Články k tématu: Slovensko

Kauza únosu vietnamského podnikatele bobtná. Prokuratura chce zbavit mlčenlivosti 44 lidí

včera 19:15

Bratislava - Kvůli možnému zapojení Slovenska do únosu vietnamského podnikatele prokuratura žádá, aby bylo zbaveno mlčenlivosti dalších 44 lidí. Ministryně vnitra Denisa Saková v případu dosud zbavila mlčenlivosti 14 osob. Je prý připravena stejně postupovat i vůči dalším osobám, které budou chtít…

Kiskův nástupce? Slovensko má prvního kandidáta na prezidenta

11.08. 17:46

Bratislava - Na jaře 2019 budou Slováci volit novou hlavu státu. Prvním kandidátem na prezidenta je poslanec parlamentu Milan Krajniak (45). Oznámil, že od lidí už sesbíral zákonem stanovených 15.000 podpisů.

Kauza únosu Vietnamce hýbe Slovenskem, Kaliňákovi ruply nervy

09.08. 20:03

Bratislava - Bývalý vietnamský komunistický funkcionář Trinh Xuan Thanh byl nejprve unesen v Berlíně a poté do vlasti přepraven slovenským vládním letadlem, tvrdí němečtí vyšetřovatelé. Kauza už několik dní hýbe Slovenskem. Exministr vnitra Robert Kaliňák dnes odmítl jako "scestné a absurdní"…

reklama

Slovevenský exministr byl na detektoru lži. Jakou roli hrál Kaliňák v únosu Vietnamce?

07.08. 19:17

Bratislava - Slovenský exministr vnitra Robert Kaliňák podstoupil test na detektoru lži, kde odpovídal na otázky ohledně údajného využití vládního letadla při únosu vietnamského podnikatele z Německa.

Sousedský spor. Žena 16 let otravovala lidi operní árií, prý kvůli štěkání psa od vedle

07.08. 13:22

Štúrovo - Po dobu 16 let byly obyvatelé jedné ulice ve městě Štúrovo na jihu Slovenska nuceni od rána do večera poslouchat stále dokola nahrávku jedné operní árie v podání Plácida Dominga. Pomstu sousedky nakonec zarazila policie.

Na Slovensku hrozí další vládní krize

06.08. 18:09

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska po dnešním jednání s premiérem Peterem Pellegrinim prohlásil, že ztratil důvěru v ministryni vnitra Denisu Sakovou. Prý se chová jako pravá ruka jejího předchůdce v čele resortu Roberta Kaliňáka.

Slovenskem otřásá únos Vietnamce, opozice chce pád vlády

03.08. 22:19

Bratislava - Slovenskem otřásá kauza kolem únosu bývalého vietnamského komunistického funkcionáře z Berlína. Trinh Xuan Thanh byl podle německých vyšetřovatelů dopraven do Bratislavy a přepraven do vlasti slovenským vládním speciálem.

Unesený Vietnamec se do vlasti dostal slovenským speciálem

31.07. 15:33

Berlín - Vietnamský komunistický funkcionář Trinh Xuan Thanh byl loni v létě po únosu v německé metropoli dopraven do vlasti slovenským vládním letadlem. Podle vyšetřovatelů o tom neexistují pochyby, uvedl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Zeman u příležitosti vzniku ČSR vyznamená prvorepublikového premiéra Antonína Švehlu

29.07. 19:52

Topoľčianky - Prezident Miloš Zeman dnes oznámil, že u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933).

Marián Kotleba má problémy. Čelí obvinění z extremismu

28.07. 09:39

Bratislava - Představitel slovenské krajní pravice Marián Kotleba byl dnes slovenskou prokuraturou obžalován z extremismu. Podle médií mu hrozí až tři roky vězení.

Muž s nožem napadl policistu u slovenského velvyslanectví v Moskvě

27.07. 22:24

Moskva – U slovenského velvyslanectví v ruském hlavním městě útočil neznámý pachatel s nožem. Napadl střežícího policistu budovu. 

Šéf Nočních vlků Zaldostanov promluvil: Proč potřebuje skupina na Slovensku vojenskou techniku?

26.07. 11:38

Bratislava – Jak jsme vás již informovali, Noční vlci si na Slovensku vybudovali obrněnou základnu. Nechvalně známí motorkáři, kteří mají blízko k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, si u našich východních sousedů zřídili doslova pevnost. Jejich šéf Alexander Zaldostanov, známý také jako…

Zavražděný novinář Kuciak se zabýval také praní peněz v Tatrách, policie to nechce komentovat

24.07. 13:24

Bratislava - Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak pracoval i na případu, jak mezinárodní drogový gang z Belgie s vazbami na italskou mafii pral na Slovensku peníze. Policie SR se k nové informaci nechce příliš vyjadřovat.

Centrem Bratislavy otřásla exploze

23.07. 14:33

Bratislava - Budovou v bratislavské čtvrti Vrakuňa, kde mimo jiné sídlí i zdravotní středisko, otřásl dnes ráno výbuch. Událost si nevyžádal mrtvé ani zraněné a nutná nebyla ani evakuace domu. Expert cizí zavinění podle serveru hnonline.sk nevyloučil, ale ani nepotvrdil.

Situace v Tatrách se po záplavách uklidňuje. Čeští turisté si museli přivolat pomoc

20.07. 14:06

Poprad - Situace po bleskových záplavách, které tento týden zasáhly Vysoké Tatry, se uklidňuje. Dál ale zůstávají uzavřené některé turistické trasy. Horská záchranná služba (HZS) pomáhala vyčerpaným českým turistům.

Několik slovenských poslanců chce navštívit Krym, ukrajinský velvyslanec protestuje

19.07. 21:35

Bratislava - Poslanci slovenského parlamentu chtějí navštívit poloostrov Krym, který v roce 2014 proti vůli Ukrajiny anektovalo Rusko. Cestu plánují na začátku srpna. S odvoláním na vyjádření nezařazeného poslance Petera Marčeka, který cestu organizuje, o tom dnes informovala slovenská média.

Slovensko zasáhly lokální záplavy, voda poškodila stezky v Tatrách

19.07. 11:03

Poprad - Vydatné lijáky sužují Slovensko. Kvůli lokální záplavě byli evakuováni obyvatelé a návštěvníci obce Stará Lesná pod Vysokými Tatrami. Živel v Tatrách poškodil několik turistických tras, které úřady uzavřely.

Slovensko předalo Rusku muže podezřelého z terorismu

18.07. 12:38

Moskva/Bratislava - Slovensko vydalo Rusku k trestnímu stíhání čtyřicetiletého muže podezřelého z účasti na teroristických útocích skupiny vedené Šamilem Basajevem, které si v roce 2006 vyžádaly lidské životy.

Putinovi Noční vlci si zřídili pobočku na Slovensku, opozice je zděšena

17.07. 13:35

Bratislava - Ruský klub motorkářů Noční vlci zřídil pobočku na Slovensku. Tamní úřady proti Putinovým bikerům zakročit zatím neplánují, byť ministerstvo zahraničí vyslovilo znepokojení nad snahami klubu usadit se v zemi. Protestuje i opozice.

V Bratislavě pochodují příznivci i odpůrci LGBT

14.07. 15:50

Bratislava - Stovky lidí přišly dnes do centra Bratislavy na shromáždění lidí jiné než heterosexuální orientace (LGBT). Stovky lidí se odpoledne zúčastnily v Bratislavě i jiného shromáždění, které zorganizovali zastánci tradiční rodiny z řad konzervativních občanských aktivistů..

Romové byli při vystěhování diskriminováni, rozhodl soud

12.07. 16:38

Prešov - Krajský soudu v Prešově ukončil vleklý spor a rozhodl, že úřady jednaly diskriminačně, když při vystěhování obyvatel z domů v centru města Sabinov nepřistupovaly stejně k obyvatelům romského a neromského původu.

Slovensko se baví na účet Česka: Vládu závislou na komunistech povede Slovák

11.07. 13:06

Bratislava - Skutečnost, že téměř 30 let od takzvané sametové revoluce bude česká vláda záviset na komunistech, se ještě před několika lety zdála být podobně reálná jako to, že českým premiérem se stane původem Slovák.

Soud zrušil verdikt nad Pavlem Novotným za krádež u Kňažka, trest byl příliš mírný

10.07. 12:43

Bratislava - Pavel Novotný dostal tři roky vězení za krádež ve vile herce Milana Kňažka. Slovenský nejvyšší soud dnes vyhověl dovolání exministryně spravedlnosti Lucie Žitňanské, že uložený trest byl v rozporu se zákonem nízký, a verdikt nad Čechem zrušil.

Slovák rozesílal dopisy s radioaktivní látkou, dostal doživotí

09.07. 19:26

Bratislava - Muž z Popradu, který úřadům posílal dopisy kontaminované radioaktivní látkou, dnes dostal u soudu v Bratislavě doživotní trest. Verdikt není pravomocný, obžalovaný se odvolal.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie