Články k tématu: Ukrajina

Porošenko promluvil: Kolik Rusů a jejich tanků bojuje na východě Ukrajiny?

22.06. 16:57

Washington/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko je na návštěvě ve Spojených státech. Při té příležitosti poskytl rozhovor americké stanici Fox News. V něm mluvil například o Rusech bojujících na východě Ukrajiny.

Ukrajina a USA podle Porošenka uzavřou důležité dohody o vojenské spolupráci

21.06. 21:57

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes oznámil, že Ukrajina a Spojené státy brzy podepíšou několik dohod o posílení spolupráce v oblasti obrany. Porošenko již v úterý po schůzce s šéfem Bílého domu uvedl, že s americkým prezidentem mluvili o vojenské a technické spolupráci. 

Trump při jednání s Porošenkem vyjádřil podporu Ukrajině, USA na Rusko uvalily další sankce

20.06. 21:13

Washington – Ve Washingtonu dnes jednali americký prezident Donald Trump a jeho ukrajinský protějšek Petro Porošenko. Po jednání Porošenko uvedl, že se Ukrajině od prezidenta USA dostalo silné podpory.

reklama

Ukrajina má nový plán, jak získat zpět Donbas. V Kyjevě už se připravuje speciální zákon

20.06. 11:44

Kyjev - Ukrajinská vláda mění svou strategii ve válkou zničené východní části Donbasu. Podle ruského deníku Kommersant Kyjev pracuje na zákonu, který předpokládá ukončení „operace v boji proti terorismu“ v regionu a provedení „mírové reintegrace“ Donbasu zpět do Ukrajiny.

Do ulic Kyjeva vyšly tisíce lidí, demonstrovaly za práva homosexuálů

18.06. 14:16

Kyjev - Organizátoři pochodu za práva LGBT komunity, který se dnes konal v centu Kyjeva, odhadli počet účastníků na 10 tisíc, podle policie dorazilo 2500 lidí.

Policie na Ukrajině zatkla muže, který se měl podílet na vraždě kritika Kremlu

16.06. 20:49

Kyjev - Agentura Unian s odvoláním na oznámení kyjevské prokuratury informuje, že ukrajinská policie zadržela muže podezřelého z účasti na vraždě bývalého ruského poslance a hlasitého kritika Kremlu Denise Voroněnkova. Ten byl zastřelen v březnu v Kyjevě.

Na Ukrajině zatkli muže, střídavě válčil na obou strany konfliktu

16.06. 16:30

Kyjev - V Donbasu byl zadržen muž (48), u kterého ukrajinská policie našla průkazku příslušnosti k jednotkám proruských separatistů. Dotyčný ovšem válčil na obou stranách konfliktu, prokázalo další vyšetřování.

Rusko posílá na Ukrajinu žoldáky naverbované v Moldavsku

Aktualizovali jsme 13.6.2017, 22:44, 13.06. 19:01

Kišiněv - Pět ruských diplomatů, které Moldavsko na konci května vyhostilo, verbovalo žoldáky bojující na straně proruských separatistů na východoukrajinském Donbasu.

V rámci ukrajinské krize porušují na Donbasu lidská práva obě strany

13.06. 19:57

Kyjev/Ženeva - Na východoukrajinském Donbasu zaznamenali porušování lidských práv jak na území ovládaném proruskými separatisty, tak kyjevskou vládou.

Porošenko podepsal zákon zakazující na Ukrajině nosit svatojiřskou stuhu

12.06. 19:25

Kyjev – Ukrajina kvůli separatistům na východoukrajinském Donbasu zakázala nošení takzvané svatojiřské (gardové) stuhy. Rebelové je nosí na znamení jejich soudržnosti s Ruskem.

Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na Ukrajině

11.06. 20:26

Praha - Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině. Muž je údajně podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy.

Ukrajinci mohou počínaje dneškem do EU bez víz

11.06. 13:31

Kyjev - Mezi Ukrajinou a zeměmi schengenského prostoru vstoupil dnes v platnost bezvízový styk. Do Polska, Maďarska, České republiky, Itálie, Německa či na Slovensko tak už vycestovaly stovky Ukrajinců, informuje list Ukrajinska pravda.

Ukrajina spustila odpočet k zahájení bezvízového režimu s EU

10.06. 16:29

Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes spustil symbolický odpočet k zahájení bezvízové styku s Evropskou unií, který vstupuje v platnost nedělní půlnocí. Informovala o tom agentura Unian.

Ukrajina uzákonila vstup do NATO, Kremlu se to vůbec nelíbí

09.06. 08:02

Kyjev/Moskva - Ukrajinský parlament většinou hlasů přijal zákon, který snahu stát se členem Severoatlantické aliance oficiálně zakotvuje jako prioritu státní politiky.

Ruský soud odsoudil muže za boje na Ukrajině, bojoval za ukrajinský prapor Azov

09.06. 07:59

Moskva/Kyjev - Ruský soud vynesl první rozsudek nad Rusem, který jako dobrovolník válčil v Donbasu na východě Ukrajiny. Nikoliv však na straně proruských separatistů, ale v ukrajinském dobrovolnickém praporu Azov.

Terorismus v Kyjevě: V areálu velvyslanectví USA vybuchla trhavina

08.06. 10:25

Kyjev - V areálu velvyslanectví USA v Kyjevě v noci na dnešek explodovala trhavina, nikdo nebyl zraněn. Vyšetřovatelé označili incident za teroristický útok.

Kyjevský správní soud byl evakuován kvůli bombě

Aktualizovali jsme 7.6.2017, 17:19, 07.06. 16:34

Kyjev - Sídlo ukrajinského nejvyššího správního soudu v Kyjevě muselo být dnes vyklizeno kvůli anonymní výhrůžce bombou. Dříve soud oznámil, že přerušuje práci kvůli požáru. Na místě nyní zasahují kriminalisté, pyrotechnici i psovodi. Nikdo nebyl zraněn.

EGAP zrušila zvláštní režim u exportu do Běloruska a na Ukrajinu

07.06. 09:29

Praha - Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) zrušila zvláštní režim pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. U exportu na Ukrajinu zůstala po únoru 2014 od EGAP podpora jen několika malým a středním podnikům, energetická společnost NAEK své závazky vůči EGAP splácí. V…

V Kyjevě postřelili muže, který údajně chystal útok na Putina

02.06. 08:40

Kyjev - Údajného atentátníka na ruského prezidenta Adama Osmajeva dnes v Kyjevě postřelili. Útočník ho zasáhl do levé plíce, zraněný muž je ve vážném stavu. Informoval o tom server ruské redakce BBC. Ruská justice viní Osmajeva z podílu na přípravě atentátu na prezidenta Vladimira Putina, Kyjev ho…

Muž podezřelý z válečných zločinů na Ukrajině je na svobodě

01.06. 20:07

Vídeň – Muž, který se měl údajně dopustit válečných zločinů na východě Ukrajině, je na svobodě. Rakušana Benjamina F. koncem dubna zadrželi na základě evropského zatykače v Polsku, které ho v pondělí vydalo do vlasti. 

Český unikát: NY Times si všímá Čecha, který se proslavil vystoupením u Jílkové

Aktualizovali jsme 31.5.2017, 22:02, 30.05. 17:20

Moskva/Mělník - Ladislav Kašuka může být Čechům znám z pořadu Máte slovo, kde vystoupil proti zaměstnávání cizinců, případně pro svou demonstrační a publikační činnost, ve které vystupuje proti kapitalismu a americké propagandě. Právě pro svůj entuziasmus ohledně Ruska si vysloužil pozornost…

Jaderné zbraně na Krymu? Ukrajina varuje před plány Ruska

31.05. 11:17

Tbilisi - Ruská federace má v úmyslu rozmístit jaderné útočné zbraně na území okupovaného Krymu. V pondělí to na zasedání Parlamentního shromáždění NATO v Tbilisi uvedl předseda ukrajinské Nejvyšší rady Andrij Parubij. Jeho slova cituje agentura Interfax.

Muž dle obvinění na Ukrajině zabíjel civilisty a nepřátelské vojáky, Polsko jej vydalo do Rakouska

31.05. 09:39

Vídeň - Mluvčí státního zastupitelství ve Vídeňském Novém Městě Erich Habitzl oznámil, že Polsko vydalo Rakousku 25letého muže. Ten je podezřelý ze spáchání válečných zločinů na východě Ukrajiny, kde bojoval na straně ukrajinských sil.

Nizozemí odsouhlasilo asociační dohodu s Ukrajinou

30.05. 17:14

Amsterdam - Nizozemí jako poslední země EU dnes ratifikovala asociační dohody Evropské unie s Ukrajinou. Dokumenty dnes schválil senát, dolní komora parlamentu tak učinila už v únoru. Smyslem dohody je posílit politický dialog a vzájemný obchod.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací