Články k tématu: Slovensko

Na Slovensku kvůli Lasicovi smutek nevyhlásí, rodině nabídnou státní pohřeb

Aktualizovali jsme 20.7.2021, 22:14, 20.07. 10:43

Státní smutek na Slovensku kvůli úmrtí herce, humoristy, moderátora a zpěváka Milana Lasicy vyhlášen nebude, pozůstalým bude nabídnuta možnost státního pohřbu. Uvedl to list Sme s odvoláním na vyjádření šéfky poslaneckého klubu koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) Anny Zemanové. Právě SaS…

Na akce s papežem v září na Slovensku budou moci jen plně očkovaní

20.07. 17:46

Jedině lidé zcela očkovaní proti covidu-19 se budou smět zúčastnit veřejných setkání s papežem Františkem během jeho zářijové návštěvy Slovenska. Oznámila to dnes slovenská média s odvoláním na ministra zdravotnictví Vladimíra Lengvarského.

Slovensko bude nadále vyžadovat karanténu od neočkovaných, výjimky zpřísní

16.07. 15:59

Slovensko od pondělí 19. července podle očekávání zpřísní podmínky vstupu do země pro cestující, kteří nejsou plně očkováni proti onemocnění covid-19. Nově omezí výjimku z izolace pro lidi očkované pouze první dávkou preparátu. Vyplývá to z nové vyhlášky, kterou dnes vydal úřad hlavního hygienika.

reklama

Inflace na Slovensku zrychlila tempo

14.07. 09:37

Meziroční míra inflace na Slovensku v červnu zrychlila tempo na 2,9 procenta z 2,2 procenta v květnu. Ceny zboží a služeb tak rostly nejrychleji od loňského února, tedy období před vypuknutím epidemie nemoci covid-19.

Prodejci: Zájem o dovolenou na Slovensku výrazně klesl

13.07. 15:47

Zájem o dovolenou na Slovensku po zpřísnění opatření pro vstup do země podle vyhledávačů a prodejců pobytů výrazně klesl. Lidé místo toho vyrážejí do Maďarska, Rakouska či Chorvatska. Češi ale i letos ve velkém poptávají dovolenou v tuzemsku.

Slovensko zavedlo karanténu pro neočkované, změna vyvolala protesty na hranicích

09.07. 16:49

Rozhodnutí Slovenska vyžadovat ode dneška při vstupu do země karanténu až na výjimky od všech cestujících, kteří nebyli očkováni proti nemoci covid-19, vyústilo v nové protesty na hraničních přechodech. Demonstrace od rána komplikovaly dopravu na některých hraničních přechodech s Českou republikou…

Slovensko začne vyžadovat karanténu od neočkovaných, otevírá menší přechody

09.07. 07:42

Cestující na Slovensko, kteří nebyli očkováni proti nemoci covid-19, musejí od dnešního rána po vstupu do země nastoupit do karantény.

Do 9. srpna budou moci Češi na Slovensko po první dávce bez karantény

07.07. 19:13

Od 9. července do 9. srpna budou moci Češi na Slovensko cestovat ihned po první dávce vakcíny proti covidu-19 a nebudou muset nastoupit do karantény. ČTK to dnes sdělil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Slovensko přitom nedávno oznámilo, že bude od pátku až na výjimky vyžadovat při vstupu do…

Slovenský soud zakázal vypsání referenda o předčasných volbách

07.07. 15:57

Slovenský ústavní soud zakázal konání referenda o vypsání předčasných voleb, jehož vyhlášení žádalo prostřednictvím petice přes 585.000 Slováků. Vyplývá to z dnešního verdiktu soudu.

Slovensko hodlá znovu otevírat menší hraniční přechody

07.07. 13:08

Slovensko hodlá v příštích dnech znovu otevírat menší hraniční přechody se sousedními zeměmi, které na začátku tohoto týdne zavřelo kvůli epidemii covidu-19. Po jednání vlády, která vyčlenila na kontroly dodržování epidemických opatření další pracovníky, to dnes novinářům řekl ministr vnitra Roman…

Slovensko udělá na hranicích speciální pruhy pro očkované osoby

06.07. 16:58

Slovenská policie po zintenzivnění kontrol dodržování karanténních povinností zřídí zejména na velkých hraničních přechodech zvláštní jízdní pruh pro cestující, jež byli očkováni proti covidu-19. ČTK o tom dnes informovala mluvčí policejního prezidia Denisa Bárdyová.

Na hranicích se Slovenskem ode dneška narazíte na intenzivní kontroly

05.07. 10:01

Slovenská policie ode dneška začíná s intenzivními kontrolami na hranicích, zaměří se na dodržování karanténních povinností po vstupu na území Slovenska. Provoz některých hraničních přechodů se omezí nebo úplně uzavře, informoval slovenský tisk. Opatření vyplývají z nového alert-systému, kterým se…

Papež na podzim navštíví Maďarsko a Slovensko

04.07. 13:40

Papež František dnes oznámil, že ve dnech 12. až 15. září navštíví Slovensko poté, co odslouží mši v Budapešti. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na papežova slova určená poutníkům, shromážděným na Svatopetrském náměstí k tradiční nedělní modlitbě.

V pondělí se zpřísní kontroly na slovenských hranicích. Menší přejezdy se uzavřou

03.07. 21:39

Slovenská policie začne od pondělí 5. července provádět intenzivní kontroly potřebných covidových dokladů při vstupu na Slovensko. Kontroly budou také ve vybraných vlacích a na železničních stanicích, informovala mluvčí prezídia policejního sboru Denisa Bárdyová, kterou citoval zpravodajský server…

Slovensko v určitých případech nebude vyžadovat karanténu

02.07. 20:00

Slovensko ani po ohlášeném zavedení karantény pro cestující, jež nebyli očkováni proti nemoci covid-19, nebude vyžadovat izolaci při tranzitu zmíněné skupiny lidí přes své území. Stanovilo ale silniční koridory, kterými se cestující budou muset od 9. července přesouvat přes Slovensko.

Na Slovensku schválili loterii na podporu očkování proti covidu-19

02.07. 12:00

Slovensko bude moci na podporu očkování proti nemoci covid-19 uspořádat loterii o finanční ceny a také vyplácet peníze těm, kteří jiné přesvědčí o potřebě očkovat se. Změnou zákona o tom dnes rozhodla slovenská sněmovna.

Slovensko bude vyžadovat karanténu od cestujících, kteří nejsou očkováni

30.06. 17:54

Slovensko bude od 9. července až na výjimky vyžadovat při vstupu do země pětidenní karanténu od cestujících, kteří nejsou očkováni proti nemoci covid-19. O dnešním rozhodnutí vlády novináře informoval státní tajemník (náměstek) ministerstva zahraničí Martin Klus.

Pustošení tornáda na jižní Moravě otřáslo i sousedními zeměmi

25.06. 19:36

Ničivé bouřky a tornádo, které zpustošily několik obcí na Hodonínsku a Břeclavsku, vyvolaly soucit i vlnu solidarity v zahraničí. Premiér Andrej Babiš dnes během summitu v Bruselu požádal šéfy institucí EU o pomoc a naznačil, že Česko může získat pomoc z unijního fondu solidarity. Soustrast Česku…

Držení psů na řetězu bude na Slovensku zakázáno

22.06. 19:12

Držení psů na řetězu a podobným způsobem bude na Slovensku pod hrozbou pokuty až na výjimky zakázáno. Rozhodl o tom dnes parlament, který hlasy velké většiny přítomných poslanců schválil novelu zákona o veterinární péči.

Na Slovensku byl utracen další medvěd, který podle úřadu ztratil plachost

17.06. 13:10

Na Slovensku byl utracen další medvěd, který podle úřadů ztratil plachost a od podzimu navštěvoval na severu země obydlené oblasti. Informovalo o tom dnes slovenské ministerstvo životního prostředí.

Ve Vysokých Tatrách vešel do hotelu medvěd, dostal se prý až do kuchyně

16.06. 21:01

Do jednoho z hotelů ve Starém Smokovci ve Vysokých Tatrách v úterý večer vešel mladý medvěd. Podle zástupce městské policie se dostal až do hotelové kuchyně, naopak ředitel ubytovacího zařízení tvrdí, že šelma byla jen na terase. Informoval o tom internetový server Korzár.sk.

Slovenský nejvyšší soud zrušil osvobozující verdikt v případu vraždy Kuciaka

15.06. 18:03

Slovenský nejvyšší soud dnes zrušil osvobozující verdikt nižšího soudu nad dvěma obžalovanými v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla v roce 2018 zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová.

Slovensko ruší karanténu pro Čechy. Nově stačí pouze negativní test

14.06. 11:18

Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro maximální počet zákazníků například v nákupních centrech. Cestující ze zhruba čtyř desítek států včetně Česka, kteří budou mít potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus, se ode dneška vyhnou po…

Evropská komise kvůli náhradám za zrušené dovolené zažalovala Slovensko

09.06. 13:48

Evropská komise dnes zažalovala Slovensko u unijního soudu kvůli porušení evropských nařízení ohledně cestovních balíčků. Bratislava podle ní stávajícími pravidly pro dovolené zrušené kvůli pandemii covidu-19 porušuje celounijní nařízení.

reklama
Fotogalerie