodil více než 50 čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta. Policejní mluvčí Jan Daněk ČTK řekl, že výzdoba byla takto poškozena v Chotkově ulici na Evropské třídě, vlajky jsou ale…

V Praze někdo poškodil desítky čínských vlajek

26.03. 10:42

Praha - Dnes v noci neznámý vandal tmavou barvou poškodil desítky čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta v České republice.

Prahu vyděsil balíček s vyčnívajícími dráty. Zasahovala policie

25.03. 22:51

Praha - Ve Vinohradské ulici v Praze se dnes odpoledne našel balíček s vyčnívajícím dráty, na místě zasahovala policie.

Čínský prezident dráždí aktivisty, V Praze vyvěsí billboard Havla s dalajlamou

25.03. 22:39

Praha - Aktivisté hodlají umístit po dobu návštěvy čínského prezidenta v Česku u Evropské ulice v Praze billboard se společnou fotografií dalajlamy a exprezidenta Václava Havla.

Dvacítka můžu zdemolovala bar v Praze. Policii unikají

25.03. 15:14

Praha - Policie stále nedopadla asi 20 mužů, kteří ve čtvrtek vtrhli do jednoho z barů v pražské ulici Ve Smečkách a poničili vnitřní vybavení.

Spor o čínské vlajky v Praze pokračuje. Muž odstřihl dvě z nich, policie ihned zasáhla

25.03. 14:33

Praha - Policisté v noci na dnešek zadrželi muže (33), který ze sloupu veřejného osvětlení na Evropské třídě v Praze odřízl dvě vlajky. Nyní se řeší, zda se dopustil trestného činu, nebo jen přestupku.

Čínská výzdoba Prahy rozdělila republiku. Mnohým připomínají komunistické oslavy

23.03. 22:24

Praha - Pražané se dnes probudili do slavnostně ověnčeného města, které tak trochu vyvolalo vzpomínky na normalizační komunistické oslavy. Od rána na "českých" sociálních sítích lidé sdílejí fotky lamp ověšených českými a čínskými vlajkami a vysmívají se jim. Ty čínské totiž vypadají podobně jako…

Pozor. V Praze řádí zloději poznávacích značek, píše německý list

18.03. 14:36

Berlín - Německý server Südwest Presse dnes píše o Praze, a to ve velmi nepříznivém světle. V české metropoli řádí zloději, kteří kradou z aut zahraničních návštěvníků poznávací značky a postižené pak vydírají.

Další problém s Blankou. Na hodinu musela být uzavřena

16.03. 11:17

Praha - Kontroverzní tunel Blanka byl dnes mezi 09:00 a 10:00 uzavřen a před vjezdy se z obou stran tvořily kolony. Příčina uzavření byla zpočátku nejasná.

V Praze opět zdraží voda. O kolik?

15.03. 15:20

Praha - V Praze opět zdraží voda, lidé za ni již od dubna zaplatí 85,18 koruny za metr krychlový. Naposledy cena vodného a stočného stoupla od letošního ledna na současných 79 korun za metr krychlový. Zdražení dnes na svém jednání schválili radní hlavního města.

Pronájem hrobů v Praze by se měl zlevnit, správa bojuje o zákazníky

13.03. 11:26

Praha - Pražané nyní platí za hroby od několika tisíc až do desítek tisíc korun, od příštího roku by ale mohli platit až o 15 procent méně. Snížit se mají tzv. poplatky za služby s nájmem spojené - to je ta část platby, do které jsou promítnuty náklady na provoz hřbitova.

reklama
Fotogalerie