Čínské velvyslanectví vyhrožuje Praze. A to dost drsně
Rozhodnutí radních hlavního města o vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem označilo čínské velvyslanectví v Česku za narušení důvěry a poškození čínsko-českých vztahů.
Rozhodnutí radních hlavního města o vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem označilo čínské velvyslanectví v Česku za narušení důvěry a poškození čínsko-českých vztahů.
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je ochoten vyslechnout koaliční partnery ze Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na základě jejich výzvy. Od řešení podle něj problematické situace v Pražské plynárenské však neupustí, sdělil dnes ČTK.
Zastupitelský klub Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) požádá o svolání koaličního jednání na téma politického stylu primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Vyplývá to z usnesení, které klub přijal na dnešním jednání.
8. července 2026 21:57
8. července 2026 20:25
8. července 2026 19:02
8. července 2026 17:38
I po sedmi letech se řeší neslavný rozhovor bývalého prince Andrewa pro pořad Newsnight. BBC se rozhodla zjistit, zda syn zesnulé královny Alžběty II. mluvil v interview pravdu. Nově získané informace naznačují, že nikoliv.
Zdroj: Lucie Podzimková
Prezident Petr Pavel ve čtvrtek zveřejnil aktuální lékařskou zprávu, podle které nemá žádné zdravotní potíže. Ošetřující lékař konstatoval, že Pavel je zdravotně plně způsobilý k vykonávání jedné z nejvyšších politických funkcí v zemi.