Články k tématu: Rusko

Putin poprvé od začátku války vycestoval do země, která není spojencem Ruska

včera 18:39

Ruský prezident Vladimir Putin přijel ve středu večer do Saúdské Arábie a sešel se s korunním princem Muhammadem bin Salmánem. Později přiznal, že původně měla schůzka proběhnout v Moskvě.

Putin vyhrožuje Lotyšsku odplatou za to, že "zachází s Rusy jako s prasaty"

05.12. 11:27

Ruský prezident Vladimir Putin ostře kritizoval postoj Lotyšska k ruské menšině. Podle německého tisku naznačil, že země by mohla čelit negativním následkům.

Putin uspořádá 14. prosince tradiční několikahodinovou tiskovou konferenci

30.11. 21:37

Ruský prezident Vladimir Putin bude mít 14. prosince tradiční tiskovou konferenci, na které bude bilancovat uplynulý rok a odpovídat na otázky občanů. Dnes to oznámil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

reklama

Finsko dočasně uzavře i poslední přechod na hranici s Ruskem

28.11. 19:14

Finsko postaví mimo provoz i poslední zbývající funkční přechod na hranici s Ruskem, kterou tak od čtvrtka 30. listopadu na dva týdny zcela uzavře. Finský premiér Petteri Orpo to v úterý oznámil na tiskové konferenci.

Putin si přeje ruskou převahu na poli umělé inteligence

24.11. 21:08

Rusko musí podle prezidenta Vladimira Putina získat převahu na poli umělé inteligence, řekl to na páteční konferenci v Moskvě. Podle Putina je nynější dominance západních technologických systémů v zemi nepřípustná a nebezpečná. Moskva proto brzy schválí strategii rozvoje v této oblasti.

Rusko si předvolalo českého zástupce, nelíbí se mu nové sankce

18.11. 19:02

V pátek si ruské ministerstvo zahraničí předvolalo zástupce chargé d’affaires Jiřího Čisteckého, zastupujícího českého velvyslance v Rusku, aby vyjádřilo svůj nesouhlas s krokem České republiky přidat ruský podnik Goszagransobstvennosť na český sankční seznam. Informace o této schůzce poskytla…

Nic nezavíráme, nemáme s evropskou společností žádný konflikt, prohlásil Putin

18.11. 09:28

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl v pátek v proslovu na kulturním fóru v Petrohradě, že Rusko si nechává otevřené "okno" do Evropy navzdory "těžkým časům". Uvedla to ruská agentura TASS.

Finsko uzavře čtyři přechody na hranicích s Ruskem

16.11. 20:32

Finsko v pátek večer uzavře všechny čtyři přechody na jihovýchodní hranici, oznámil premiér Petteri Orpo. Helsinky se rozhodly k radikálnímu kroku, protože Rusové umožňují vstup do Finska stále více zájemcům o azyl bez dokladů.

Finská vláda zvažuje uzavření hraničních přechodů s Ruskem

15.11. 11:50

Finská vláda v úterý oznámila, že zvažuje uzavření hraničních přechodů s Ruskem. Moskvu obvinila, že úmyslně vpouští do Finska migranty i přesto, že nemají potřebné cestovní doklady.

Putin uspořádá první velkou tiskovou konferenci od útoku na Ukrajinu

09.11. 21:57

Prezident Vladimir Putin uspořádá první velkou tiskovou konferenci od invaze ruských sil na Ukrajinu v únoru loňského roku. Oznámil to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

NATO pozastaví smlouvu CFE. Rusko od ní odstoupilo

07.11. 14:23

NATO pozastaví smlouvu o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). Aliance odsoudila postup Ruska, které se jí už několik let neřídilo a v noci na úterý od smlouvy definitivně odstoupilo. Smlouva byla klíčovým prvkem bezpečnostního uspořádání po konci studené války.

Rusko se vysmívá sankcím Západu. Jsou znakem našeho úspěchu, tvrdí

04.11. 16:57

Rusko odmítlo nové americké sankce uvalené v souvislosti s válkou na Ukrajině a prohlásilo, že Spojené státy nikdy neporazí Moskvu. Šéf ruské plynárenské společnosti Novatek dokonce uvedl, že sankce jsou "znakem úspěchu."

Rusko odstoupilo od zákazu jaderných testů, zákon podepsal Putin

02.11. 13:43

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal zákon o odstoupení od ratifikace Smlouvy o úplném zákazu jaderných zkoušek (CTBT). Uvedla to agentura TASS. Podle expertů může tento krok Ruska naznačovat přípravu na jaderný test.

Velení wagnerovců převzal po úmrtí Jevgenije Prigožina jeho syn Pavel

01.11. 22:00

Pavel Prigožin, syn zakladatele Wagnerovy žoldnéřské skupiny Jevgenije Prigožina, který zemřel v srpnu při leteckém neštěstí, se stal novým velitelem žoldáků. Wagnerova skupina, která je známá svou účastí v konfliktech na Ukrajině, byla nově začleněna do ruské národní gardy. Uvedla to ruská média.

Za nepokoje v Rusku může podle Putina Západ v čele s USA

31.10. 11:26

Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí obvinil Spojené státy ze zorganizování "ničivého chaosu" na Blízkém východě. Za nedělní nepokoje na letišti v Machačkale obvinil Západ a Ukrajinu.

V Kremlu se má jednat o pokusech Západu rozdělit ruskou společnost

30.10. 17:20

Ruský prezident Vladimir Putin svolal na pondělí odpoledne rozsáhlé jednání, jehož hlavním tématem mají být domnělé pokusy Západu o rozdělení ruské společnosti. Děje se tak poté, co v neděli propukly rozsáhlé nepokoje na letišti v Machačkale, kde se místní dobývali do letadla na cestě z Izraele a…

Ukrajina vystaví v roce 2025 stopku ruskému plynu

30.10. 10:18

Od roku 2025 již nepoteče žádný ruský plyn směrem na Západ přes území Ukrajiny. Uvedl to ředitel Naftogazu Oleksij Černyšov v rozhovoru pro Rádio Svobodná Evropa.

Rusové přijali delegaci Hamásu, jednalo se o propuštění rukojmích

26.10. 21:35

Ruští diplomaté ve čtvrtek jednali v Moskvě se zástupci radikálního palestinského hnutí Hamás, které je zodpovědné za stovky mrtvých Izraelců během útoku v sobotu 7. října. Mluvilo se o propuštění rukojmích, prezident Vladimir Putin se s představiteli Hamásu nesetkal.

BIS označila Rusko jako největší hrozbu pro českou bezpečnost

26.10. 12:22

Bezpečnostní informační služba ve čtvrtek zveřejnila výroční zprávu za rok 2022, přičemž konstatovala, že ruská agrese vůči sousední Ukrajině měla dopady na většinu záležitostí, kterým se věnuje. BIS považuje Rusko za největší hrozbu pro bezpečnost ČR, Čína představuje hrozbu komplexní. Úroveň…

Rusko vystřelilo minimálně dvě mezikontinentální balistické rakety

25.10. 20:01

Rusko během vojenského cvičení se zaměřením na jaderné síly vystřelilo minimálně dvě mezikontinentální balistické rakety. Uvedla to agentura Reuters.

Navalnyj odmítl opustit celu na protest proti jednání dozorců

24.10. 09:18

Vězněný ruský opoziční politik Alexej Navalnyj v pondělí odmítl opustit svou celu a vynechal jednání před soudem. Protestoval tak proti tomu, že mu dozorci vzali psací potřeby, prohlásili Navalného spolupracovníci.

Moskva si kvůli útoku na Ukrajině předvolala českého velvyslance

21.10. 19:59

Tento týden iniciovalo ruské ministerstvo zahraničí schůzku s Janem Ondřejkou, zástupcem české ambasády v Moskvě, aby vyjádřilo svůj protest v souvislosti s postojem Prahy k nedávnému útoku na ukrajinskou obec Hroza. Ruské ministerstvo to uvedlo na svém webu.

Rusko narušuje integritu voleb v řadě zemí, varují USA

21.10. 13:05

Podle zprávy zpravodajských služeb Spojených států, kterou Washington zaslal přibližně sto zemím v Evropě, Asii, Africe a Severní Americe a zveřejnil v pátek, se Rusko aktivně snažilo podkopávat integritu voleb v demokratických zemích na celém světě.

Lavrov je na dva dny v KLDR, Rusko s ní prohlubuje vztahy

18.10. 21:06

Prohlubování vzájemných vztahů mezi Ruskem a Severní Koreou po nedávné návštěvě diktátora Kim Čong-una v prvně jmenované zemi pokračuje. Do Pchjongjangu ve středu dorazil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Fotogalerie