Články k tématu: Rusko

Trump obvinil Obamu, že nezakročil proti ruskému vměšování

dnes 10:19

Washington - Bývalý americký prezident Barack Obama prý věděl o ruském vměšování do americké předvolební prezidentské kampaně. Současný prezident USA Donald Trump mu teď vyčítá, že proti němu nezakročil. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

Kdo se nadře nejvíce? Ti nejchudší to nejsou

dnes 10:18

Moskva - Rozdíly mezi neplacenou prací žen a mužů v domácnosti nejspíše nejsou až tak obrovské, jak tvrdí zažité představy. Přinejmenším Rusky mají sklon podceňovat výkony svých protějšků, zatímco ruští muži naopak péči žen věnovanou domovu přeceňují.

Hrozí válka mezi USA a Ruskem? Bezpečnostní expert je v pozoru

včera 22:35

Washington - Spojené státy potřebují střízlivě přemýšlet o svých dalších krocích - a ne se hnát do nepředvídatelného střetu s Ruskem. Myslí si to Nikolas K. Gvosdev, šéfredaktor serveru National Interest a profesor národně-bezpečnostních studií na americké Naval War College. Ve svém komentáři USA…

reklama

Navalnyj má zakázáno kandidovat na prezidenta

23.06. 21:05

Moskva - Ústřední volební komise v Rusku dnes oznámila, že lídr opozice Alexej Navalnyj nemůže kandidovat v prezidentských volbách, protože byl pravomocně odsouzen. Právní bitva ale nekončí. Navalného obhájce avizoval, že se opět obrátí do Štrasburku.

Konflikt mezi USA a Ruskem v Sýrii? Z Moskvy přichází alarmující slova

23.06. 16:44

Moskva – Nedělním sestřelení syrského vojenského letounu americkou armádou nad provincií Rakka může mít velmi ostrou dohru. Naznačil to první náměstek předsedy výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Vladimir Džabarov během debaty v ruské stanici RT.

Zakladatel IS Bagdádí je po smrti, tvrdí Rusko

23.06. 11:18

Moskva - Vůdce radikálního hnutí Islámský stát Abú Bakr al-Bagdádí je s největší pravděpodobností mrtvý. Uvedlo to ruské ministerstvo zahraničních věcí.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo vojenské dokumenty ze začátku druhé světové války

23.06. 10:14

Moskva - Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo unikátní archivní spisy, ve kterých velitelé vojenských okruhů, jednotek a divizí popisují první střety sovětských a německých nacistických jednotek v roce 1941.

Summit EU rozhodl o posílení obrany i prodloužení protiruských sankcí

23.06. 10:06

Brusel - Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie ve čtvrtek večer v Bruselu rozhodli posílit spolupráci EU v obranné oblasti, usnesli se na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku a potvrdili odhodlání prosadit globální klimatickou dohodu z Paříže. Diskuse prvního dne summitu se…

EU prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku

22.06. 23:47

Brusel - Evropská unie prodlouží hospodářské sankce uvalené na Rusko kvůli ukrajinské krizi. Rozhodnutí vrcholné schůzky oznámil na twitteru předseda Evropské rady Donald Tusk. Evropská unie je také odhodlaná rychle prosadit pařížskou klimatickou dohodu OSN z roku 2015.

Další sankce poškodí vztahy, varoval Lavrov Tillersona

22.06. 21:39

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes upozornil svůj americký protějšek Rexe Tillersona, že americké sankce mohou poškodit vztahy mezi oběma velmocemi, avšak tento nátlak nijak Rusko neovlivní.

Porošenko promluvil: Kolik Rusů a jejich tanků bojuje na východě Ukrajiny?

22.06. 16:57

Washington/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko je na návštěvě ve Spojených státech. Při té příležitosti poskytl rozhovor americké stanici Fox News. V něm mluvil například o Rusech bojujících na východě Ukrajiny.

Moskva zvažuje odvetné sankce proti USA. Porošenko ocenil, že se EU chystá prodloužit sankce

22.06. 14:28

Moskva/Brusel - Americká vláda v úterý přidala na protiruský sankční seznam 38 osob a organizací. Moskva nyní jedná o podobě odvety. Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes v Bruselu ocenil, že se Evropská unie chystá prodloužit sankce.

Změna politických vztahů ve světě? Německo se obrací k Rusku, má to ale háček

22.06. 10:27

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelové se po letech trvající nevraživosti mezi západním světem a Ruskou federací rozhodla k nečekanému kroku. Chce obnovit narušené vztahy s velmocí Vladimira Putina, avšak za určitých podmínek.

Výroky o nutnosti stažení Ruska z Donbasu jsou nevhodné, Rusko zuří kvůli slovům z USA

Aktualizovali jsme 21.6.2017, 22:21, 21.06. 14:19

Moskva/Washington - Bílý dům v úterý oznámil, že sankce Spojených států vůči Rusku budou platit, dokud se Moskva nestáhne z Donbasu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina dnes americké prohlášení odmítl.

Šéfem protiteroristického úřadu OSN se stal ruský diplomat

21.06. 21:55

New York - V čela nově vzniklého Úřadu OSN pro boj s terorismem stanul ruský diplomat Vladimir Voronkov. Do funkce jej dnes jmenoval generální tajemník OSN António Guterres.í.

USA: Moskva chtěla kradenými daty podkopat legitimitu prezidentských voleb

21.06. 20:39

Washington - Před výbory pro tajné služby amerického Senátu a Sněmovny reprezentantů de dnes mluvilo o údajném ruském vměšování do amerických voleb. Moskva podle dnešních prohlášení hromadila ukradené informace a šířila je ve Spojených státech s cílem podkopat legitimitu amerických prezidentských…

Moskva se naštvala kvůli novým sankcím, zrušila schůzku náměstků Ruska a USA

21.06. 20:34

Moskva - Schůzka náměstků ministrů zahraničí Ruska a USA byla zrušena. Informovala o tom Moskva, která tímto krokem reaguje na  nové americké sankce proti Rusku. Americké kroky prý silně znehodnocují tvrzení Washingtonu, že si přeje dialog s Moskvou.

Zemřel bývalý šéf sovětské špionáže Jurij Drozdov

21.06. 16:18

Moskva - Ve věku 91 let dnes zemřel legendární sovětský špion Jurij Drozdov, který řídil síť utajených agentů v zahraničí. Působil v Číně či USA a byl také účastníkem událostí v Afghánistánu.

Co na sebe Putin prozradil v novém dokumentu? Odpověď možná překvapí

21.06. 10:43

Čtyřhodinový rozhovor ruského prezidenta Vladimíra Putina a amerického prezidenta Olivera Stone od svého ohlášení vzbuzoval pozornost. Jedna z hlavních otázek, která neustále obíhala novinářskými kruhy, se týkala hodnoty dokumentu. Putin je znám tím, že své odpovědi a názory v každém rozhovoru v…

Neusilujeme o izolaci ani o oslabení Ruska, ujišťoval v Moskvě šéf francouzské diplomacie

21.06. 08:06

Moskva – V Rusku dnes jednali francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov. Le Drian ujistil Moskvu, že Francie neusiluje ani o izolaci ani o oslabení Ruska v Evropě.

Moskva a Washington se hádají kvůli incidentu letadel nad Baltem

21.06. 08:03

Moskva/Washington – Američané a Rusové se přou kvůli incidentu, ke kterému došlo v pondělí nad mezinárodními vodami v Baltu. Ruské ministerstvo obrany dnes obvinilo americký výzvědný letoun RC-135 z provokativního manévrování vůči ruské stíhačce Su-27, která ho doprovázela.

Trump při jednání s Porošenkem vyjádřil podporu Ukrajině, USA na Rusko uvalily další sankce

20.06. 21:13

Washington – Ve Washingtonu dnes jednali americký prezident Donald Trump a jeho ukrajinský protějšek Petro Porošenko. Po jednání Porošenko uvedl, že se Ukrajině od prezidenta USA dostalo silné podpory.

Soud ve Štrasburku: Ruský zákon proti propagaci homosexuality je diskriminační

20.06. 15:29

Štrasburk/Moskva - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) dnes konstatoval, že ruský zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží je diskriminační a v rozporu se svobodou projevu. Moskva nesouhlasí a podá odvolání.

Na Sibiři a Dálném východě hoří 22.000 hektarů lesů, hlášena je asi stovka požárů

20.06. 11:17

Moskva - Na Sibiři a Dálném východě hoří zhruba sto lesních požárů na celkové ploše přes 21.700 hektarů. Oběti ani ohrožení lidských obydlí zatím nejsou hlášené. Podobně jako v Portugalsku se na zažehnutí ohňů podílely suché bouřky.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací