Články k tématu: Slovensko

Perličky z voleb: Odvolila 103letá seniorka, na ambasádě v Bratislavě byla fronta v Bratislavě, zájem mají novináři z celého světa

včera 16:55

Bratislava/Praha/Ostrava - Několik desítek lidí se dnes krátce po zahájení voleb do Sněmovny shromáždilo u volební místnosti v budově české ambasády v Bratislavě. Výsledky sněmovních voleb budou ve štábech českých politických stran sledovat zástupci médií z celého světa.

Kotlebovci chtěli zřídit domobranu, ve sněmovně ale podporu nenašli

19.10. 16:06

Bratislava - Krajně pravicová Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) neuspěla ve sněmovně se svým návrhem, aby samosprávné kraje mohly zřizovat ozbrojené pořádkové složky pro potírání kriminality. LSNS na Slovensku už dříve vyvolala pozornost nasazením vlastních hlídek do vlaků.

Na Slovensku se budou zvyšovat penze rychleji, než se čekalo

19.10. 16:04

Bratislava - Slovensko i v době stávající nízké inflace bude zvyšovat všechny formy důchodů o nejméně dvě procenta ročně z průměrné sumy příslušných dávek, byť podle původních pravidel by se penze zvyšovaly pomaleji.

reklama

Slovenské deníky varují před Babišem, upozornily na možnou koncentraci moci

19.10. 13:56

Bratislava - Volby v Česku jsou jedním z hlavních témat slovenských médií. Například list Sme dnes napsal, že koncentrace moci v rukou Andreje Babiše spolu s antisystémovostí hnutí ANO, jehož Babiš není předsedou, ale majitelem, by se dotýkaly samotné existence české demokracie.

Lékař se přiznal k fackování rodičky, dostal padáka

18.10. 17:52

Bratislava - Slovenský lékař se v dokumentárním filmu o neutěšených podmínkách v bratislavských porodnicích přiznal k fackování rodičky. Vedení univerzitní nemocnice (UNB) dnes uvedlo, že lékař dostane výpověď.

Dva slovenští exministři jdou za mříže kvůli machinacím při miliardovém tendru

18.10. 14:49

Pezinok - Slovenský soud uznal dva bývalé ministry vinnými z machinací při miliardovém tendru, dostali přísné tresty. Další tři obžalované justice zprostila obžaloby.

Vědci z Brna našli slabinu u generování kryptografických klíčů

17.10. 18:32

Brno - Brněnským vědcům se podařilo odhalit vážné bezpečnostní riziko spojené s čipy německého výrobce Infineon Technologies. Jde o způsob, jak se generovaly kryptografické klíče pro široké spektrum zabezpečených zařízení.

Snímek Český Alláh vyhrál na slovenském festivalu

15.10. 14:52

Bratislava - Dokumentární snímek Český Alláh získal na 18. ročníku slovenského festivalu Jeden svět cenu za nejlepší slovenský dokument. Film režisérky Zuzany Piussi mapuje názory a postoje české společnosti v letech 2015 a 2016 k uprchlické krizi.

Babiše chce žalovat slovenské ministerstvo vnitra? Kaliňák je zmatený

13.10. 15:33

Lucemburk - Předseda hnutí ANO Andreje Babiše plánuje žalovat kvůli údajně neoprávněné evidenci ve svazcích StB slovenský resort vnitra. Ministr Robert Kaliňák to označil za formální návrh, který vzbudí především velkou mediální pozornost.

Prezident ignorant, tady končí každá sranda, komentuje Slovensko jednání Zemana

13.10. 11:39

Bratislava - Slovenská média se krom Babišovy kauzy s STB věnují také nedávným výrokům českého prezidenta Miloše Zemana. Z Prahy jsou prý nejhlasitěji slyšet Zemanovy bonmoty, "které už nejsou ani vtipné, ani trefné, jak možná kdysi byly".

Konec falšování dějin, komentuje slovenský tisk Babišovu StB kauzu

13.10. 11:33

Bratislava - Slovenský tisk dnes žije kauzou Andreje Babiše a jeho údajné spolupráce s StB. Některé deníky napsaly, že rozhodnutí ústavního soudu voliče ANO spíše neovlivní, nicméně by alespoň část nerozhodnutých českých občanů mohla dát svůj hlas demokratičtějším politikům.

Babiš se zlobí kvůli verdiktu soudu: Jaká náhoda pár dní před volbami, způsobí to chaos

12.10. 15:00

Praha/Bratislava - Předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi vadí, že je spor o jeho údajnou spolupráci s komunistickou StB opět na začátku. Ústavní soud SR vrátil případ nižším instancím mimo jiné kvůli tomu, že žalovanou stranou nemá být Ústav paměti národa.

Pravicová opozice se pustila do Babiše: Dohnala ho minulost, je evidovaný udavač StB

12.10. 13:18

Bratislava - Ústavní soud SR dnes zrušil pravomocná rozhodnutí nižších instancí, podle nichž je předseda hnutí ANO Andrej Babiš v archivních svazcích StB veden jako agent neoprávněně. Toho využila pravice k ostré kritice bývalého ministra financí.

Slovenský ústavní soud zrušil rozhodnutí, že byl Babiš u StB veden neoprávněně

12.10. 12:06

Bratislava - Slovenský ústavní soud dnes vyhověl stížnosti Ústavu paměti národa (ÚPN) a zrušil pravomocná rozhodnutí, podle nichž šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v archivních svazcích někdejší StB veden jako její agent neoprávněně.

Slovenská expremiérka Radičová varovala před nepředvídatelnými populisty

10.10. 16:03

Praha - Na konferenci Forum 2000 v Praze dnes vystoupila bývalá premiérka Slovenska Iveta Radičová. Politiku v zemích střední Evropy podle ní ovládají nečitelné populistické strany.

Kiska brojí proti krajní pravici. Označil ji za zlo a vybídl občany k účast na volbách

10.10. 15:49

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes označil stranu Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS), která se otevřeně hlásí k fašistickému Slovenskému štátu, za nebezpečnou politickou sílu.

Terorismus v Bratislavě? Vražda nožem vyvolala velký poprask, policie musí mírnit vášně

Aktualizovali jsme 9.10.2017, 21:57, 09.10. 17:32

Bratislava – Slovenskem otřásl případ vraždy nožem, ke kterému došlo o uplynulém víkendu v centru Bratislavy. Případ na sociálních sítích vyvolal vášně proti přistěhovalcům, obviněným je totiž Slovák původem z Indie. Podle vyšetřovatelů ale muž není muslim a nijak nepřipomínal teroristu. 

Slovenská policie vyřešila bleskově zapeklitou vraždu

08.10. 20:52

Bratislava - Slovenská policie dokázala velice rychle vyřešit případ víkendové vraždy v centru Bratislavě, který vyvolal vášně proti přistěhovalcům.

Otevřený boj proti Kotlebovi: Na Slovensku vznikla široká koalice proti šéfovi krajní pravice

06.10. 13:35

Bratislava - Na Slovensku v Banskobystrickém kraji se zformovala široká koalice proti úřadujícímu hejtmanovi Marianu Kotlebovi za krajně pravicovou LSNS. Volby budou za necelý měsíc.

Velké rozdíly v kvalitě potravin v Rakousku a na Slovensku? Nový test ukázal další problémy

Aktualizovali jsme 2.10.2017, 22:06, 02.10. 16:28

Bratislava - Slovenští potravinoví inspektoři koupili stejné potraviny ve Vídni a také v Bratislavě a v nedalekém Senci. Do srovnání zahrnuli 33 produktů, jako například výrobky z mléka, masa, dále nápoje či mraženou pizzu. Analýza dopadla špatně.

Hádky na Slovensku: Mezi Kiskou a Ficem propukl otevřený spor, premiér prý lže

02.10. 18:32

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska se dostal do dalšího otevřeného sporu s premiérem Robertem Ficem, tentokrát v souvislosti s vyšetřováním své firmy KTAG pro podezření z krácení daní.

Schodek rozpočtu Slovenska do září stoupl o více než dvě třetiny, klesly příjmy z EU

02.10. 14:42

Bratislava - Schodek státního rozpočtu Slovenska za první tři čtvrtletí letošního roku dosáhl 1,08 miliardy eur (28,1 miliardy Kč), v porovnání se stejným obdobím loňského roku se tak zvýšil o více než dvě třetiny.

Církev blahořečila slovenského kněze Zemana, zemřel na následky mučení a věznění komunisty

30.09. 13:04

Bratislava - V Bratislavě byl dnes blahořečen slovenská salesiánský kněz Titus Zeman (1915-1969). Podle katolické církve zemřel mučednickou smrtí na následky fyzického a psychického mučení během dlouholetého vězení za komunistické totality.

Slováci dovezli další vejce s fipronilem, tentokrát z Polska

28.09. 13:04

Bratislava - Na Slovensko byla dodána z Polska vejce kontaminována insekticidem fipronil a následně je zpracoval výrobce sušené vaječné směsi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací