Články k tématu: Praha

Pražské zastupitelstvo i přes slib Krnáčové neprojedná okruh ani Lítačku

06.09. 18:39

Praha - Pražští zastupitelé na řádném jednání 15. září přes slib primátorky Adriany Krnáčové (ANO) neprojednají dostavbu Pražského okruhu ani problematiku karty Lítačka.

Policie zasahovala v Bohnicích, lidé hlásily výstřely

06.09. 15:03

Praha - Pražská zásahová jednotka v úterý dopoledne vyrazila směr sídliště Bohnice. Tamní obyvatelé totiž hlásili střelbu z bytu. Policisté na místě zadrželi opilého muže s plynovou pistolí.

Praha nejvíce čerpá peněz na školství, nejméně peněz jde na velké projekty

05.09. 17:40

Praha - Praha do poloviny roku vyčerpala největší díl peněz přidělených na investice do školství. Do července jich bylo využito více než 40 procent.

reklama

Praha chce předčasně splatit úvěr za metro A, opozice je proti

05.09. 15:32

Praha - Splacení úvěru 8,5 miliardy na prodloužení trasy metra A je nyní plánováno do roku 2042. Praha nyní zvažuje, že dluh uhradí předčasně, čímž může ušetřit 956 milionů korun na úrocích. Dle opozice je to ale neuvážené.

Krnáčová porušila zákon, zuří TOP 09 a Piráti. Podávají stížnost na ministerstvu

Aktualizovali jsme 5.9.2016, 12:06, 05.09. 11:26

Praha - Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) údajně porušila zákon o hlavním městě Praze, když na žádost opozice nesvolala mimořádné jednání zastupitelstva. Zastupitelé za TOP 09 a piráty proto podají k ministerstvu vnitra stížnost.

Exprimátor Svoboda stanul u soudu. Žalobce žádá podmínku

05.09. 11:36

Praha - Bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) dnes řekl soudu, že státní zástupce nepředložil za rok trvání hlavního líčení jediný důkaz, který by ho usvědčoval z trestného činu v kauze elektronické karty opencard. Ve své závěrečné řeči zdůraznil ve vztahu k hlasování o smlouvách s firmou…

Ministerstvo vnitro souhlasí s magistrátem. Akci konvičkovců na Staroměstském náměstí nešlo zakázat

02.09. 16:05

Praha - Ministerstvo vnitra (MV) dalo pražskému magistrátu ohledně akce Iniciativy Martina Konvičky (IMK) za pravdu. Důvody k zákazu podle něj nebyly, ohlášení demonstrace ale mělo vzbudit zvýšenou pozornost úřadu. Vyplývá to ze stanoviska vnitra, které má ČTK k dispozici. IMK vyvolala 21. srpna…

Praha postaví novou halu pro gymnastiku, pojmenuje ji po Čáslavské

01.09. 18:18

Praha - Praha chystá výstavbu sportovní haly pro gymnastiku. Náklady by se měly vyšplhat na několik desítek milionů korun.

Krnáčová osobně dohlédne na akci Martina Konvičky

01.09. 15:53

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) chce dohlédnout na demonstraci Iniciativy Martina Konvičky (IMK), která se má konat 11. září před velvyslanectvím Saúdské Arábie v Bubenči.

Chodci našli tělo muže. Policie doteď nezná jeho totožnost

31.08. 21:51

Praha - V úterý večer našli kolemjdoucí bezvládné tělo neznámého muže v přírodní rezervaci Velká Skála v Praze 8. Přes veškerou snahu se policistům do středečního večera nepodařilo vypátrat totožnost zemřelého muže. Obrátili se tak na veřejnost, aby jim s identifikací těla pomohla.

Konvička chystá akci před ambasádou Saúdské Arábie

31.08. 13:03

Praha - Iniciativa Martina Konvičky (IMK), která 21. srpna vyvolala paniku na Staroměstském náměstí, chce 11. září uspořádat před velvyslanectvím Saúdské Arábie demonstraci. Akce podle magistrátu nelze zakázat.

Úředník potrestaný za opencard podal stížnost k Ústavnímu soudu

31.08. 10:15

Praha - Bývalý pražský úředník Jiří Chytil, který byl potrestán v kauze opencard, podal stížnost k Ústavnímu soudu. Nesouhlasí s podmínečným trestem.

Muž střílel v Praze z okna na chodce i auta

Aktualizovali jsme 29.8.2016, 11:26, 29.08. 08:12

Praha - Na pražské Palmovce se střílelo. Podle informací televize Nova pálil zatím neznámý muž z okna na chodce i auta na ulici. Postřelil nejméně jednoho člověka.

V Praze je po změnách v MHD zatím klid. Chaos se ale očekává

28.08. 19:06

Praha - Dnešní první den po změnách v pražské MHD byl podle dopravního podniku klidný. Hlavní nápor se ale očekává v pondělí jako první pracovní den a pak ve čtvrtek 1. září se začátkem školního roku.

Chaos v Praze? Tramvaje změnily trasy a vznikly tři nové linky

28.08. 10:01

Praha - V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibydou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz tramvají po zavedení změn vzrostou o 130 milionů korun ročně - ročně stojí provoz tramvají hlavní město asi 3,4…

Přiletí pandy do Prahy? Vedení odcestuje na návštěvu Pekingu a Šanghaje

27.08. 10:49

Praha - Vedení Prahy dnes odcestuje na návštěvu do Pekingu a Šanghaje. Představitelé české metropole tam jedou na pozvání tamních primátorů a budou jednat mimo jiné o kultuře, cestovním ruchu či chovu chráněných pand velkých v pražské zoo.

Barrandov v plamenech. Hoří středověké filmové kulisy

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 20:59, 26.08. 19:00

Praha - Kvůli požáru filmových kulis zasahuje v areálu filmových studií na pražském Barrandově několik jednotek hasičů. Kromě kulis zasáhl oheň i okolní křoviny. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Praha chce ochránit před povodněmi Troju, zaplatí model za miliony

26.08. 17:44

Praha - Praha chce ochránit před povodněmi celou Troju včetně zoologické zahrady a zámku. Zaplatí proto matematický model velké vody za 1,8 milionu korun.

"Útok" na Merkelovou v Praze se dostal do světových médií

Aktualizovali jsme 26.8.2016, 17:08, 26.08. 16:12

Praha – Návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové poznamenal incident, při kterém se pokusil agresivní řidič svým automobilem narušit kolonu, ve které politička jela. Policisté z Cizinecké policie donutili řidiče zastavit a pod namířenými dlouhými zbraněmi vystoupit z vozu. Tento incident velmi…

Vedení Prahy pojede do Číny, Krnáčová chce pro zoo půjčit pandu

26.08. 16:26

Praha - Vedení české metropole odcestuje do Číny v sobotu 27. srpna 2016. Delegace v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) bude jednat s představiteli Pekingu a Šanghaje o spolupráci v oblasti kultury či cestovního ruchu. Hovořit se má také o zapůjčení pandy pro pražskou zoo.

Vypovězení smlouvy s JCDecaux by bylo rizikové, ukázala analýza

26.08. 11:37

Praha - Předčasné ukončení smlouvy s firmou JCDecaux (JCD), která pro Prahu zajišťuje mobiliář, nebo její zpochybnění ze strany města by bylo spojeno s právní nejistotou a riziky.

Demonstrace v centru Prahy byly bouřlivé. Do plynu, křičeli lidé na ženy v hidžábech

Aktualizovali jsme 25.8.2016, 19:59, 25.08. 16:51

Praha - Demonstrace proti návštěvě Angely Merkelové na Malostranském náměstí v Praze byla vyhrocená. Lidé vulgárně pokřikovali na kolemjdoucí ženy v hidžábech, nelíbila se jim ani přítomnost novinářů. Akce se zúčastnily asi dvě stovky lidí.

Opozice chce mimořádné jednání zastupitelů Prahy

25.08. 15:34

Praha - Opoziční zastupitelé z ODS, TOP 09 a Pirátů dnes podali žádost o svolání mimořádného jednání pražského zastupitelstva. Důvodem je podle zástupců stran nečinnost vedení Prahy při řešení problémů jako je stavba metra D, Pražského okruhu nebo problém karty MHD Lítačka.

Výhrůžky z řad českých muslimů? Tajná služba zkoumá šifrovanou zprávu

25.08. 15:28

Praha – Čeští muslimové se v rámci demonstrace proti teroru 10. srpna zúčastnili katolické bohoslužby. Ta byla zorganizována jako reakce na vraždu katolického kněze Jacquese Hamela, kterého ve Francii zabili bojovníci Islámského státu. Jak ale ukazuje server Neovlivni.cz, ne všichni muslimové tuto…

reklama
Fotogalerie