Články k tématu: Rusko

Útok Turecka na Sýrii? Rusko ihned zareagovalo, stáhlo své pozorovatele

včera 18:44

Ankara/Moskva - Moskva vyjádřila obavy z turecké vojenské operaci v severosyrském Afrínu. Obě strany přitom vyzvala ke zdrženlivosti. Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že z oblasti Afrínu už stáhlo své vojenské pozorovatele.

Kontroverzní politik a kandidát na ruského prezidenta Žirinovskij vstoupí na divadelní prkna

včera 10:21

Moskva - Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij bude vystupovat v divadelní hře. Představení Hoře z rozumu se má odehrát v Moskvě krátce před prezidentskými volbami, ve kterých Žirinovskij kandiduje.

Ruská policie při razii objevila ve sklepě domu krokodýla

včera 09:49

Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla krom munice i krokodýla nilského. Plaz je nyní v péči veterinářů, kteří rozhodnou o jeho dalším osudu.

reklama

Teror v Rusku! Žák útočil ve škole sekerou

19.01. 12:04

Moskva - Na předměstí burjatské metropole Ulan-Ude nedaleko ruských hranic s Mongolskem dnes žák deváté třídy sekerou zaútočil proti mladším spolužákům. Šest dětí a učitelku zranil a pokusil se třídu zapálit.

Putin se na svátek Zjevení Páně vykoupal v ledové díře, poprvé si k tomu pozval novinářů

19.01. 11:36

Praha - Ruský prezident Vladimir Putin se ponořil do ledové vody Seligerského jezera, aby vzdal hold svátku Zjevení Páně, slaveného v Rusku podle pravoslavného kalendáře s třináctidenním zpožděním za příchodem Tří králů jinde v Evropě.

Navalnij neuspěl ani u ústavního soudu. Svou prezidentskou kandidaturu možná bude řešit ve Štrasburku

19.01. 10:52

Moskva - Lídr ruské opozice Alexej Navalnij neuspěl ani u ústavního soudu. Ten oznámil, že se stížností na odmítnutí kandidatury v březnových prezidentských volbách nebude zabývat. Jako důvod uvedl právní nedostatky.

Trumpova organizace prala špinavé peníze?

19.01. 08:40

Washington - Na společnost Trump Organisation zastřešující byznys amerického prezidenta padá podezření z praní špinavých peněz. K němu mohlo docházet při prodejích nemovitostí ruským občanům.

Hacker Nikulin vězněný v Praze trpí bolestmi bez náležité pomoci, píše se v Rusku

18.01. 11:49

Moskva/Praha - List Izvestija upozornil na údajně vážné zhoršení zdravotního stavu Rusa Jevgenije Nikulina (30), který v pankrácké věznici v Praze čeká na rozhodnutí o svém dalším osudu. Titulek k článku v ruském deníku zní "Pomalá smrt v českém vězení". Moskva už dříve uvedla, že udělá vše pro to,…

Trump si stěžuje: Rusko nijak nepomáhá s řešením korejské krize, jen podrývá úsilí Číny

17.01. 21:58

Washington - Americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro agenturu Reuters kritizoval Rusko. Podle něj nijak nepřispívá k řešení krize na Korejském poloostrově a navíc podrývá úsilí Číny, která sice již hodně pomohla, ale mohla by se snažit více.

V europarlamentu se mluvilo o ruské propagandě a dezinformacích, řeč přišla i na Česko

17.01. 20:48

Štrasburk - Při rozpravě v Evropském parlamentu se dnes mluvilo o ruské propagandě a dezinformacích. Zazněla například výstraha před šířením ruské propagandy a falešných zpráv jako součásti doktríny Kremlu k oslabení a zničení nepřítele na starém kontinentu. Nechybělo ani varování před ruským…

Rusko bude jednat o legalizaci soukromých armád

17.01. 16:59

Moskva - Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh na legalizaci soukromých armád. Zákon má regulovat fungování podobných spolků, má jim mimo jiné zakázat nákup či skladování zbraní hromadného ničení.

Putin je absolutně zdráv a "mnohé by předehnal", tvrdí Kreml. Zdravotní zprávu ale nezveřejní

17.01. 15:31

Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého zdravotního stavu. Vladimir Putin je podle svého mluvčího Dmitrije Peskova absolutně zdráv a "mnohé by předehnal".

Moskva chce uspořádat jednání Kábulu s Tálibánem

17.01. 11:32

Moskva - Rusko je ochotno nabídnout místo pro přímé jednání zástupců afghánské vlády a hnutí Tálibán. Rozhovory mají začít co nejdřív. Moskva tvrdí, že pokusy o silové řešení situace v Afghánistánu byly neefektivní.

Co dělat v případě války nebo krize? Švédsko připravuje novou verzi brožury

17.01. 08:19

Stockholm - Švédsko hodlá vydat aktualizovanou verzi příručky Om kriget kommer (Přijde-li válka). Neutrální skandinávská země ji svým občanům poprvé rozdávala v době druhé světové války a naposledy ji vytisklo v 80. letech v době takzvané studené války. Jako zbytečnou ji přestalo distribuovat v…

Komunistický kandidát Grudinin prý "nevydělává špatně". Miliardový majetek ale popřel

16.01. 16:08

Moskva - Prezidentský kandidát ruských komunistů Pavel Grudinin dnes popřel, že by vlastnil cenné papíry za 7,5 miliardy rublů (2,8 miliardy korun). Prý jde o chybnou interpretaci majetkového přiznání, i když připustil, že "nevydělává špatně".

Washington vyhlásí na konci ledna nové sankce proti Rusku

16.01. 13:40

Washington/Moskva - Americká vláda zveřejní informaci o nových protiruských sankcích 29. ledna. Sankce mají být reakcí na údajné ruské vměšování do předloňských prezidentských voleb v USA. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov nedávno novinářům řekl, že chystané sankce jsou dalším…

Ruská média referují o českých volbách: Karel Gott prý podpořil Miloše Zemana

16.01. 11:41

Moskva/Praha - Prezident České republiky Miloš Zeman ve svém komentáři k prvnímu kolu prezidentských voleb prohlásil, že jej podpořily různé osobnosti včetně Andreje Babiše a Karla Gotta. Sám nejslavnější zpěvák v zemi takové tvrzení odmítl. Ze zpěvákova postoje si v Rusku však příliš nedělají.…

Ruská stanice RT prská: Elysejský palác nepouští její novináře na tiskovky

15.01. 21:01

Paříž - Elysejský palác nevpouští naše novináře, zlobí se ruská televize RT. Zástupce RT nechtějí na akce vpouštět i další instituce.

Britské stíhačky startovaly ze Skotska kvůli dvěma ruským bombardérům

15.01. 16:40

Londýn - Dvě stíhačky britského letectva dnes vzlétly ze Skotska ke dvěma ruským bombardérům, které byly zachyceny, když přelétaly nad Severním mořem mezi Dánskem a Nizozemskem. Ministerstvo obrany zdůraznilo, že ruská letadla britský vzdušný prostor nenarušila.

Rusko nacvičovalo masivní útok proti NATO, tvrdí vysoce postavený generál

15.01. 15:15

Berlín/Tallinn - Ruské masivní vojenské cvičení Západ, které proběhlo v září minulého roku, vzbudilo na Západě velkou pozornost. Ačkoliv Rusko tvrdí, že se jednalo o pravidelné čtyřleté cvičení, v kontextu dnešních vyhrocených a napjatých vztahů mezi Ruskem a zeměmi NATO bylo toto cvičení vnímáno s…

Vyřizování účtů s nožem v ruce: V ruské škole bylo zraněno 15 lidí

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 14:21, 15.01. 10:16

Perm - 15 lidí utrpělo dnes bodná a řezná zranění ve škole v ruském městě Perm, tři zranění jsou ve vážném stavu. Podle úřadů šlo o konflikt dvou nezletilců, kteří si s nožem v ruce vyřizovali účty. Oba byli zadrženi. Jde o studenta a bývalého žáka.

Rusko uznává hranice Ukrajiny po anexi Krymu, oznámil Lavrov

15.01. 11:21

Moskva - Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes na tiskové konferenci hodnotil zahraniční politiku v uplynulém roce. Mimo jiné uvedl, že Rusko se i přes nesouhlas mezinárodního společenství nemíní vzdát Krymu, který anektovalo v roce 2014.

Putinovu kandidaturu podepsalo 200 tisíc Rusů

14.01. 22:42

Moskva - Kandidaturu Vladimira Putina na prezidentský úřad dnes svým podpisem podpořilo po celém Rusku 200.000 lidí. Agentuře Interfax to oznámilo tiskové oddělení vládní strany Jednotné Rusko

Češi se ovlivnění voleb ze strany Moskvy nebojí, tvrdí ruský poslanec

14.01. 17:34

Moskva - Ruský poslanec Alexej Čepa doufá, že v Česku nevznikne podezření z ruského vměšování do českých prezidentských voleb. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací