Články k tématu: Praha

Soud zastavil stíhání strojvůdce, který loni vjel vlakem na nástupiště Masarykova nádraží

13.10. 09:32

Praha - Soud podmíněně zastavil trestní stíhání devětapadesátiletého strojvůdce, který vjel loni v červenci vlakem City Elefant na nástupiště pražského Masarykova nádraží.

Ruská neziskovka Memorial otevřela pobočku Praze. Čeká je vyhazov z Moskvy?

11.10. 17:03

Praha/Moskva - Ruská nevládní organizace Memorial otevřela odbočku v Praze, kam by se uchýlila, pokud ji z Ruska vyženou. Napsal to dnes list Nězavisimaja gazeta. Představitel Memorialu Alexandr Čerkasov ale informaci popřel.

Budovu s nelegální Klinikou získala SŽDC. Co bude s centrem dál?

10.10. 13:09

Praha - Podle informací Radiožurnálu získala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) budovu na Žižkově, kterou nelegálně obývá Autonomní sociální centrum Klinika.

reklama

Úspěšní kandidáti v Praze prozradili své tajemství

08.10. 22:25

Praha - Úspěšní kandidáti v prvním kole senátních voleb v Praze 6, 10 a 11 považují svá vítězství za výsledek dosavadní práce.

Potomek Valdštejnů se požadovaných pozemků v Praze nedočká, soud žalobu zamítl

06.10. 14:45

Praha - Potomek šlechtického rodu Valdštejnů Ernst Waldstein Wartenberg, který se domáhal vydání zkonfiskovaných pozemků na Malé Straně a Hradčanech, s žalobou neuspěl. Pravomocně ji zamítl Městský soud v Praze. Stát nemovitosti zabavil na základě Benešových dekretů.

Narozeniny exprezidenta Havla si v centru Prahy připomenuly stovky lidí

06.10. 08:22

Praha - Pravda a láska bez pomoci lidí samy nezvítězí nad lží a nenávistí - takové je poselství písně Milí spoluobčané, která uzavřela dnešní tříhodinovou oslavu nedožitých 80. narozenin Václava Havla. Někdejšího disidenta a prvního polistopadového prezidenta si na shromáždění přišlo v sychravém…

Herman zamítl odvolání investora kvůli kontroveznímu bytovému domu maršmeloun

02.10. 10:18

Praha - Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) zamítl odvolání investora podané kvůli bytovému domu v Praze 1 zvanému maršmeloun. Nové stanovisko ke kontroverznímu projektu bude muset vydat pražský magistrát.

Rekonstrukce hlavního nádraží v Praze v ohrožení? Probíhá miliardová pře

30.09. 22:27

Praha - Oprava pražského Hlavního nádraží je v ohrožení. V polovině října totiž vyprší smlouva, podle které má být rekonstrukce už kompletně hotová. Jenže to se zřejmě nestihne – a podle italské firmy, která má práce na starosti, to není její vina. Pokud smlouva skončí bez prodloužení, veškeré…

V Praze, Plzni, Ostravě a Mostu se demonstrovalo proti islamizaci

28.09. 17:34

Praha – Po celé České republice demonstrovaly stovky lidí proti islamizaci Evropy. Asi 250 osob se sešlo na Svatováclavské demonstraci v Praze. Další demonstrace pořádané politickým hnutí Úsvit a Blokem proti islamizaci se konaly v Plzni, Mostu a Ostravě.

Česko dnes čekají oslavy i demonstrace

28.09. 10:38

Praha - V rámci svátku Dne české státnosti se po celé zemi koná celá řada oslav, trhů a různých akcí, ale také demonstrací a protestů týkajících se současných důležitých témat. V mnoha velkých městech se rozhodli lidé vyslovit svůj nesouhlas s děním v České republice, jinde si připomínají výročí…

Ministerstvo vnitra kvůli změně stanov firem města žaluje Prahu

27.09. 22:28

Praha - Ministerstvo vnitra zažalovalo pražský magistrát kvůli změně stanov městských firem bez souhlasu zastupitelstva. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.

Ministerstvo životního prostředí čelí další žalobě za znečištění ovzduší

26.09. 13:04

Praha - Ministerstvo životního prostředí čelí další žalobě za znečištění ovzduší, tentokrát v hlavním městě Praze. K Městskému soudu v Praze ji dnes podal místní spolek Koalice Vlasta a občanka Olga Richterová s podporou právní kanceláře Frank Bold.

Praha připustila: Modré zóny mají chyby. Přesto jich chce víc

26.09. 08:29

Praha - Projekt modrých zón v Praze má vážné nedostatky - připouští to už i sama radnice páté městské části. I přes to ale chce placené zóny dál rozšiřovat. Lidé jsou pobouřeni cenou parkování. Za druhé auto by měli zaplatit 12 tisíc korun, ale i cena za první auto 1200 korun jim přijde vysoká.

Další střet v pražském zastupitelstvu: TOP 09 chce rezignaci náměstkyně

23.09. 15:19

Praha - Pražská TOP 09 vyzvala náměstkyni primátorky Petru Kolínskou (SZ/Trojkoalice) k rezignaci. Důvodem je úterní odvolání ředitele Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petra Hlaváčka. ČTK to sdělila krajská manažerka TOP 09 Eva Marečková.

Otřesný případ: Opilá matka vláčela dítě za vlasy po zemi

22.09. 17:19

Praha - Naprosto otřesně se ve středu večer v Praze chovala matka ke svému malému dítěti. Vláčela ho za vlasy po zemi a ještě mu při tom sprostě nadávala.

Výjezd z Blanky by se mohl v blízké době uzavřít

22.09. 15:12

Praha - Výjezd z tunelu Blanka na Prašný most by se mohl uzavírat, zkušebně a nejspíš jen v ranní a odpolední dopravní špičce po dobu opravy nedaleké Korunovační ulice. Pražský magistrát to chce posoudit během několika dní.

U školy v Praze střílel muž, na místo vyrazila zásahovka

22.09. 13:41

Praha - Nedaleko základní školy v Jitřní ulici v pražských Hodkovičkách se ve čtvrtek dopoledne ozvala střelba. Tu měl na svědomí muž, který střílel z okna bytu v panelovém domě v Půlnoční ulici. Policie místo uzavřela. Muž se policistům vzdal

Šabatová varuje: Stížnosti na parkovací zóny v Praze řešit nemůžu

21.09. 13:22

Brno - V poslední době roste počet stížností na parkovací zóny v Praze. Jejich zavedení je však v souladu se zákonem a je zcela v pravomoci obcí a měst tímto způsobem parkování na svém území upravit. Ombudsmanka Anna Šabatová proto na webu ochrance.cz informuje, že není oprávněna do rozhodování…

Doprava v Praze kolabuje. Štěrboholskou spojku ucpala nehoda

Aktualizovali jsme 21.9.2016, 10:10, 21.09. 09:48

Praha - Havarovaný kamion už několik hodin blokuje Štěrboholskou spojku v Praze. Naboural ve zúžení a je obtížné ho vyprostit. Po frekventované spojce se tak jezdí pouze kyvadlově a ve městě se tvoří dlouhé kolony.

Pražské vánoční trhy v ohrožení? Magistrát ještě nemá nového pořadatele

20.09. 19:12

Praha - Současnému pořadateli vánočních trhů v centru Prahy vypršela smlouva a město stále nemá jasno v tom, kdo letošní trhy bude pořádat. Nový organizátor měl přitom být vybraný už na konci prázdnin.

V Praze zatkli ruského disidenta a výtvarníka Vorotnikova

19.09. 18:50

Praha - V Praze byl v neděli zadržen člen ruské disidentské výtvarné skupiny Vojna Oleg Vorotnikov. Podle jeho manželky Natalije Sokolové může být vydán ke stíhání do Ruska.

Žena šla v Praze na WC. To co tam našla ji dostalo do kolen

Aktualizovali jsme 19.9.2016, 18:30, 19.09. 09:15

Praha - Opravdový šok si prožila náhodná kolemjdoucí, která se rozhodla v neděli večer v centru Prahy použít mobilní záchod. Uvnitř tzv. toiky nalezla tělo muže, který nejevil známky života.

Řdič pod vlivem alkoholu se pokoušel ujet policii, způsobil škodu za statisíce

18.09. 17:48

Praha - Pokus opilého řidiče (22) ujet městským strážníkům skončil dnes ráno v centru Prahy poškozením šesti aut. Škoda je předběžně vyčíslena na 340 tisíc korun, mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Problémy v Praze: Hlídání parkování v zónách nefunguje

17.09. 21:57

Praha - Auta s kamerami, která mají hlídat parkování v nových parkovacích zónách na Praze 5 a 6, mají vážné nedostatky. V době, kdy už museli řidiči vlastnit drahé parkovací karty, nebyla tato auta propojena se systémy, které ke své funkčnosti potřebují. A bizarností v souvislosti s novými…

reklama
Fotogalerie