Články k tématu: úmrtí

Zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa

20.01. 15:58

Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u zrodu hnutí "nouvelle cuisine", které v 60. a 70. letech 20. století způsobilo doslova revoluci důrazem na experiment, prezentaci jídel a kvalitní sezonní ingredience.

Frontman kapely Heartbreakers Tom Petty trpěl bolestmi, zemřel na předávkování léky

20.01. 09:44

Los Angeles - Příčinou úmrtí Toma Pettyho bylo neúmyslné předávkování léky, potvrdil úřad koronera. Frontman kapely Heartbreakers skonal začátkem října 2017 týden poté, co dokončil koncertní turné, které označoval za poslední. Bylo mu 66 let.

Zemřel Edwin Hawkins, otec moderního gospelu a autor slavné písně Oh Happy Day

16.01. 12:05

Los Angeles - Ve věku 74 let zemřel jeden z průkopníků moderní podoby gospelu Edwin Hawkins. První album zpívané jeho sborem vyšlo v roce 1968 a hit Oh Happy Day se začal rychle šířit po amerických rádiích. Píseň, kterou adaptoval z klasického gospelu z 18. století, vyšla o rok později jako…

reklama

Co se s námi děje po smrti? Mozek ještě nějakou dobu funguje

Aktualizovali jsme 15.1.2018, 22:39, 15.01. 09:21

Smrt je nedílnou součástí života a většina lidí si přeje, aby byla rychlá a bezbolestná. Bojí se totiž pocitu umírání a toho, že budou čekat na přicházející konec. Podle nového vědeckého objevu se tomuto pocitu ale vyhnout nelze, jakmile totiž tělo zemře, mozek ještě nějakou dobu funguje, a my si…

Češi se rozloučili s Jakubem Zedníčkem

11.01. 19:11

Brno - Plný sál Městského divadla Brno se dnes potleskem ve stoje rozloučil s hercem Jakubem Zedníčkem, který zemřel na Nový rok při dopravní nehodě. Bylo mu 27 let. V Brně ztvárnil malé i velké role v muzikálech i činoherních inscenacích, působil také v televizi.

V Praze zemřel hudebník a bývalý zeť Julie Tymošenkové

09.01. 17:18

Kyjev - V Praze ve věku 49 let zemřel Sean Carr, bývalý zeť ukrajinské expremiérky Julie Tymošenkové. Carr byl podnikatelem a hudebníkem, vedl britskou heavymetalovou skupinu Death Valley Screamers.

Ve věku 71 let zemřel první šéf WTO Peter Sutherland

08.01. 09:53

Dublin - Ve věku 71 let zemřel irský diplomat a podnikatel Peter Sutherland. Byl prvním ředitelem Světové obchodní organizace (WTO) a zastával vysoké posty v EU a OSN.

Ve věku 76 let náhle zemřel Ray Thomas, člen kapely The Moody Blues

07.01. 20:30

Londýn - Ve věku 76 let zemřel Ray Thomas, flétnista a vokalista britské kapely The Moody Blues. Úmrtí zasáhlo skupinu v době, kdy se chystá na uvedení do rokenrolové síně slávy 14. dubna v Clevelandu.

Zemřel izraelský pilot Marom, jedno z "Wintonových dětí" odvezených z Československa

07.01. 17:23

Tel Aviv - V Tel Avivu zemřel vojenský letec z dob počátku izraelského státu Hugo Marom. Narodil se v Brně. Byl jedním z dětí, které odjely z nacisty okupovaného Československa ve vlacích vypravených Nicholasem Wintonem.

Zemřel astronaut John Young, který dvakrát přistál na Měsíci

06.01. 23:20

Washington - Americký astronaut John Young v pátek večer podlehl komplikacím zápalu plic. Bylo mu 87 let. Do důchodu odešel v roce 2014 po více než čtyřiceti letech práce pro NASA.

Zemřela zachránkyně George Sorose. bylo jí 110 let

06.01. 19:17

Budapešť - V maďarské Šoproni dnes zemřela Elza Brandeiszová, která během druhé světové války zachránila život několika židům. Byl mezi nimi i George Soros. Dožila se úctyhodných 110 let.

Tradičními japonskými novoročními koláčky se udusili dva lidé, další jsou v kritickém stavu

02.01. 16:15

Tokio - Koláčky zvané moči jsou v Japonsku považovány za symbol dlouhověkosti, ale při oslavách příchodu nového roku připraví o život pravidelně několik lidí. Tentokrát si pečivo vyžádalo dvě oběti a další osoby jsou v kritickém stavu.

Kardinál Vlk, Štáchová, Špinarová, Tříska. Kdo nás v roce 2017 opustil?

02.01. 11:15

Praha - Letošní rok se nese ve znamení několika ztrát slavných sportovců, trenérů, spisovatelů, herců a hereček. Pojďme si připomenout některé z českých osobností, které nás letos opustily.

Exgenerál Praljak měl u sebe neodhalitelný risk

31.12. 21:58

Haag - Jed, který v listopadu pozřel bývalý generál bosenských Chorvatů Slobodan Praljak po vyslechnutí svého rozsudku u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY), nebylo možné předem odhalit.

Mrtvý člověk byl objeven na D1 v Brně

30.12. 17:45

Brno - Policisté na 192. kilometru dálnice D1 v Brně našli lidské tělo. Odpoledne proto omezili provoz ve směru na Vyškov.

Mrtvá žena byla nalezena na kolejích mezi Trutnovem a Malými Svatoňovicemi

30.12. 15:00

Trutnov - V kolejišti na trati mezi Trutnovem a Malými Svatoňovicemi byla dnes ráno nalezena mrtvá pětadvacetiletá žena. Policie nevylučuje, že ženu mohl srazit a usmrtit některý z dříve projíždějících vlaků.

Zemřela americká herečka Rose Marieová, bylo jí 94 let

29.12. 07:59

Los Angeles - Ve věku 94 zemřela americká herečka Rose Marieová známá z populárního sitcomu The Dick Van Dyke Show (Show Dicka Van Dykea). Novinářům to oznámil rodinný mluvčí, napsala dnes agentura AP.

Mladý muž, který vypadl z vlaku a přisel o obě nohy, dnes zemřel

24.12. 12:24

Hradec Králové - Mladý muž, který v sobotu na hlavním železničním koridoru mezi stanicemi Rudoltice a Třebovice vypadl z vlaku, dnes zemřel. Při pádu si poranil hlavu, vlak mu amputoval nohy.

Chcete vědět, kdy zemřete? Dnes už je možné to spočítat

Aktualizovali jsme 23.12.2017, 13:08, 23.12. 10:15

Je mnoho důvodů, proč by člověk mohl chtít vědět, kdy zemře. Ačkoliv taková myšlenka zní spíše jako sci-fi, vědci z Univerzity ve východní Anglii (UEA) mají jiný názor. Spolu se zástupci pojišťovacího průmyslu totiž vytvořili algoritmus, který předpoví, kolik času člověku zbývá. Informoval o tom…

Zemřel americký astronaut McCandless, jako první vystoupil z lodě bez lana

23.12. 09:42

Houston - Ve věku 80 let ve čtvrtek zemřel americký astronaut Bruce McCandless. Byl prvním člověkem, který vykročil do kosmického prostoru bez pevného spojení s lodí.

Ve věku 92 let zemřel Rajko Doleček, propagátor zdravé výživy

21.12. 08:31

Ostrava - Ve věku 92 let dnes zemřel propagátor zdravé výživy Rajko Doleček. ČTK to oznámil Dolečkův syn Branko.

Zemřel člen protikomunistického odboje František Zahrádka

17.12. 13:30

Praha - Zemřel člen protikomunistického odboje František Zahrádka. Bylo mu 87 let. Za totality převedl 11 lidí přes hranice. Byl nositelem státního Řádu Tomáše Garrigua Masaryka a obdržel také Cenu Paměti národa.

Proč nás děsí smrt a mrtvá těla? Odpověď souvisí s naším nosem

17.12. 08:21

Každý, kdo se někdy dostal do blízkosti mrtvého těla, potvrdí, že zápach s tímto spojený je opravdu velmi nepříjemný. Nyní ale jistý psycholog z Kentské univerzity a vědec z Arkansaské technické univerzity společně tvrdí, že je tento zápach nejen odpudivý, ale že také vyvolává jisté fyziologické…

Ve věku 116 let zemřela nejstarší Evropanka Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12. 18:55

Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím nejstarším člověkem na světě. Dožila se úctyhodných 116 let.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací