Články k tématu: Ukrajina

Ukrajina zabavila 1,5 miliardy dolarů exprezidentu Janukovyčovi

včera 18:22

Kyjev - Ukrajina dnes zahájila proces, kterým bude zabaven majetek bývalého prezidenta Viktora Janukovyče. Tyto finance politik podle současného vedení Ukrajiny ukradl z rozpočtu země. Podle serveru Bussines Standard jde přibližně o 1,5 miliardy dolarů.

Pomsta Ukrajině? Ruská zpěvačka Samojlovová vystoupí náhradou za Eurovizi na Krymu

včera 17:10

Moskva - Ruská umělkyně Julije Samojlovová nesmí vystoupit na soutěži Eurovize v Kyjevě, místo toho zazpívá v Sevastopolu na Krymu. Pozval ji starosta města Dmitrij Ovsjannikov.

Velvyslanci členských zemí při EU schválili bezvízový styk s Ukrajinou

26.04. 21:30

Brusel – Bezvízový styk pro Ukrajinu dnes potvrdili velvyslanci členských zemí při Evropské unii. Díky tomu budou moci Ukrajinci bez víz cestovat mimo jiné do schengenského prostoru volného pohybu bez hraničních kontrol, tedy i do České republiky.

reklama

Kyjev odstřihl Luhansk od elektřiny, proud dodává Rusko

25.04. 19:11

Kyjev - O půlnoci se Luhansk ponořil do tmy v důsledku zásahu ukrajinských energetiků, kteří se rozhodli dodávku elektřiny do půlmilionového města vypnout kvůli nesplaceným dluhům. Proud nyní musí dodávat Rusko.

OBSE šetří smrt člena mise v Donbasu

25.04. 17:34

Moskva - Generální tajemník OBSE Lamberto Zannier dnes v Moskvě jednal s šéfem ruské diplomacie Sergejem Lavrovem. Poté oznámil, že začíná vyšetřování incidentu, při kterém v neděli na východě Ukrajiny po najetí na minu zahynul člen její pozorovatelské mise.

Jde o provokaci a cynický čin. Moskva ostře okomentovala smrt amerického člena mise OBSE na Ukrajině

25.04. 11:52

Moskva – V neděli na území ovládaném východoukrajinskými separatisty zemřel Američan patřící k pozorovatelské misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Obrněný vůz, ve kterém jel on a další členové mise, najel na minu. Ruské ministerstvo zahraničí smrt muže označil za „provokaci“.

Ukrajinou otřásl výbuch, vůz OBSE řízený Čechem najel na minu

Aktualizovali jsme 23.4.2017, 17:30, 23.04. 13:57

Kyjev - Obrněný vůz pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) dnes na území ovládaném východoukrajinskými separatisty najel na protitankovou minu. Exploze podle informace OBSE zabila amerického člena mise a další dva včetně jednoho Čecha zranila. Oba zranění jsou…

Vraždění Židů v Babím Jaru dodnes šokuje

20.04. 17:59

Vyvražďování evropských Židů začalo již v červnu 1941 po napadení SSSR nacisty. Pro tento účel byly zřízeny zabijácké jednotky Einsatzgruppen, které kromě Židů zabíjely také politické komisaře, komunisty a další nežádoucí osoby.

České centrum v Kyjevě pomáhá Ukrajině na cestě do Evropy

19.04. 19:02

Praha - České centrum v Kyjevě se zapojuje do projektů, které posilují občanskou společnost. Pomáhá tím Ukrajině s integrací do Evropy.

Spor o Krym a Donbas? Soud OSN jen částečně vyhověl žádosti Kyjeva o postih Moskvy

Aktualizovali jsme 19.4.2017, 18:32, 19.04. 10:16

Haag - Mezinárodní soudní dvůr dnes odpoledne v Haagu odmítl žádost Kyjeva o předběžné opatření vůči Rusku za financování terorismu, kterého se podle žalující strany Moskva dopouští podporou východoukrajinských separatistů.

Ukrajinský velvyslanec varuje před propagandou: Je to zbraň hromadného ničení

18.04. 20:53

Praha - Nový ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis se domnívá, že by Evropa by měla hledat účinný způsob, jak čelit ruské propagandě. Mementem pro Evropu by podle něj měla být ukrajinská zkušenost. 

Čtyři ukrajinští expolicisté utekli do Ruska, bojí pomsty za Majdan

15.04. 17:45

Moskva - Čtyři bývalí příslušníci ukrajinské speciální policejní jednotky Berkut odjeli do Ruska. Ve své vlasti čelí obvinění ze zabíjení demonstrantů v Kyjevě v únoru 2014 a nevěří, že soud bude spravedlivý.

Hádky o Eurovizi: Ruská televize nebude vysílat soutěž z Kyjeva

14.04. 09:54

Moskva - Spor Ruska a Ukrajiny kvůli letošní Eurovizi pokračuje. Ruská státní televize Pervyj kanal dnes oznámila, že nebude písňovou soutěž vysílat. Stanici toto rozhodnutí nijak zvlášť finančně nepoškodí. Eurovize je sice v Rusku velmi populární, ale jde o "jednorázovou akci".

Ukrajinský poslankyně Savčenková založila vlastní politickou stranu

13.04. 19:06

Kyjev – Na Ukrajině vznikla nová politická strana. Stojí za ní politička a někdejší vojenská letkyně Nadija Savčenková.

Východní partnerství je podle Polska třeba přizpůsobit Ukrajině

12.04. 22:01

Varšava - Východní partnerství, projekt Evropské unie pro sbližování s východními sousedy, je nutné přizpůsobit zhoršující se situaci v regionu kvůli konfliktu na Ukrajině. Uvedl to dnes šéf polské diplomacie Witold Waszczykowski.

Jednání Lavrova s Tillersonem: Hlavním tématem má být Sýrie, Ukrajina i KLDR

12.04. 12:14

Moskva - V Moskvě dnes začalo setkání ministrů zahraničí Ruska a Spojených států. Sergej Lavrov a Rex Tillerson spolu jednají v době vyhrocených vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.

Ukrajinský Černobyl má 31 let po havárii nový kryt, v neobyvatelné zóně žijí stovky lidí

12.04. 11:28

Kyjev - 26. dubna 1986 přesně v 01:23 místního času explodoval čtvrtý blok Černobylské jaderné elektrárny. Počty obětí neštěstí se značně rozcházejí. Kolem místa tragédie vznikla třicetikilometrová neobyvatelná zóna, v níž přesto žije odhadem několik stovek lidí.

Šéf ukrajinské diplomacie varoval před propagandou. Moskva vynakládá velké peníze, vytváří paralelní realitu

11.04. 16:00

Kyjev - Ministři zahraničí Česka, Slovenska a Maďarska Lubomír Zaorálek, Miroslav Lajčák a Péter Szijjártó dnes jednali v Kyjevě o situaci na východě Ukrajiny a o reformním úsilí kyjevské vlády. Jejich ukrajinský kolega Pavlo Klimkin po schůzce uvedl, že státy EvU a Východního partnerství musejí…

Šéfka ukrajinské centrální banky Hontarevová rezignovala

10.04. 10:51

Kyjev - Guvernérka ukrajinské centrální banky rezignovala. Valerija Hontarevová byla ve funkci od roku 2014 a zavedla rozsáhlá protikrizová opatření.

Občané Ukrajiny mohou do Schengenu cestovat bez víz, rozhodli europoslanci

06.04. 14:30

Štrasburk - Evropský parlament dnes odsouhlasil, že občané Ukrajiny budou moci bez víz cestovat do schengenského prostoru. Pro Ukrajince to ale neznamená, že mají automaticky právo v unii pracovat.

Na východě Ukrajiny to může být velmi špatné, varuje nizozemský novinář

Aktualizovali jsme 5.4.2017, 22:31, 05.04. 18:33

Doněck - Letos v lednu došlo na východní Ukrajině k dalším bojům mezi ukrajinskou armádou a protivládními ozbrojenci. Opětovně se tak zvýšilo riziko zasažení místních průmyslových objektů. Organizace spojených národů a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě varovaly před zasažením byť jen…

Eurovize se bude i přes spory s Ruskem konat v Kyjevě, tvrdí organizátoři

05.04. 20:53

Ženeva – O změně místa konání hudební soutěže Eurovize organizátoři neuvažují. Oznámili to dnes v rekci na spekulace, že by Kyjev mohl o soutěž přijít kvůli rozhodnutí zakázat vstup na ukrajinské území ruské zpěvačce Juliji Samojlovové.

Rusko pozastavilo vývoz LPG na Ukrajinu

05.04. 17:46

Moskva - Na ruské hranici se hromadí vagony se zkapalněným ropným plynem (LPG). Moskva totiž počátkem tohoto měsíce pozastavila jeho vývoz na Ukrajinu. Kyjev by ho prý mohl využít k vojenským účelům.

Situace na Ukrajině brání zavádění reforem, tvrdí MMF

04.04. 21:56

Kyjev - Podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) může plánované ekonomické reformy na Ukrajině ohrozit vnitropolitická situace.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací