Články k tématu: Rusko

Z čeho má Putin opravdu strach? Muž ze CIA má jasno a doporučuje jednat

Aktualizovali jsme 13.8.2018, 22:03, včera 08:05

Společnost Facebook koncem července oznámila, že na své sociální síti identifikovala 17 měsíců trvající kampaň, která měla podněcovat politické rozdělení, přičemž aktivita nese rukopis na Kreml napojené Internetové výzkumné agentury, připomíná v komentáři pro server Washington Post někdejší dočasný…

Rusko tepe USA za nové sankce kvůli Skripalovým: Vy jste chemické zbraně znezničili

včera 16:32

Moskva/Washington - Moskva se znovu ohradila proti tvrzení západních států, že má podíl na otravě bývalého špiona Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii. USA prý ignorují fakt, že Rusko své chemické zbraně zničilo pod mezinárodním dohledem.

Odveta za americké sankce? Rusko se chce zbavovat amerických dluhopisů a vyhýbat se dolaru

12.08. 21:19

Moskva - Moskva už reaguje na novou sérii amerických sankcí. Ministr financí Anton Siluanov, že se Rusko chce zbavovat státních dluhopisů USA a při mezinárodních transakcích plánuje na úkor dolaru více využívat rubl a další měny včetně eura.

reklama

Zástupci států Kaspického moře podepsali historickou dohodu, jednání trvala dvě desetiletí

12.08. 18:19

Aktau - Vrcholní představitelé Ruska, Kazachstánu, Turkmenistánu, Ázerbájdžánu a Íránu dnes podepsali úmluvu o právním statusu Kaspického moře. Debata o vymezení sfér vlivu pobřežních států začala v roce 1996.

Ruská menšina v Česku se rozrůstá. Je nebezpečně rozdělená propagandou Kremlu

12.08. 17:11

Praha - Jak ukazuje statistika ministerstva vnitra, počet Rusů žijících v Česku roste. Zatímco před deseti lety bylo v zemi s povolením k pobytu 23.300 občanů Ruské federace, letos v červnu 37.300.

Jak je na tom vězněný Sencov? Moskva popřela zprávy o jeho zdravotním stavu

11.08. 17:47

Moskva - Ruská vězeňská správa (FSIN) dnes rezolutně odmítla zprávy, podle kterých se stav ukrajinského režiséra Oleha Sencova nebezpečně zhoršuje. Filmař drží hladovku od poloviny května. Domáhá se tak propuštění 64 Ukrajinců z ruských káznic, které označuje za politické vězně.

Průzkum: Američané mají větší obavy z Ruska než z Íránu

11.08. 12:35

Washington - Trumpova administrativa stále víc straší hrozbou ze strany Íránu, veřejnost to však vidí jinak. Průzkum mínění společnosti Ipsos a agentury Reuters ukázal, že většina Američanů považuje Rusko za větší hrozbu než Írán.

Co se to v Rusku děje? Popularita Vladimira Putina výrazně klesá

11.08. 12:06

Moskva - Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina se snižuje. V květnu státní agentura VCIOM hlásila, že jeho činnost schvaluje 80,2 procenta Rusů, v červnu 72 procent. A nyní je to 62,8 procent.

Státy Kaspického moře v neděli podepíší konvenci o právním statusu Kaspického moře

10.08. 19:44

Aktau - V neděli bude na "kaspickém summitu" v kazachstánském městě Aktau podepsána konvence o právním statusu Kaspického moře. Na znění dokumentu se dohodli zástupci Ruska, Kazachstánu, Turkmenistánu, Ázerbájdžánu a Íránu. Smlouva mimo jiné zakazuje přítomnost cizích ozbrojených sil v oblasti…

Nové sankce USA mohou Moskvu stát miliony dolarů. Druhá vlna by byla zdrcující

10.08. 15:42

Washington - Nově vyhlášené sankce USA za údajnou účast Ruska na otravě ruského agentura Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii mohou stát ruskou ekonomiku stovky milionů dolarů. Nejmenovaný člen americké administrativy seznam zakázaných položek označil za velmi podrobný.

Kvůli novým sankcím USA to vře. Rusko mluví o vyhlášení obchodní války

10.08. 11:46

Moskva - Nové protiruské sankce, které chystá Washington, ve čtvrtek ostře kritizoval mluvčí prezidenta Vladimira Putina, dnes se přidal i ruský premiér Dmitrij Medveděv. Jakékoli sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude podle něj Rusko považovat za…

Členka protestní skupiny Pussy Riot utekla ruským úřadům, přes zákaz odcestovala do Británie

09.08. 21:01

Moskva - Členka skupiny Pussy Riot Marija Aljochinová se postavila na odpor ruským úřadům a dnes se vydala do Británie, kde se chce zúčastnit premiéry divadelní hry podle své literární předlohy.

Rusko se naštvalo kvůli novým americkým sankcím za otravu Skripala

09.08. 12:23

Moskva/Washington - USA v souvislosti s otravou dvojího agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jihoanglickém Salisbury uvalily na Rusko nové sankce. Ruské velvyslanectví ve Washingtonu je označilo za drakonické.

Skripala otrávila Moskva, potvrdily USA. Washington už chystá opatření

08.08. 22:11

Washington - Američané dospěli k závěru, že nervově paralytický jed proti ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji použilo Rusko. Washington kvůli tomu proti Rusku vyhlásí sankce, které vstoupí v platnost 22. srpna nebo blízko tomuto datu, oznámilo americké ministerstvo.

Putin v Helsinkách Trumpovi navrhl odzbrojovací jednání, tvrdí server Politico

08.08. 21:18

Moskva/Washington - Na summitu v Helsinkách údajně ruský prezident Vladimir Putin předložil prezidentu Donaldu Trumpovi návrh na nová odzbrojovací jednání a na snížení napětí ve východní Evropě.

Ukrajinský režisér Sencov v ruském vězení hladoví už třetí měsíc, jeho stav není dobrý

08.08. 16:40

Moskva - Ukrajinský režisér Oleh Sencov drží v ruském vězení hladovku už 87. den. Jeho právník po úterní návštěvě svého klienta v sibiřském městě Labytnangi uvedl, že Sencov má anémii. Ta je provázena zvýšenou únavou a bolestmi hlavy či poruchami soustředění.

Ukrajina přeruší osobní vlakovou dopravu s Ruskem? Vláda na stole návrh

08.08. 07:54

Kyjev - Ukrajina by mohla úplně přerušit železniční spojení s Ruskem. Návrh má v tuto chvíli na stole ukrajinská vláda.

Vstup Gruzie v NATO? Z Ruska přichází varování před "potenciálním strašlivým konfliktem"

07.08. 15:18

Moskva/Tbilisi - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes varoval před "potenciálním strašlivým konfliktem" v případě, že by Gruzie byla přijata do NATO. Gruzínský prezident Giorgi Margvelašvili dnes obvinil Rusko z hybridní války, agrese a z okupace gruzínského území, tedy separatistických provincií…

Británie bude žádat Rusko o vydání několika lidí v kauze Skripal

06.08. 20:26

Londýn - Británie chce požádat Rusko o vydání dvou mužů podezřelých z útoku na bývalého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru, z něhož Londýn obviňuje Moskvu.

Na Sibiři se zřítil vrtulník, 18 mrtvých

04.08. 09:54

Moskva - U ruského města Krasnojarsk na Sibiři se dnes ráno zřítil vrtulník.

Američan přeplul z Aljašky na Čukotku, v Rusku už údajně požádal o azyl

03.08. 16:27

Moskva - Pohraničníci ve středu na nejvýchodnějším cípu Sibiře zadrželi Američana, který se z Aljašky přeplavil k ruským břehům na gumovém člunu. Podle agentury Interfax požádal v Rusku o politický azyl, agentura TASS ale informaci o azylu popřela.

Kongres USA dostal návrh nových sankcí proti Rusku, prý jsou "pekelné"

03.08. 12:39

Washington - Kongres USA projedná návrh zákona, který v případě přijetí uvalí další velmi tvrdé sankce na Rusko. Má jít o trest za údajné vměšování Moskvy do amerických prezidentských voleb. Nové sankce postihnou transakce s ruskými dluhopisy, energetické a ropné projekty a dovoz ruského uranu.…

Pracovnice velvyslanectví USA v Moskvě prý špehovala pro Rusy, měla přístup k přísně tajným informacím

03.08. 09:18

Washington/Moskva - Ruska, která přes deset let pracovala na americkém velvyslanectví v Moskvě, byla patrně špionkou. Údajně měla přístup k přísně tajným informacím, jako jsou například plánovaný program prezidenta a viceprezidenta USA a jejich manželek.

Ruské útoky na americké volby pokračují, zní s USA

02.08. 22:16

Washington - Pokračující snahy Ruska ovlivňovat americkou politiku před podzimními volbami ve Spojených státech dál znepokojují tajné služby. Washington 2. srpna (ČTK) - Americké zpravodajské služby jsou znepokojeny pokračující snahou Ruska ovlivňovat americkou politiku před podzimními volbami ve…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie