Články k tématu: úmrtí

Herečka, kterou unesli Severokorejci, zemřela

17.04. 15:11

Soul - Ve věku 91 zemřela jihokorejská herečka Čche Un-i, která byla na rozkaz Kim Čong-ila, otce nynějšího vůdce KLDR, v roce 1978 unesena do Severní Koreje a nucena zde hrát v prorežimních filmech. O několik měsíců nato unesli severokorejští agenti i jejího bývalého manžela, režiséra Sin Sang-oka…

Zemřel herec Ermey, sadistický seržant z filmu Olověná vesta

16.04. 09:09

Los Angeles - V neděli zemřel hollywoodský herec Ronald Lee Ermey, kterého proslavila role seržanta Hartmana ve snímku Olověná vesta o válce ve Vietnamu. O hercově skonu ve věku 74 let v důsledku komplikovaného zápalu plic dnes informoval na twitteru jeho manažer Bill Rogin.

Zemřel režisér Miloš Forman, bylo mu 86 let

14.04. 08:25

Praha - V USA zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Jeho manželka Martina Formanové dnes telefonicky ČTK řekla, že zemřel náhle 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

reklama

Zdraví i úmrtí člověka závisí na datu narození? Měsíc ovlivňuje sklon k nemocem

Aktualizovali jsme 13.4.2018, 22:49, 11.04. 17:34

Zdraví a zejména úmrtí člověka je závislé na mnoha faktorech. Pokud pomineme tragické nehody, délku života člověka ovlivňuje strava, prostředí, nemoci a řada dalších aspektů. Podle rozsáhlé studie ale hraje velkou roli i den, kdy se narodíme.

Kolik stojí smrt v Česku? Účty za pohřeb mohou být astronomické, příbuzným mohou zkomplikovat život

09.04. 08:08

Smrt jednou čeká každého z nás. I přes řadu očividných nevýhod má jednu výhodu, a to tu, že poté se už nemusíme o nic starat. Práci tím ale přiděláme našim blízkým, kteří se musí vypořádat s pozůstalostí a pohřbem. Jakkoliv smutné se to může zdát, pořád jde o byznys, který musí někdo zaplatit. A…

Zemřel filmový režisér Juraj Herz, proslavil ho film Spalovač mrtvol

09.04. 08:05

Praha - Ve věku 83 let zemřel v neděli filmový režisér Juraj Herz, známý autor snímků s přídechem hororu i specifického humoru. O jeho úmrtí informoval na sociální síti slovenský herec Andrej Hryc.

Slavný filmový režisér Juraj Herz zemřel, bylo mu 83 let

09.04. 00:57

V neděli ve věku 83 let zemřel filmový režisér Juraj Herz, autor filmů Spalovač mrtvol či Petrolejové lampy. Je rovněž držitelem Českého lva za celoživotní dílo. Jeho snímky jsou známé svým specifickým humorem s přídechem hororu. O jeho smrti informoval na své síti jeho přítel, slovenský herec…

Zemřel bývalý předseda slovenského parlamentu Paška, zřejmě měl infarkt

06.04. 14:36

Bratislava - Zemřel bývalý předseda slovenského parlamentu a někdejší místopředseda Směru-SD Pavol Paška, který před třemi týdny oslavil 60. narozeniny. Podle informací Denníku N dostal infarkt.

Zemřel tvůrce animovaných filmů Isao Takahata, proslavil se filmem Hrob světlušek

06.04. 08:11

Tokio - Zemřel Isao Takahata, světoznámý japonský režisér animovaných filmů a spoluzakladatel animátorského studia Ghibli. Smuteční obřad je naplánovaný na 15. května.

Můžeme zachytit hlas mrtvých? Z děsivého fenoménu běhá mráz po zádech,zkoumal ho už Edison

04.04. 08:13

Odhodlaný tým několika nadšenců vyráží za tmy na místo činu. Je to už mnoho let, kdy v tomto starobylém domě došlo k brutální masové vraždě. Při průzkumu zchátralé budovy pokládají obětem onoho hrůzného činu různé otázky. Celou dobu mají zapnutá speciální nahrávací zařízení, jež se snaží zachytit…

Zemřela druhá manželka Nelsona Mandely Winnie

02.04. 16:53

Johannesburg - Zemřela druhá manželka bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely, bylo jí 81 let. Winnie Madikizelaová-Mandelová byla považována za kontroverzní osobnost.

Zemřel bývalý guatemalský diktátor Montt, v roce 2013 byl odsouzen na 80 let vězení

01.04. 21:41

Guatemala - Ve věku 91 let zemřel bývalý guatemalský diktátor Efraín Ríos Montt, podlehl infarktu. V čele země stál 17 měsíců po vojenském puči z roku 1982. V roce 2013 byl odsouzen na 80 let vězení za genocidu a zločiny proti lidskosti.

V USA zemřela Brownová, jako dívka sehrála klíčovou roli při ukončení segregace

27.03. 08:04

Washington - V neděli zemřela v USA Linda Brownová, bylo jí 76 let. Jako dívka v roce 1954 sehrála klíčovou roli v prohlášení rasové segregace na amerických veřejných školách za protiústavní.

V Británii zemřel veterán RAF Zbyšek Nečas-Pemberton

21.03. 12:30

Praha/Londýn - Minulý týden zemřel bývalý československý příslušník 68. noční stíhací perutě RAF Zbyšek Nečas-Pemberton, bylo mu 97 let. Posledním žijícím Čechem, který za druhé světové války sloužil u RAF, je Emil Boček. Ten v únoru oslavil 95. narozeniny.

Poslední rozloučení se spisovatelem Zdeňkem Mahlerem bude v pátek ráno v Motole

20.03. 11:27

Praha - Poslední rozloučení se spisovatelem Zdeňkem Mahlerem se uskuteční v pátek 23. března v krematoriu v pražském Motole. Obřad začne v 08:15 a bude veřejně přístupný.

Zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler, bylo mu 89 let

18.03. 10:04

Praha - V pražské Ústřední vojenské nemocnici v sobotu zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler, bylo mu 89 let. Napsal řadu knih o významných osobnostech domácí i světové kultury, jakým byli Dvořák, Smetana, Mozart, Masaryk či Havlíček.

Můžete zemřít zcela zdraví? Tenhle případ ukázal, že to jde

15.03. 09:49

Zemřít můžete kdykoliv a kdekoliv, aniž byste se cítili špatně nebo byli nemocní. Dokládá to případ teprve devatináctileté dívky Olivie, která zemřela znenadání během noci.

Hawking nahlížel hvězdám pod pokličku, lidstvo varoval před záhubou

14.03. 10:10

Londýn - Britský astrofyzik Stephen Hawking fascinoval vůlí, se kterou překonával svůj tělesný handicap a díky které dokázal napsat řadu prací a knih. Hawking ale zároveň v posledních letech varoval, že "vědecký pokrok přivede lidstvo do záhuby".

Zemřel britský fyzik Stephen Hawking

14.03. 08:16

Londýn - Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, dnes ve věku 76 let zemřel.

Ve věku 82 let zemřel legendární ruský režisér a herec Tabakov

12.03. 17:07

Moskva - Dnes zemřel slavný ruský režisér, herec a pedagog Oleg Tabakov, který by se v srpnu dožil 83 let. Dobře znám byl i českým divákům. Umělec ležel od prosince v moskevské nemocnici v umělém spánku.

Zemřel Tomáš Haišman, dlouholetý ředitel odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra

08.03. 09:51

Praha - V úterý ve věku 66 let zemřel někdejší dlouholetý ředitel odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Tomáš Haišman. V poslední době se ostře vyjadřoval o uprchlické vlně do Evropy.

V pražském domě bylo v tašce nalezeno mrtvé dítě

07.03. 17:55

Praha - V jednom z domů v pražské Drimlově ulici bylo dnes odpoledne v igelitové tašce nalezeno tělo novorozence. Policisté nařídili soudní pitvu, která určí příčinu úmrtí. ČTK to řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Ve Varnsdorfu zemřeli zřejmě na otravu oxidem uhelnatým dva lidé, třetí bojuje o život

04.03. 18:16

Varnsdorf (Děčínsko) - Dva lidé dnes zemřeli ve Varnsdorfu na Děčínsku a jedna osoba byla v ohrožení života transportována vrtulníkem do nemocnice. Zřejmě šlo o otravu oxidem uhelnatým.

Na sjezdovce v Krkonoších zahynul lyžař, ve velké rychlosti narazil do sloupu

04.03. 13:33

Pec pod Sněžkou - Na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě došlo dnes dopoledne k neštěstí. 46letý lyžař zemřel poté, co ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. Přilbu na hlavě měl.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací