Články k tématu: Praha

U školy v Praze střílel muž, na místo vyrazila zásahovka

22.09. 13:41

Praha - Nedaleko základní školy v Jitřní ulici v pražských Hodkovičkách se ve čtvrtek dopoledne ozvala střelba. Tu měl na svědomí muž, který střílel z okna bytu v panelovém domě v Půlnoční ulici. Policie místo uzavřela. Muž se policistům vzdal

Šabatová varuje: Stížnosti na parkovací zóny v Praze řešit nemůžu

21.09. 13:22

Brno - V poslední době roste počet stížností na parkovací zóny v Praze. Jejich zavedení je však v souladu se zákonem a je zcela v pravomoci obcí a měst tímto způsobem parkování na svém území upravit. Ombudsmanka Anna Šabatová proto na webu ochrance.cz informuje, že není oprávněna do rozhodování…

Doprava v Praze kolabuje. Štěrboholskou spojku ucpala nehoda

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 10:10, 21.09. 09:48

Praha - Havarovaný kamion už několik hodin blokuje Štěrboholskou spojku v Praze. Naboural ve zúžení a je obtížné ho vyprostit. Po frekventované spojce se tak jezdí pouze kyvadlově a ve městě se tvoří dlouhé kolony.

reklama

Pražské vánoční trhy v ohrožení? Magistrát ještě nemá nového pořadatele

20.09. 19:12

Praha - Současnému pořadateli vánočních trhů v centru Prahy vypršela smlouva a město stále nemá jasno v tom, kdo letošní trhy bude pořádat. Nový organizátor měl přitom být vybraný už na konci prázdnin.

V Praze zatkli ruského disidenta a výtvarníka Vorotnikova

19.09. 18:50

Praha - V Praze byl v neděli zadržen člen ruské disidentské výtvarné skupiny Vojna Oleg Vorotnikov. Podle jeho manželky Natalije Sokolové může být vydán ke stíhání do Ruska.

Žena šla v Praze na WC. To co tam našla ji dostalo do kolen

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 18:30, 19.09. 09:15

Praha - Opravdový šok si prožila náhodná kolemjdoucí, která se rozhodla v neděli večer v centru Prahy použít mobilní záchod. Uvnitř tzv. toiky nalezla tělo muže, který nejevil známky života.

Řdič pod vlivem alkoholu se pokoušel ujet policii, způsobil škodu za statisíce

18.09. 17:48

Praha - Pokus opilého řidiče (22) ujet městským strážníkům skončil dnes ráno v centru Prahy poškozením šesti aut. Škoda je předběžně vyčíslena na 340 tisíc korun, mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Problémy v Praze: Hlídání parkování v zónách nefunguje

17.09. 21:57

Praha - Auta s kamerami, která mají hlídat parkování v nových parkovacích zónách na Praze 5 a 6, mají vážné nedostatky. V době, kdy už museli řidiči vlastnit drahé parkovací karty, nebyla tato auta propojena se systémy, které ke své funkčnosti potřebují. A bizarností v souvislosti s novými…

Odpůrci i zastánci uprchlíků se sešli v Praze, skupiny oddělovala policie

17.09. 17:13

Praha - Na Václavském náměstí se dnes sešli odpůrci a příznivci uprchlíků, obě skupiny musel oddělovat policejní kordon. Na fyzické potyčky nedošlo, o slovní přestřelky ale nouze nebyla.

Drohivý dealer testoval drogy na své asistentce, přišel si na pořádný balík

16.09. 21:40

Praha - Až na desítky milionů korun si, podle odhadu policistů, mohl přijít dealer, který v Praze zásoboval narkomany syntetickými drogami. Prodával je velmi propracovaným způsobem a měl dokonce i asistentku, na které zkoušel nové látky.

Komické situace v tunelu Blanka. Kromě nehod se do tunelu se vydali chodci i zvěř

16.09. 16:07

Praha - Pražský tunel Blanka je v provozu od 19. září 2015 a za tu dobu nebyla o neobvyklé situace nouze. Kromě nehod se do tunelu například vydaly dvě ženy s kočárkem, zaběhla se do něj i zvěř.

Tunelu Blanka bude mít pokračování. Investice se vyšplhá do desítek miliard

Aktualizovali jsme 16.9.2016, 14:41, 16.09. 13:05

Praha - Praha do konce roku nebo na začátku roku 2017 vypíše výběrové řízení na projektanta, který připraví pokračování tunelu Blanka, takzvanou severovýchodní část městského okruhu. Půjde o investici v řádu desítek miliard korun. Provoz tunelového komplexu vyjde metropoli měsíčně asi na 20 milionů…

Pražští radní rozhodli: Policie dostane čtyři miliony na ochranu před teroristy

15.09. 21:30

Praha – Více než čtyři miliony korun dostane od hlavního města krajské policejní ředitelství v Praze. Finance jsou určeny na ochranu před terorismem.

Konvička podal trestní oznámení na náměstka pražské primátorky Dolínka

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 16:57, 15.09. 14:53

Praha – Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD) čelí trestnímu oznámení. To podal známý bojovník proti islámu Martin Konvička, kterému se nelíbí, že se sociální demokrat pokusil předem překazit jeho nedělní akci před velvyslanectvím Saúdské Arábie tvrzením, že na místě praskla kanalizace.…

Prahu čeká totální kolaps, varují starostové kvůli modrým zónám

14.09. 21:29

Praha - Pokud se v Praze nezačne urychleně řešit situace s parkováním, čeká ji totální kolaps. Tvrdí to starostové městských částí, jejichž obyvatelé nemají kde zaparkovat, přestože tam byl zaveden parkovací systém.

Dívka se sama ubodala, tvrdí policie. A právník spustil...

14.09. 17:20

Praha - Byla to sebevražda - rozhodla už podruhé policie v případu 23leté blondýnky Anety R., která zemřela před dvěma lety v pražských Letňanech. Dívka se údajně pod vlivem drog sama ubodala. Její máma Anna R. s výsledkem vyšetřování nesouhlasí.

Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti mediátora s EMS o opencard

14.09. 16:09

Praha - Zástupci Prahy dnes poprvé jednali za přítomnosti tzv. mediátora s vlastníkem opencard, firmou eMoneyServices (EMS). Předmětem jednání byly částky, které si firma nárokuje jako dlužné. Dnešní jednání ke konkrétní dohodě nevedlo.

Gorbačov návštěvu Prahy kvůli zdravotním problémům zrušil

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 14:57, 14.09. 12:58

Praha - Michail Gorbačov se měl o nadcházejícím víkendu v Praze zúčastnit konference o bezpečnosti v Evropě a setkat se s prezidentem Milošem Zemanem. Kvůli zdravotním potížím však Bývalý sovětský prezident návštěvu odvolal.

Vojáci se dohodli s církví na provozu památníku hrdinů heydrichiády

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 14:50, 14.09. 10:28

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) podepsal smlouvu s pravoslavnou církví o užívání chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, v němž je památník hrdinů heydrichiády.

Vyšetřování záhadné smrti mladé ženy z Letňan končí. Podle policie se sama ubodala

14.09. 08:04

Praha - Policie znovu ukončila vyšetřování záhadného úmrtí Anety R. Potvrdila, že její smrt byla sebevražda, dívka se měla sama ubodat. Případem se znovu začala zabývat na začátku roku na pokyn vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.

Lidé se bouří proti modrým zónám. Podávají hromadnou žalobu

Aktualizovali jsme 13.9.2016, 17:03, 13.09. 08:05

Praha - Desítky lidí se připojují k hromadné žalobě kvůli placeným parkovacím zónám. Systém je prý nezákonný, protože je primárně zaměřený na vybírání peněz a ne na řešení dopravního problému. Praha už vybrala přes 40 milionů korun, zatím ale netuší, jaké bude mít výdaje. S firmami, které zajišťují…

Za vraždu na Florenci si cizinec odpyká 15 let

13.09. 15:35

Praha - Bělorus Aljaksandr Astapčuk (30) si za vraždu na Florenci v Praze odpyká 15 let v nejpřísnějším typu věznice. Trest mu o dva roky snížil Vrchní soud v Praze. Muž byl ale vyhoštěn z Česka, čímž soudci vyhověli odvolání podanému státní zástupkyní.

Policie našla v Praze zmatenou ženu. Neví kdo je a nikdo ji nehledá

12.09. 16:43

Praha - Pražští policisté našli 1. září neznámou, zmatenou ženu. Ta neznala svou totožnost a neměla u sebe žádné doklady. Už téměř dva týdny tak policisté bezvýsledně pátrají, kdo tajemná žena je. Pohřešování ženy odpovídající nalezené seniorce totiž nikdo nenahlásil.

Hrob komunistického prezidenta Gottwalda na Olšanech někdo polil červenou barvou

12.09. 15:05

Praha - Před dvěma týdny kdosi polil hrob někdejšího komunistického prezidenta Klementa Gottwalda na Olšanských hřbitovech v Praze červenou barvou. Pachateli hrozí až rok vězení.

reklama
Fotogalerie