Články k tématu: Ukrajina

Ukrajinci brání Rusům volit, konzuláty okupují nacionalisté s vlajkami Pravého sektoru

včera 12:01

Kyjev - Rusové dnes volí prezidenta, potíže jsou především při hlasování v zahraničí. Před budovou ruského velvyslanectví v Kyjevě platí zesílená bezpečnostní opatření. Policisté částečně uzavřeli i okolní ulice. U zátarasů se shromáždila zhruba stovka ukrajinských aktivistů . Protestující drží…

Část zemí EU odmítla uznat platnost ruských voleb na Krymu

17.03. 20:18

Kyjev - K volebním urnám půjdou Rusové v neděli a na Krymu se očekává zvlášť vysoká podpora Vladimira Putina. Ministři zahraničí osmi evropských zemí v dnešním společném prohlášení odmítli uznat hlasování na anektovaném ukrajinském poloostrově.

Ukrajina nenechá ruské občany v neděli volit

16.03. 22:00

Kyjev - Ukrajina nenechá během nedělních prezidentských voleb v Rusku volit ruské občany na svém území.

reklama

Ukrajinská expremiérka Tymošenková si najala lobbistu z Trumpova štábu

16.03. 13:41

Washington/Kyjev - Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková spolupracuje s americkým lobbistou, který dřív působil jako poradce volebního štábu Donalda Trumpa.

Savčenková je teroristka? Podle prokurátora chtěla zaútočit granáty v parlamentu

15.03. 15:50

Kyjev - Ukrajinský generální prokurátor obvinil poslankyni Nadiju Savčenkovou, že připravovala útok na ukrajinský parlament. Prokuratura předá parlamentu žádost o zbavení političky její poslanecké imunity.

Ukrajina vrací úder. Zabavuje majetek Gazpromu na svém území

07.03. 21:45

Kyjev - Ukrajina začala po vyhraném procesu u stockholmského arbitrážního soudu konfiskovat majetek ruského plynárenského giganta Gazprom na svém území.

Ve Lvově protestovali banderovci, hrozili Polákům kvůli kontroverznímu zákonu

04.03. 22:12

Lvov - Stovky ukrajinských nacionalistů si dnes pochodem ve Lvovu připomněly výročí smrti velitele Ukrajinské povstalecké armády (UPA) Romana Šuchevyče. Na Ukrajině vyvolal pobouření polský zákon, který hrozí vězením nejen za připisování nacistických zločinů polskému národu a státu, ale i za…

Porošenko se raduje: Plynová krize je zažehnána. Rusko vydírat nebude

03.03. 15:10

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes oznámil, že krize kolem dodávek zemního plynu z Ruska, je zvládnutá. Ukrajina podle jeho slov zvýšila přísun suroviny z Polska, Slovenska a Maďarska a "veškerý deficit je nyní zcela pokryt".

Ukrajinská policie vtrhla do stanového městečka před parlamentem v Kyjevě

03.03. 13:16

Kyjev - Ukrajinská policie dnes zasáhla v protestním stanovém městečku, který od října před parlamentem v Kyjevě udržují odpůrci současné vlády a prezidenta Petra Porošenka. Během akce došlo ke střetům.

Plynové kontrakty podle Porošenka nelze vypovědět jednostranně

02.03. 18:25

Kyjev - Kontrakty, uzavřené mezi ukrajinskou a ruskou plynárenskou společností Naftogaz a Gazprom, nelze jednostranně vypovědět, prohlásil dnes ukrajinský prezident Petro Porošenko .

Na východě Ukrajiny má začít platit nové příměří

02.03. 18:21

Moskva - Vyjednávači pro urovnání situace na východě Ukrajiny dnes dohodli nové příměří, které má v oblasti Donbasu platit od pondělí 5. března.

Plyn do Česka neohrožen? Přes Ukrajinu nadále teče

02.03. 18:16

Praha - Veškeré toky plynu, které jsou určené pro Česko, proudí přes Ukrajinu i nadále ve sjednaných objemech, uvedl největší velkoobchodník s plynem v Česku, společnost RWE Supply & Trading CZ.

Kyjev a Moskva si vyměnily zajatce. Janukovyč obvinil Kyjev ze ztráty Krymu i z povstání

02.03. 14:24

Kyjev/Moskva - Rusko a Ukrajina si vyměnily osoby zadržené loni v hraničním prostoru. Z ruské strany byli Kyjevu vydáni dva ukrajinští pohraničníci zadržení na hranici s Ruskem, z ukrajinské internace byli vydáni dva příslušníci ruské armády zatčení ukrajinskou hlídkou na administrativní hranici…

Američané dodají Kyjevu 210 střel Javelin i odpalovací zařízení + VIDEO

02.03. 07:58

Washington/Kyjev - Spojené státy se chystají dodat Ukrajině 210 protitankových střel. Ministerstvo zahraničí o záměru informovalo Kongres, který má nyní 30 denní lhůtu pro případné zablokování prodeje. Neočekává se, že by se proti vyzbrojování vyslovil.

Ukrajinský prezident Porošenko očekává první dodávku amerických zbraní

28.02. 17:42

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko očekává, že první dodávka obranné výzbroje ze Spojených států dorazí na Ukrajinu během příštích týdnů. Podle neoficiálních informací mají USA dodat 210 protitankových střel a 35 odpalovacích zařízení v hodnotě 47 milionů dolarů (977 milionů Kč). Počítá…

V Sýrii mezi ruskými žoldnéři bojují i Ukrajinci

26.02. 22:11

Kyjev - Na syrském bojišti jsou mezi žoldnéři ruské Vagnerovy soukromé vojenské společnosti nasazeny i téměř čtyři desítky Ukrajinců - a nejde jen o separatisty z Donbasu na východě Ukrajiny, píší média.

Hacker hledaný po celém světě byl dopaden ukrajinskou policií

26.02. 15:39

Kyjev - Ukrajinská policie dopadla Gennadije Kapkanova, šéfa skupiny Avalanche Gennadije Kapkanova. Ta bankovním systémům po celém světě způsobila škody za stovky milionů dolarů.

Počet cizinců žádající o azyl v ČR meziročně klesl

23.02. 16:13

Praha - O azyl v Česku loni požádalo 1450 cizinců, což bylo o 27 méně než v roce 2016. Nejčastěji chtěli mezinárodní ochranu Ukrajinci, kteří podali 435 žádostí. Následovali občané Arménie, Gruzie a Ázerbájdžánu, kteří podali mezi 127 a 129 žádostmi.

Saakašvili má utrum: Tři roky na Ukrajinu nesmí, rozhodla pohraniční stráž

22.02. 08:07

Kyjev - Ukrajinská pohraniční služba zakázala Michailu Saakašvilimu vstup do země do roku 2021. Jeho advokát Ruslan Černoluckyj agentuře Interfax řekl, že se proti rozhodnutí odvolá. Gruzínský exprezident byl před deseti dny vyhoštěn do Polska.

Z fasády slavné oděské hospody Gambrinus někdo ukradl sošku Švejka

20.02. 07:59

Kyjev - Neznámí pachatelé ukradli z fasády proslulé pivnice Gambrinus v Oděse na jihu Ukrajiny sošku Josefa Švejka.

Podporovatelé Saakašviliho okupují centrum Kyjeva, požadují odchod Porošenka

18.02. 14:14

Kyjev - Stoupenci Michaila Saakašviliho se dnes sešli na mítinku v centru Kyjeva, požadovali demise ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Shromáždění svolal bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor ještě před svým vyhoštěním do Polska. Saakašvili nyní pobývá u své rodiny v Nizozemsku.

Dojde mezi Ukrajinou a Ruskem k výměně vězňů? Propuštění by se mohlo týkat i ukrajinského režiséra

16.02. 16:27

Kyjev - Ukrajina připravuje další výměnu vězňů s Ruskem, která se má týkat i ukrajinského režiséra Oleha Sencova, odsouzeného na Krymu k 20 letům za údajný terorismus. K jeho propuštění vyzvala Evropská unie, USA, Amnesty International i filmové svazy na Ukrajině a v Rusku. Šéf Kremlu Vladimir…

Ukrajinský taxikář prý chystal diverzní akci. Dostal za to šest a půl roku

16.02. 13:26

Moskva - Ukrajinec dostal na Krymu 6,5 roku za přípravu diverzních akcí. Andrij Zachtej (42), který je už půldruhého roku ve vězení, byl ruským soudem na anektovaném poloostrově odsouzen za údajné přechovávání munice a trhavin a padělání dokumentů. Jeho advokáti se chtějí odvolat.

Dva ukrajinští vojáci zastřelili čtyři své kolegy, byli opilí

15.02. 14:09

Kyjev - Ukrajinská vojenská policie našla nedaleko donbaské fronty těla čtyř mrtvých příslušníků ukrajinské námořní pěchoty. Zřejmě se stali obětí svých kolegů.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací