Travel Ser. & Smart Wings

Boeing 737 MAX 8 Smart Wings

Smartwings mají jasno o letu s jedním motorem, už vyrozuměly úřad

Společnost Smartwings dnes doručila Úřadu pro civilní letectví (ÚCL) veškeré požadované dokumenty k letu ze závěru srpna, který letadlo absolvovalo jen s jedním funkčním motorem. Podle interního vyšetřování dopravce nešlo o systémovou chybu. ČTK to dnes sdělila mluvčí firmy Vladimíra Dufková. Letecký úřad let prověřuje, podle jeho dřívějších vyjádření byl postup posádky při letu nestandardní.

Boeing 737 MAX

Domov

Evropská unie zakázala lety MAX 8! Dvě letadla do Prahy nedoletěla

Dvě letadla typu Boeing 737 MAX 8 české společnosti Smartwings, která v úterý večer mířila do Prahy, musela přistát v Tunisu a turecké Ankaře. ČTK to dnes řekla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Během letu totiž obě letadla zastihlo rozhodnutí Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) o uzavření vzdušného prostoru nad kontinentem pro tento typ letadel kvůli obavám o bezpečnost. Přepravce pro cestující poslal letadla jiného typu, boeingy typu 737 MAX se vrátí prázdné do Prahy.

Ilustrační foto

České letadlo havarovalo v Moskvě, na palubě byly desítky lidí

Svět

Letadlo českých aerolinek Smartwings mířící do Prahy dnes během startu z moskevského letiště Šeremeťjevo sjelo z ranveje. Nikomu ze 47 lidí na palubě se nic nestalo, letiště však muselo krátce uzavřít jednu přistávací dráhu. Informovala o tom s odvoláním na mluvčí letiště agentura TASS.

Aktuálně se děje

12. května 2026 20:49

Přátelství Agáty Hanychové a Ornelly Koktové je v troskách? Důkaz, že jde každá svou cestou

Někdejší nerozlučné přátelství Agáty Hanychové a Ornelly Koktové je definitivně minulostí a pohled na jejich aktuální pracovní aktivity ukazuje, jak rozdílným směrem se obě influencerky vydaly. Zatímco jedna zažívá profesní rozkvět a potvrzuje svou silnou pozici na trhu, druhá se potýká s následky vážného skandálu, který ohrožuje její pověst i příjmy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie.

Novinka v pražské MHD. Autobus pojede Blankou, spojí dvě linky metra

Praha chystá zajímavou novinku v městské hromadné dopravě. Od léta zavede autobusovou linku mezi šestou a osmou městskou částí, která využije tunel Blanka. Pod číslem 145 vytvoří v trase Sídliště Čimice – Bohnice – Kobylisy – Dejvická vítanou alternativu k trase metrem přes centrum města i individuální automobilové dopravě. Cestu mezi Kobylisy a Dejvickou by měl "tunelbus" zvládnout pod 20 minut.