Články k tématu: Slovensko

Vyšetřování vraždy Kuciaka? Slovensko navrhlo Itálii vytvoření společného týmu

včera 17:17

Bratislava - Vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové by měl vyšetřovat společný slovensko-italský tým. Navrhla to dnes slovenská generální prokuratura.

Nová slovenská vláda? K velké obměně nedošlo, strany navrhly většinu současných ministrů

včera 15:12

Bratislava - Robert Fico (Směr-SD) sice rezignoval na post premiéra SR, další velké změny ve vedení státu ale nejspíš čekat nelze. Dvě menší vládní strany, Most-Híd a Slovenská národní národní strana (SNS), navrhnou do vznikající nové vlády většinu svých dosavadních ministrů.

Kandidát na slovenského premiéra Pellegrini nechce, aby noví ministři polarizovali zemi

18.03. 14:24

Bratislava - Adept na post slovenského premiéra Peter Pellegrini dnes řekl, že ve vládě nechce ministry, kteří by výrazně polarizovali společnost. V sobotu ho k tomu nepřímo vybídl prezident Andrej Kiska.

reklama

Slovensko i Švédsko odmítli spojitost s nervovým plynem Novičok

17.03. 20:24

Bratislava/Stockholm - Slovensko ostře reaguje na dnešní vyjádření ruské diplomacie, která Slovensko i Českou zařadila mezi země, jež by mohly být zdrojem smrtící látky Novičok. Podle mluvčí ministerstva obrany SR Danky Capákové slovenská armáda zmiňovanou látkou nedisponuje. Podobně mluví i…

Kiska pohrozil: Vytvořte takovou novou vládu, která nebude polarizovat společnost. Nebo...

17.03. 18:09

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes připomněl, že je na rozhodnutí hlavy státu, koho jmenuje předsedou vlády. Po demisi premiéra Roberta Fica vybídl k sestavení takové nové vlády, která nebude polarizovat společnost.

U Bratislavy se srazily vlaky, nejméně 10 zraněných

16.03. 22:01

Bratislava - U města Pezinok poblíž Bratislavy se dnes srazil vlak s lokomotivou. Deset lidí utrpělo zranění, z toho nejméně jeden vážné.

Tisíce Slováků se bouří, demonstrují za nové volby

16.03. 17:44

Bratislava - Slováci po týdnu opět vyšli do ulic, kde tentokrát demonstrují za vypsání předčasných voleb jako řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. V centru Bratislavy se podobně jako před týdnem, kdy šlo o největší demonstraci od takzvané sametové revoluce…

Pellegriniho slovenská vláda bude proevropská, tvrdí budoucí premiér

16.03. 17:03

Bratislava - Nová slovenská vláda, kterou vytvoří tři strany současné koalice, si zachová proevropskou orientaci. Uvedl to dnes budoucí slovenský premiér Peter Pellegrini, který zahájil jednání o sestavení kabinetu.

Slovenský parlament o odvolání Fica po demisi jednat nebude

16.03. 13:26

Bratislava - Mimořádná schůze slovenského parlamentu o opozičním návrhu odvolat premiéra Roberta Fica se v pondělí neuskuteční.

Zahraniční média kritizují Slovensko: Politický chaos dosáhl vrcholu, nová vláda se dlouho neudrží

16.03. 13:19

Praha - Osud slovenské vlády je i po odchodu premiéra Roberta Fica nejasný, píší dnes mimo jiné německá, rakouská, britská nebo ruská média.

Napětí na Slovensku přerůstá v nepokoje. Někdo zapálil budovu strany Směr-SD

16.03. 12:34

Bratislava - Na severu Slovenska v noci na dnešek hořela střecha sídla krajské kanceláře vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD), požár byl podle hasičů patrně založen úmyslně.

Pád slovenské vlády kvůli vraždě novináře? To by se v Rusku stát nemohlo, říká expert

16.03. 11:44

Moskva - To by se v Rusku stát nemohlo, míní o slovenské vládní krizi Boris Timošenko z moskevské nevládní organizace Fond na obranu glasnosti, která už roky mapuje útoky proti žurnalistům v Rusku.

Slovenská média: Fico bude jako Kaczyński, zůstane důležitým hráčem na koaličním písečku

16.03. 10:50

Bratislava - Demise slovenského premiéra Roberta Fica je největším zemětřesením na politické scéně v zemi pod Tatrami za poslední roky, trojnásobný předseda vlády se ale nehodlá stáhnout do ústraní, píšou slovenská média.

Fico podlehl tlaku: Jeho vláda podá demisi, nový kabinet má sestavit vicepremiér Pellegrini

15.03. 15:30

Bratislava - Vláda Roberta Fica je podle vicepremiéra Petera Pellegriniho připravena podat dnes demisi. Po schůzce s prezidentem Andrejem Kiskou také řekl, že je kandidátem strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) na nového předsedu vlády.

Slovenský novinář dostal podmínku za pomluvu expolitika Ficovy strany Smer-SD

15.03. 12:06

Bratislava - Slovenský soud potrestal novináře podmínkou za článek, ve kterém psal o možné korupci někdejšího předního politika Ficovy strany Smer-SD a podnikatele Pavola Pašky. Již bývalý reportér týdeníku Plus 7 dní Lukáš Milan odmítl svůj zdroj policii prozradit. Podle prokuratury nepravdivá…

Jediná možnost, jak vrátit politice slušnost? Organizátoři protestů proti slovenské vládě chtějí nové volby

15.03. 11:09

Bratislava - Občanští aktivisté na Slovenku, kteří minulý týden stáli za největšími demonstracemi od sametové revoluce v roce 1989 a kteří na pátek ohlásili nové protesty, žádají předčasné volby. Demise pouze premiéra Roberta Fica jim nestačí.

Fico už měl skončit dávno, je arogantní, píší na Slovensku

15.03. 10:13

Bratislava - Slovenská média tepou premiéra a šéfa nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica za návrh, že rezignuje výměnou za setrvání současné koalice. Takto se prý chovají arogantní politici, kteří se nechtějí vzdát svých funkcí.

Evropští představitelé chtějí nezávislé vyšetření vraždy Kuciaka

14.03. 22:09

Štrasburk - Výzvy k urychlenému nezávislému vyšetření vraždy slovenského reportéra Jána Kuciaka dnes zaznívaly v rozpravě na zasedání Evropského parlamentu. Někteří europoslanci volali po větším zapojení Europolu, podle jiných je třeba nechat záležitost v rukou slovenských úřadů.

Fico nabídl svou demisi k vyřešení situace

14.03. 19:53

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico nabídl svou demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Kuciaka. Fico to dnes řekl novinářům. Demise premiéra podle ústavy znamená pád celé vlády.

Fico prožívá těžké časy: Nejmenší slovenská vládní strana odmítla rekonstrukci vlády

14.03. 14:25

Bratislava - Řešením politické krize na Slovensku je pouze vypsání nových voleb. Řekl to dnes místopředseda nejmenší vládní strany Most-Híd a ministr životního prostředí László Sólymos.

Slovenská policie zadržela italského podnikatele Vadalu, o kterém psal zavrařděný Kuciak

13.03. 17:05

Bratislava - Slovenská policie dnes zadržela italského podnikatele Antonina Vadalu, o kterém psal zavražděný novinář Ján Kuciak. Zatykač vydal soud v italských Benátkách. Zajištění Vadaly bylo součástí mezinárodní akce, při které skončilo v rukách policie 17 osob.

Zahraniční média tepou Slovensko: Bylo vzorové, ale teď se jeho obraz drolí. Rezignace Kaliňáka je kalkul

13.03. 12:22

Bratislava - Politické krize na Slovensku si všímá i světový tisk. Například list Financial Times napsal, že Ficův kabinet je na pokraji kolapsu. Problémy, které dvojnásobná vražda vynesla na povrch, podle švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung existují i v řadě jiných zemí ve východní části…

Média: Fica porazila ta část Slovenska, kterou urážlivě nazýval bratislavskou kavárnou

13.03. 11:06

Bratislava - Slovenská média píšou, že vláda premiéra Roberta Fica končí. Vyvozují to z požadavku strany Most-Híd, která podmínila své setrvání v koalici vypsáním předčasných voleb. Podle listu Denník N se Ficův politický pád zapíše do dějin jako historické vítězství občanů nad zkorumpovanou…

Fico je zahnán do kouta? Nejmenší vládní strana Most-Híd žádá předčasné volby

13.03. 08:00

Bratislava - Politická krize na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky se dál vyhrocuje. Nejmenší vládní strana Most-Híd žádá vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z tříčlenné koalice premiéra Roberta Fica…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací