úmrtí

Dick Cheney

Zemřel Bushův viceprezident Dick Cheney

Svět

Americkou politickou scénu zasáhla v úterý smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel známý republikánský politik Dick Cheney, který byl v letech 2001 až 2009 viceprezidentem za vlády George W. Bushe. Bylo mu 84 let. Cheney podlehl komplikacím spojeným se zápalem plic a kardiovaskulárními problémy. 

Ilustrační fotografie

Odešla folklorní legenda. Zemřel Zdeněk Bláha (†95)

Českou folklorní scénu zasáhla smutná zpráva. V úterý zemřel známý muzikant, skladatel a sběratel lidových písní Zdeněk Bláha, jehož jméno bylo známé především na západě Čech. Bláhovi bylo úctyhodných 95 let. 

Hřbitov

Na Česko doléhá zvláštní chudoba. A ceny rostou rychleji než důchody

Komentář

Ceny posledního rozloučení se v Česku zvedají rychleji než důchody i inflace. Pohřeb, který ještě před dvěma lety vyšel v průměru na necelých 30 tisíc, dnes běžně stojí o 5 až 10 tisíc víc. Základní kremace bez obřadu se pohybuje mezi 18 a 23 tisíci korunami, přičemž v Praze vychází průměrná částka na 25 tisíc korun. V Brně je cena o něco nižší, kolem 17 a půl tisíce. Tradiční obřad s hudbou, květinovou výzdobou a pronájmem síně pak v metropoli stojí zhruba 37 tisíc, v Brně dokonce lehce přes 39 tisíc.

Diane Keatonová

Zemřela oscarová herečka Diane Keatonová (†79)

Revue

Světovou kinematografií otřásla velmi smutná zpráva. Ve věku 79 let zemřela oscarová herečka Diane Keatonová, která se na vrcholu slávy držela několik dekád. Proslavily jí role v Kmotrovi či Annie Hallové. 

Dana Drábová

Zemřela Dana Drábová. Bojovala s vážnou nemocí

Domov

Česko zasáhla na začátku probíhajícího týdne smutná zpráva. Ve věku 64 let zemřela dlouholetá šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Podle zástupců úřadu podlehla vážné nemoci. 

Aktuálně se děje

14. listopadu 2025 9:21

Den narozenin krále Karla III. je tady. Má to ale háček, slaví se jindy

Velká Británie je jako monarchie zemí některých zvláštních zvyků a dnešek je toho důkazem. Na den přesně před 77 lety se narodil současný král Karel III., ale jeho narozeniny už se letos slavily. Až dlouho po oslavě musel panovník učinit jedno zcela zásadní personální rozhodnutí. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy