Články k tématu: Praha

Výhrůžky z řad českých muslimů? Tajná služba zkoumá šifrovanou zprávu

25.08. 15:28

Praha – Čeští muslimové se v rámci demonstrace proti teroru 10. srpna zúčastnili katolické bohoslužby. Ta byla zorganizována jako reakce na vraždu katolického kněze Jacquese Hamela, kterého ve Francii zabili bojovníci Islámského státu. Jak ale ukazuje server Neovlivni.cz, ne všichni muslimové tuto…

Provoz památníku heydrichiády v Praze vyjasní smlouva s pravoslavnou církví

25.08. 10:18

Praha - Budoucí provoz Národního památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici v Praze vyjasní až nová smlouva mezi Prahou a pravoslavnou církví. Její uzavření má kulturní výbor metropole na programu 14. září.

Proukrajinští aktivisté vyvěsili z pražských věží vlajku Ukrajiny

24.08. 21:04

Praha - V Praze dnes opět vlály vlajky, avšak ne ty české. Skupina proukrajinských aktivistů na třech věžích vyvěsila velkou ukrajinskou vlajku.

reklama

Lidé našli u pražské náplavky ve Vltavě mrtvolu

24.08. 15:49

Praha - Nehezký pohled čekal na lidi, kteří se ve středu dopoledne vydali na procházku po pražské náplavce. Nedaleko Galerie Mánes plavala na hladině mrtvola.

STAN: Pokud Praha zakáže vjezd kamionům, my také

23.08. 15:39

Praha - Starostové a nezávislí (STAN) nesouhlasí se zákazem vjezdu kamionů delších 12 metrů na území Prahy. Pokud začne platit, některé obce jsou prý připraveny rovněž zakázat vjezd kamionů na své území.

Média lžou, zuřil Konvička. Nové video ale ukázalo pravdu

23.08. 08:36

Praha – Ani po několika dnech neutichá diskuze kolem nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky na Staroměstském náměstí. Hned v naděli se objevily zprávy o panikařících turistech a několika zraněných. To ale konvičkovci popírali. Nově zveřejněné video ukazuje, jaká je pravda.

Praha nemusí vyplatit ČKD Praha DIZ 1,7 miliardy za tunel Blanka

22.08. 16:22

Praha - Arbitrážní soud dnes rozhodl, že Praha nemusí firmě ČKD Praha DIZ zaplatit zhruba 1,7 miliardy korun, které společnost požadovala za práce na tunelu Blanka.

Krnáčová zuří: Úředník měl akci Konvičky zakázat

22.08. 16:15

Praha - Ke včerejší akci Iniciativy Martina Konvičky se dnes vyjádřila také primátorka Adriana Krnáčová. Podle ní mělo být "obsazení Prahy džihádisty" zakázáno.

Ve Vltavě se utopil muž, hasiči hledali tělo hodinu

22.08. 15:12

Praha - V pondělí zasahovaly záchranné složky na pražské Štvanici, kolem poledne tam podle svědků zmizel pod hladinou člověk při koupání. Resuscitace byla neúspěšná.

Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné

22.08. 15:11

Praha - Slovanská epopej Alfonse Muchy by se mohla přestěhovat do bunkru pod kyvadlem na Letné, navrhuje nadační fond šéfa reklamní společnosti Bigboard Richarda Fuxy. Dílo je nyní provizorně umístěno ve Veletržním paláci.

Praha se brání: O akci konvičkovců jsme nevěděli

22.08. 11:43

Praha - Nedělní "představení" příznivců islamobijce Martina Konvičky, na němž simulovali v centru Prahy střelbu ze samopalů, šokovalo nejen přihlížející turisty. Divit se nestačí i na pražském magistrátu, který o shromáždění věděl předem.

Vlajky ISIS a střelba v centru Prahy. Zasahovala policie

21.08. 16:53

Praha - Na Staroměstském náměstí v neděli vypukla panika. Odpůrci islámu v čele s kontroverzním Martinem Konvičkou totiž dorazili do centra Prahy na vojenských vozech s islamistickými vlajkami a zbraněmi v ruce a vyděsili tak několik lidí, kteří se při pokusu o útěk zranili. Celou akci předčasně…

Ukrajinský velvyslanec byl odvolán z Prahy. Co se stalo?

21.08. 16:32

Kyjev/Praha – Ukrajinský velvyslanec v Praze Borys Zajčuk byl odvolán. Nařízení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka bylo podle ukrajinského tisku vydáno v pátek.

Nejlepší zemí pro život je Austrálie. A jak dopadla Praha?

21.08. 10:02

Praha - V Austrálii je nejlepší život na zemi. Vyplývá to z analýzy Economist Intelligence Unit (EIU), která porovnávala životní podmínky ve více než 140 světových městech. Celkem dobře dopadla i Praha - ta obsadila 59. příčku.

Máte rádi trabanty? Nenechte si ujít jejich muzeum

20.08. 12:55

Praha - Lásce k veteránům propadá stále více nadšenců a tak není divu, že motoristických muzeí po naší republice přibývá. Navštívili jsme expozici věnovanou nejznámějšímu výrobku východoněmeckého automobilového průmyslu - trabantu.

Posudky v kauze opencard jsou podle obžalovaného nepřezkoumatelné

19.08. 14:01

Praha - Posudky obžaloby, které se týkají nákladů elektronické karty opencard, jsou podle jednoho z obžalovaných v kauze "karty Pražana" Jana Tesky nepřezkoumatelné. Řekl to dnes u pražského městského soudu, který se případem zabývá.

Cizinci šli do Česka za lepším, skončili ve stanu v Praze a jedli odpadky

18.08. 15:22

Praha - Dvojice cizinců šla do Prahy za lepším bydlení, skončila ale ve stanu pod mostem Barikádníků. Žena v pokročilém stádiu těhotenství a její druh jedli odpadky z kontejnerů, koupali se ve Vltavě a nechodili k doktorovi. Ve zbídačeném stavu je našli pražští strážníci, kteří jim nabídli pomoc.

Na Pražském hradě projdou kontrolami tisíce turistů denně

17.08. 18:35

Praha - Kontrolami na Pražském hradě každý den projdou tisíce turistů. Jen platících návštěvníků v průměru v posledních dnech na Hrad přišlo asi 8500.

Pražské školy chtějí pro studenty i pedagogy zahraniční stáže a lepší technologické vybavení učeben

17.08. 18:05

Praha - Pražské střední školy chtějí pro studenty i pedagogy zahraniční stáže a lepší technologické vybavení učeben. Chtějí také rozvíjet jazykovou gramotnost.

Zloděj v Praze při vykrádání vypadl z okna. Zaplatil za to životem

16.08. 18:14

Praha - Do jednoho bytu v Praze v ulici Salmovská se v noci na úterý vloupal zloděj. Během přelézání z okna do okna ve čtvrtém patře, pravděpodobně spadl a zemřel.

Kam se Slovanskou epopejí? Praha si nechá připravit analýzu vhodných míst

16.08. 12:44

Praha - České metropole již dlouho řeší problém, kam trvale umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Pražští radní dnes pověřili Institut plánování a rozvoje (IPR), aby připravil analýzu možných míst.

Praha úřaduje změní podmínky čestného občanství a ohňostrojů

16.08. 11:35

Praha - Radní české metropole dnes schválili plán na změnu vyhlášky, která se týká udělování čestného občanství. Od poloviny prosince se také změní pravidla pro pořádání ohňostrojů.

Olympiáda v Praze? Bém předkládá závažné důvody

16.08. 08:49

Praha - Někdejší primátor hlavního města Prahy Pavel Bém tvrdí, že by se olympiáda v Praze vyplatila. Tvrdí, že by se navíc konečně dokončily tunely a obchvaty.

Žádné ohňostroje u Vltavy? Praha v úterý schválí vyhlášku

14.08. 10:33

Praha - Pražští radní budou v úterý schvalovat vyhlášku, která znemožní odpalování ohňostrojů v památkové rezervaci a u břehů Vltavy. Pyrotechnické akce mají být povoleny pouze mimo historické centrum metropole.

reklama
Fotogalerie