Články k tématu: Ukrajina

Od 25. srpna bude na východě Ukrajiny platit příměří

včera 19:41

Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na východě Ukrajině. Dohodli se na tom dnes zástupci mírové kontaktní skupiny na jednání v Minsku.

Ukrajina se navzdory ruské agresi snaží o reformy, říká velvyslanec Kyjeva v ČR

včera 14:34

Praha - Ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis dnes hodnotil aktuální situaci ve své zemi. Ukrajina se podle něj navzdory trvající ruské agresi snaží o reformy, které by ji posunuly směrem k členství v Evropské unii a NATO.

Normandská čtyřka podpořila nové příměří na Donbasu. Hlavní problém je Kreml, zní z Ukrajiny

včera 08:52

Berlín/Kyjev - Takzvaná normandská čtyřka, tedy nejvyšší představitelé Ukrajiny, Ruska, Francie a Německa, včera během telefonické konference podpořila iniciativu ukrajinského prezidenta Petra Porošenka vyhlásit další příměří v Donbasu.

reklama

Kyjev chce kvůli dětem vyhlásit na Donbase příměří

22.08. 22:30

Kyjev - Kyjev chce od 25. srpna nebo 1. září vyhlásit příměří na východoukrajinském Donbase. Oznámil to ukrajinský prezident Petro Porošenko.

V Rostově na Donu hořelo 25 domů, byl vyhlášen výjimečný stav

21.08. 22:00

Rostov na Donu - V jihoruském městě Rostov na Donu dnes hořelo 25 obytných domů. Úřady kvůli ohni vyhlásily ve městě výjimečný stav, informovala agentura TASS. 

Miliony lidí na východě Ukrajiny nemají přístup k péči, nemocnicím chybí vybavení i léky

21.08. 21:08

Kyjev - Ukrajinská agentura Unian s odkazem na oznámení Světové zdravotnické organizace (WHO) uvádí, že téměř čtyři miliony miliony lidí žijících na východě Ukrajiny nemají přístup k zdravotnické péči.

Leo Express od září prodlouží linku do ukrajinského Mukačeva

21.08. 12:14

Praha - Leo Express nedávno rozšířil svůj byznys o provoz železničního spojení mezi Berlínem a Stuttgartem, ale zaměřuje se i na východní Evropu. Od září prodlouží linku z Prahy do ukrajinského Mukačeva o úsek do Chustu a Rachova.

Exprezident Saakašvili usiluje o návrat na Ukrajinu

18.08. 14:10

Varšava/Kyjev - Gruzínský exprezident a bývalý gubernátor ukrajinské Oděsy Michail Saakašvili se v Polsku připravuje na návrat na Ukrajinu. Ten se má uskutečnit 10. září přes pozemní hraniční přechod.

Ukrajina se zbavila všech soch Lenina, byly prý bezcenné

18.08. 11:16

Kyjev - Šéf ukrajinského Ústavu paměti národa Vladimir Vjatrovič prohlásil, že všechny sochy bolševického vůdce Vladimira Uljanova-Lenina byly na území Ukrajiny již odstraněny. Většina z nich byla prý historicky i finančně bezcenná, čekala je proto likvidace.

Kdo ovlivnil volby v USA? FBI má zatím jediného svědka

17.08. 09:16

Washington - V kauze údajných útoků Ruska na servery americké Demokratické strany během loňské kampaně k prezidentským volbám figuruje zatím pouze jediný svědek. Podle listu The New York Times je jím jistý ukrajinský hacker.

Krymský soud poslal do vězení údajného ukrajinského agenta

15.08. 14:36

Moskva - Soud v Simferopolu poslal na dva měsíce do vězení údajného agenta ukrajinské tajné policie (SBU), kterého v sobotu zadržela ruská kontrarozvědka (FSB) na Krymu. Ruská média o případu informovala až dnes.

Kde vzala KLDR motory pro své rakety? Stopy vedou na Ukrajinu

14.08. 15:58

Pchjongjang/New York - Podle Mezinárodního ústavu pro strategická studia (IISS) Severní Korea v posledních dvou letech po neúspěších nečekaně změnila podobu raket i dodavatele komponentů. Úspěšný vývoj strategických střel umožnil Severokorejcům nákup mohutných raketových motorů na černém trhu,…

Američané zvažují dodávky bojových zbraní na Ukrajinu

13.08. 15:44

Washington - Vláda Spojených států znovu zvažuje dlouho zavrhovanou možnost dodávat Ukrajině bojové zbraně, i když to vyvolá nevoli Ruska. Napsala to dnes agentura AP.

Kyjev chce omezit dovoz prasat a vepřového masa, bojí se afrického moru

09.08. 15:58

Praha – Kyjev navrhl zmírnění zákazu dovozu živých prasat, vepřového a výrobků z něj z Česka. Opatření bylo přijato kvůli  výskytu afrického moru prasat.

Při potyčkách s proruskými separatisty zahynuli tři ukrajinští vojáci

09.08. 10:35

Kyjev - Tři ukrajinští vojáci byli zabiti a osm utrpělo zranění během uplynulých 24 hodin v potyčkách s proruskými separatisty v oblasti Donbasu na východě země.

Rusko postavilo novou trať, která obchází sousední Ukrajinu

Aktualizovali jsme 8.8.2017, 22:15, 08.08. 10:15

Moskva – Rusko uvedlo do provozu novou železniční trať. Nachází se na jihu evropské části země a na rozdíl od starší trati z doby Sovětského svazu zcela obchází území Ukrajiny.

Nová podoba polských pasů působí jako červený hadr, Ukrajina a Litva důrazně protestují

08.08. 08:10

Kyjev/Vilnius - Proti podobě chystaných nových polských pasů dnes tvrdě vystoupila Ukrajina. Má na nich totiž být vyobrazena kaple polských vojáků na hřbitově v západoukrajinském Lvově.

Členům skupiny Scooter hrozí osm let vězení za koncert na Krymu

06.08. 15:40

Sevastopol/Kyjev - Členům německé kapely Scooter hrozí na Ukrajině za vystoupení na Krymu anektovaném Ruskem až osm let vězení. Ukrajinské úřady žádají Německo o pomoc při vyšetřování.

Ukrajinské děti mají nezvyklou zábavu. V létě se učí bojovat

05.08. 09:59

Kyjev - Místo koupání a hraní volejbalu strávily stovky dětí ve válkou rozštěpené Ukrajině letošní léto rozborkou a sborkou útočných pušek kalašnikov a zdokonalováním se v umění války.

Příměří v Donbasu? Kyjev a povstalci se vzájemně obviňují z útoků

03.08. 15:20

Kyjev - Na východě Ukrajiny opět roste napětí. Proruští separatisté dnes obvinili Kyjev z pokusu o narušení linie příměří, při němž prý ukrajinská armáda ztratila tři vojáky a dalších sedm bylo zraněno. Ukrajinské velení incident nepotvrdilo.

Ukrajina se stala testovací arénou pro ruské hackery, cvičí tu hybridní válku

01.08. 13:23

Kyjev - Ukrajina se stala testovací arénou pro ruské hackery, kteří od proevropského povstání v Kyjevě v roce 2014 napadli už několik klíčových míst ukrajinské infrastruktury.

Rusko zuří: Ukrajina chce zničit náš turistický ruch. A z Kyjeva přišla důrazná odpověď

Aktualizovali jsme 31.7.2017, 22:41, 31.07. 15:56

Moskva - Rusko si v roce 2014 přisvojilo Krym. Většina evropských zemí tento krok odsoudila. Rusko se od té doby snaží vylepšit pošramocenou pověst poloostrova a přinutit svět, aby jej spíše než jako okupované území vnímal jako centrum turistického ruchu. Moskva vyzývá Rusy, aby navštívili…

Ukrajina začne dovážet uhlí z USA

31.07. 22:18

Kyjev - Ukrajina uzavřela dohodu, která ji umožní poprvé dovážet uhlí ze Spojených států. Oznámila to dnes ukrajinská státní energetická společnost Centrenergo.

Neklidné léto 2017? Některé krize mohou politikům zkazit léto a donutit je zrušit dovolenou

30.07. 20:10

Brusel - Během prázdnin, zvláště v srpnu, obvykle vládne tzv. "okurková sezóna.“ Politici jako normální lidi si vybírají tolik toužebně očekávané dovolené a obvykle urputný stroj schůzek a parlamentních hlasování jede jen na půl plynu. Ospalá nálada letních měsíců se však v okamžiku může vytratit a…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací