Články k tématu: Slovensko

Slovenská režisérka bez servítek: Kotleba je debil

09.03. 11:02

Praha/Bratislava – Volební úspěch Mariana Kotleby ohromil nejen některé odborníky. Slovenská režisérka a dokumentaristka Zuzana Piussi, která několik dní před volbami uvedla svůj film Těžká volba o prezidentské volbě, se v rozhovoru pro Radiožurnál svěřila, že tento výsledek je také způsoben…

Sobotka zastupoval Slovensko, slovenští politici zuří

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 14:12, 08.03. 10:39

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico se původně plánoval zúčastnit koordinačního setkání V4 a pracovního oběda s Tureckem. Před neformálním zasedáním Evropské rady ale chtěl odejít a Slovensko měl zastupovat český premiér Bohuslav Sobotka, což se nelíbilo některým slovenským politikům.

Ficovi se komplikuje sestavování vlády, pět stran už odmítlo koalici

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 11:31, 08.03. 10:37

Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska měl dnes premiéra Roberta Fica pověřit sestavením nové vlády, plán se však odkládá na středu. O posunutí termínu požádal sám Fico z důvodu pozdního návratu ze summitu EU-Turecko.

reklama

Slovenské parlamentní volby? Korupce a manipulace, tvrdí politik

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 11:27, 08.03. 09:58

Praha/Bratislava – Výsledky slovenských parlamentních voleb byly překvapením nejen pro voliče, ale i pro některé politiky. Výsledky byly velmi odlišné od toho, co ukazovaly poslední předvolební průzkumy. Podle Radima Fialy z SPD to svědčí o manipulaci, slovenský Dennik N ale vysvětluje, že za to…

Ve slovenských volbách skoro všichni prohráli, tvrdí komentátor Štěpánek

08.03. 10:29

Praha/Bratislava – Hudebník, komentátor a člen ODS Petr Štěpánek se na svých stránkách zamýšlel nad výsledky slovenských parlamentních voleb. Konstatuje, že skoro všichni prohráli.

Úspěch neonacistů šokoval celou Evropu. Shodují se i čeští politici

08.03. 09:43

Bratislava - Evropu překvapily výsledky slovenských voleb a média i politici mluví o šoku a vzestupu extremistů. Za pár měsíců přitom Slovensko bude předsedat Evropské unii. Sestavení nové vlády, kterým Andrej Kiska pověřil vítěze voleb, stranu Smer a Roberta Fica, bude navíc mnohem náročnější, než…

Nepokoje na Slovensku. Lidé se vzbouřili proti krajní pravici

08.03. 01:02

Bratislava - Více než tisíc lidí se dnes podle policie shromáždilo v centru Bratislavy. Lidé vyrazili na protest proti krajně pravicové straně Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS).

Politická scéna na Slovensku se rozpadla, píše tisk. Dokáže někdo sestavit vládu?

Aktualizovali jsme 7.3.2016, 11:34, 07.03. 09:01

Bratislava - Sobotní parlamentní volby na Slovensku přinesly překvapení a velké obavy o budoucnost země, píše tamní tisk. Podle komentátorů nelze vyloučit ani předčasné volby.

Fico se bude snažit sestavit novou slovenskou vládu, pověřil ho Kiska

07.03. 10:28

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico jakožto vítěz sobotních parlamentních voleb dostane jako první šanci sestavit novou vládu. Nebude to mít lehké.

Slovensko se probudilo v šoku. Pat, prohra všech, ústavní krize. Nové volby?

07.03. 00:29

Bratislava - Sobotní parlamentní volby na Slovensku skončily patem, zemi hrozí ústavní krize a vypsání předčasných voleb, napsala slovenská média v reakci na dílčí výsledky hlasování, podle kterých by se do sněmovny dostalo až osm stran a hnutí včetně krajní pravice.

Zahraniční tisk nemilosrdně: Ficova výhra má pachuť porážky

06.03. 17:39

Vídeň/Berlín - Slovenský premiér Robert Fico, který dosud vedl jednobarevnou vládu, v sobotních parlamentních volbách, vyhrál. Jeho vítězství má ale pachuť katastrofální porážky.

Analytik: Slováci své vedení EU zvládnou

06.03. 17:18

Brusel - Slovenský premiér Robert Fico a jeho strana Směr-SD vyhráli volby za cenu jisté legitimizace slovenské extrémní pravice. Myslí si to Pieter Cleppe z bruselské pobočky analytického střediska Open Europe.

Fico v úzkých: Může mít v nové vládě až pět stran

06.03. 14:53

Bratislava - O složení nové vlády by se podle slovenského premiéra a předsedy Směru-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica mělo pokusit pět stran. Ne všechny by ale mohly být součástí kabinetu.

Fico vede Slovensko řeckou cestou, udeřil na premiéra primátor

06.03. 12:57

Trenčín (Slovensko) - Primátor západoslovenského Trenčína se obává, aby Slovensko pod Ficovou taktovkou nedospělo ke stejnému krachu jako Řecko.

Kňažko: Volby jsou šancí na změnu

05.03. 16:14

Bratislava - Volby představují šanci na dosažení změny a výmluvy lidí, že není koho volit, neobstojí. V rozhovoru s ČTK to řekl slovenský herec Milan Kňažko.

Slováci vybírají nové poslance. Podle průzkumů přijde Ficův Směr-SD o většinu

05.03. 13:33

Bratislava - Na Slovensku se dnes konají volby, které rozhodnou o novém složení parlamentu. Favoritem na vítězství je vládní Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica, který podle dřívějších průzkumů veřejného mínění ale přijde o stávající většinu ve sněmovně.

Fico slíbil: Budeme vás před hrozbou masy migrantů chránit. Bruselu nepodlehneme

03.03. 10:34

Bratislava – Slovensko v sobotu čekají velmi důležité parlamentní volby. Prezident Andrej Kiska už své spoluobčany vyzval, aby se vydali k urnám. Komentátoři a politologové spekulují, jaké šance na úspěch má dosavadní vládní strana SMER a její šéf Robert Fico. On sám se za své minulé funkční období…

Slovensko čekají nejdůležitější volby desetiletí

02.03. 21:53

Bratislava - Sobotní parlamentní volby na Slovensku budou nejdůležitější v tomto desetiletí, prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska.

reklama
Fotogalerie