Články k tématu: Slovensko

Na Slovensku vzrostl odpor k menšinám, ukázala studie

15.12. 17:08

Bratislava - Na Slovensku se za posledních devět let zvýšily xenofobní nálady například vůči muslimům, židovským rodinám a homosexuálům. Výrazněji vzrostly negativní postoje i vůči rodinám přistěhovalců z méně rozvinuté země.

Slovenská média: Pakt Zeman-Babiš se potvrdil, extremisté získávají mocenské posty

14.12. 11:44

Bratislava - Slovenský tisk značně kriticky komentuje údajný pakt českého prezidenta Miloše Zemana s novým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Deníky si všímají i nadcházejících voleb hlavy státu v ČR.

Slovensko schválilo státní rozpočet s nejnižším schodkem v historii

13.12. 15:28

Bratislava - Slovenský parlament dnes schválil návrh státního rozpočtu na příští rok s nejnižším schodkem veřejných financí v novodobé historii země. Vyrovnaného hospodaření by Slovensko mělo dosáhnout až v roce 2020, kdy jsou naplánovány parlamentní volby.

reklama

Zeman podpořil otevření Českého domu v Bratislavě, ocenil by hospodu s českým pivem

12.12. 15:06

Bratislava - Prezident Miloš Zeman se během své dnešní návštěvy Slovenska vyslovil pro otevření Českého domu v Bratislavě, který by mimo jiné nabízel jídla české kuchyně. Podle informací ČTK vidí slovenská metropole problém na české straně, která prý nevybrala konkrétní budovu.

Slovensko zasáhl orkán: padají stromy, skiareál mimo rpovoz

11.12. 12:58

Poprad - Slovensko zasáhl orkán, hasiči v noci na dnešek pomáhali odstraňovat popadané stromy. Meteorologové zaznamenali právě na Chopku v neděli večer vítr o síle orkánu, jeho rychlost dosáhla 119 kilometrů v hodině.

Fico se hlásí k proevropské a proatlantické orientaci, chce sociální demokracii slovenského typu

09.12. 13:16

Martin - Směr-SD se hlásí k proevropské a proatlantické orientaci Slovenska, nechce být ovšem sociálnědemokratickou stranou mezinárodního, ale slovenského typu. Prohlásil to dnes premiér Robert Fico.

Fico přísahal, že nebude znovu kandidovat na prezidenta

08.12. 15:44

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico dnes oznámil, že nebude v příštích prezidentských volbách v roce 2019 kandidovat. Minule zůstal v poli poražených a hlavou státu se stal Andrej Kiska.

Při požáru v romské osadě na Slovensku zahynul manželský pár

07.12. 14:33

Košice - V obci Jarovnice nedaleko Sabinova na východě Slovenska vypukl v noci na dnešek požár, zemřeli dva lidé. Podle médií šlo patrně o manželský pár, který v romské osadě bydlel.

Tisk: Babiš překazil dominanci ČSSD a ODS

06.12. 22:21

Bratislava - Českým premiérem se poprvé stal někdo, kdo narušuje dominanci tradičních dvou stran české politiky, ČSSD a ODS, napsal dnes slovenský list Sme o jmenování šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou vlády.

Kiska dostal napomenutí: Slovenský soud mu nařídil jmenovat ústavní soudce

06.12. 10:57

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska musí jmenovat nové ústavní soudce. Spor začal už v roce 2014, kdy Kiska odmítl pět ze šesti kandidátů, které schválil parlament. Později nevybral ani z dalších dvou kandidátů, kterými byli poslanci vládních sociálních demokratů premiéra Roberta Fica.

O rozdělení ČSFR jsme měli rozhodnout v referendu, říká většina Čechů i Slováků

05.12. 14:57

Praha - Při příležitosti výročí pětadvaceti let od rozdělení Československa na dvě samostatné republiky provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) a Inštitút pre verejné otázky Bratislava ve spolupráci s agenturou Focus výzkumy mapující názory české a slovenské veřejnosti ohledně rozdělení…

Mezi Čechy přibylo zastánců rozdělení ČSFR i vstupu do EU

04.12. 13:57

Praha/Bratislava - V Česku za posledních pět let stoupl podíl lidí, kteří kladně hodnotí rozdělení Československa, vznik samostatného státu, vstup země do EU i sametovou revoluci. Na Slovensku naopak při hodnocení těchto událostí nastal opačný vývoj.

Zeman pojede na poslední zahraniční cestu na Slovensko

30.11. 18:39

Praha - Prezident Miloš Zeman odjede na svou poslední zahraniční cestu v tomto volebním období 12. prosince na Slovensko. Potká se se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

Slovensko chce propagovat výhody členství v EU a NATO, internet je plný dezinformací

30.11. 15:05

Bratislava - Většina Slováků je proevropská, z politických stran je proti EU a NATO jen krajně pravicová strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). Země nyní zahajuje informační kampaň s cílem propagovat výhody členství v EU a v NATO. Zaměřit se chce hlavně na mladší generaci.

Slovensko zasypal sníh, kvůli kalamitě kolabuje doprava

30.11. 11:55

Bratislava - Slovensko zasáhlo vydatné sněžení. Situace je nejhorší v západní a centrální části země. Uzavřeno je několik silnic, zejména v horských průsmycích. Vyhnout by se řidiči měli i hraničnímu přechodu Makov na hranici s ČR.

Potlačovat novodobé fašisty by měli politici i církev, myslí si slovenský prezident Kiska

29.11. 14:29

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska se dnes ostře vymezil proti novodobým fašistům. Vyslovil se také pro větší kontrolu sociálních sítí v souvislosti s šířením nenávistných projevů.

Fico odpracoval v továrně noční směnu. Média si z něho utahují

26.11. 15:05

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico má za sebou noční směnu, kterou odpracoval v průmyslovém parku v Lozorně. Podle médií tak chtěl podpořit vyšší příplatky pro lidi, kteří pracují v noci, o víkendech a o svátcích. Počin ale vyvolal i uštěpačné reakce.

Knihy ve slovenštině? Knihovny je vyřazují, Češi o ně nemají zájem

26.11. 13:03

Olomouc -1. ledna 2018 uplyne 25 let od rozdělení republiky. Čtenáři českých knihoven mají o literaturu psanou ve slovenštině jen minimální zájem. Například v Přerově už téměř 20 let tyto knihy do svého fondu ani nenakupují. Podobné zkušenosti mají i ostatní knihovny v Olomouckém kraji, kvůli…

Šéf slovenské sněmovny neodsoudil ruskou anexi Krymu

23.11. 19:15

Bratislava - Šéf slovenské sněmovny a nacionalistické vládní Slovenské národní strany (SNS) Andrej Danko na rozdíl od jiných předních slovenských politiků neodsoudil ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym.

I Slovensko se pustilo do Moskvy: Proti článku o roce 1968 protestuje na ruském webu

22.11. 13:56

Bratislava - Za nešťastný text hrubě překrucující dějiny označili dnes představitelé slovenského ministerstva zahraničí článek na webu armádního televizního kanálu Zvezda, podle něhož by Československo mělo být vděčné za sovětskou intervenci v roce 1968. Bratislava chce, aby se podobná tvrzení…

EU zkritizoval už i FICO, vadí mu rozhodování o sídle agentur EU

22.11. 12:38

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico kritizoval velké země Evropské unie. Vadí mu jejich přístup při rozhodování o přemístění dvou unijních agentur kvůli brexitu.

Slovenský exministr obviněný z objednání vraždy byl propuštěn z vazby

21.11. 18:56

Bratislava - Exministr hospodářství a bývalý ředitel soukromé televize Markíza Pavol Rusko byl propuštěn z vazby. Policie jej v říjnu obvinila z objednání vraždy. Soud Ruskovi zároveň nařídil povinnost podrobit se kontrole elektronickým náramkem.

Evropský orgán pro bankovnictví se do Prahy nepřestěhuje

20.11. 21:53

Brusel - Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) nebude po odchodu Británie z EU v Praze. Česká nabídka nepostoupila do druhého kola dnešního hlasování 27 zemí EU, uvedly diplomatické zdroje.  Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) se pak přestěhuje z Londýna do nizozemské metropole Amsterodamu…

Nezaměstnanost na Slovensku dosáhla nového minima

20.11. 14:26

Bratislava - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v říjnu klesla na 6,14 procenta, dosáhla tak nového minima v novodobé historii země. V září byla nezaměstnanost na 6,42 procenta. Slovenští zaměstnavatelé již delší dobu upozorňují na nedostatek kvalifikované pracovní síly a nové zaměstnance hledají i…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací