Články k tématu: Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj: Moskva počítá s tím, že příští rok nastane "kolaps" jednoty západních zemí

06.12. 21:55

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl ve středu lídrům skupiny G7, že Rusko zvýšilo tlak na frontě. Varoval, že Moskva počítá s tím, že příští rok nastane "kolaps" jednoty západních zemí.

Zelenskyj dnes nakonec nepromluví před americkým Senátem

05.12. 21:46

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer.

Zelenská nechce, aby byl její manžel znovu prezidentem Ukrajiny

03.12. 10:59

První dáma Ukrajiny Olena Zelenská pro britský týdeník Economist uvedla, že nechce, aby byl její manžel Volodymyr Zelenskyj v budoucnosti znovu prezidentem.

reklama

Zelenskyj tvrdí, že válka je v nové fázi. Ukrajina chce vyrábět zbraně

01.12. 18:38

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že válka s Ruskem je v nové fázi. Předpokládá se totiž, že zima zásadně zkomplikuje boje. Kyjev se podle Zelenského nevzdá, ačkoliv ostře sledovaná protiofenziva nepřinesla očekávané výsledky.

Podle Zelenského bude jednodušší se zmocnit Krymu než Donbasu

30.11. 18:25

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje.

Euromajdan bylo první ukrajinské vítězství proti Rusku, prohlásil Zelenskyj

21.11. 19:33

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj v úterý spojil prodemokratické a proevropské protesty známé jako Euromajdan, které začaly v Kyjevě před deseti lety, s aktuální ruskou vojenskou agresí.

Ukrajinci se musí podle Zelenského připravit na útoky na energetiku

13.11. 10:00

Ukrajina musí být připravena na možnost, že ruská armáda v zimním období opět začne se systematickými dronovými nebo raketovými útoky na energetickou infrastrukturu Ukrajiny. Ve svém videoproslovu to v neděli večer prohlásil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zelenskyj pozval Trumpa na návštěvu Ukrajiny

05.11. 19:59

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v neděli prohlásil, že není připraven na rozhovory s Ruskem, dokud Moskva nestáhne své vojáky z jeho země. Zároveň popřel, že by s ním o takových rozhovorech hovořili západní představitelé, informuje agentura AFP.

Zelenskyj chtěl potají navštívit Izrael. Média mu to překazila

05.11. 11:10

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj měl naplánovanou návštěvu Izraele na příští týden. Cesta je ale nyní nejistá, protože informace o ní unikly do izraelských médií. Informoval o tom dnes server Times of Israel s odvoláním na ukrajinského diplomata.

Zelenskyj vyvrátil tvrzení, že konflikt na Ukrajině dosáhl patové situace

04.11. 21:55

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyvrátil tvrzení, že konflikt na Ukrajině dosáhl patové situace, a zároveň popřel spekulace o tlaku ze strany západních představitelů na zahájení jednání s Ruskem.

Zelenskyj by v příštím roce mohl obhajovat post prezidenta

03.11. 21:25

Na Ukrajině by na jaře příštího roku mohly proběhnout volby hlavy státu. Současný prezident Volodymyr Zelenskyj v současnosti zvažuje všechny plusy a minusy, uvedl šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba v pátek.

Německo dodá Ukrajině další Patriot, slíbil ho Scholz

06.10. 09:22

Německo dodá Ukrajině další americký systém protivzdušné obrany Patriot. Přislíbil to ve čtvrtek německý kancléř Olaf Scholz po schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Jsme první zemí světa s flotilou námořních dronů, řekl Zelenskyj

30.09. 20:27

Ukrajina je podle Volodymyra Zelenského první zemí světa s flotilou námořních dronů. Stroje nutí Rusy k hledání úkrytů pro válečné lodě. Ukrajinský prezident zároveň oznámil založení mezinárodní aliance zbrojařského průmyslu.

První americké tanky Abrams jsou na Ukrajině

25.09. 16:16

Ukrajinská armáda si převzala první americké tanky Abrams, dostat má celkem 31 strojů. O předání obrněnců dnes informoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. V tuto chvíli není jasné, kolik obrněnců má Kyjev k dispozici.

Zelenskyj slíbil, že ukrajinská armáda osvobodí město Bachmut

23.09. 14:33

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se zavázal osvobodit východoukrajinské město Bachmut i dvě další ukrajinská města. Velení armády má podle něj ke splnění tohoto cíle "velmi, velmi komplexní plán".

Biden a Zelenskyj se potkají. Bílý dům oznámí další balíček pomoci

21.09. 22:08

Americký prezident Joe Biden odhalí obsah dalšího balíčku vojenské pomoci pro Ukrajinu, až se ve čtvrtek sejde s jejím lídrem Volodymyrem Zelenským v Bílém domě. Biden chce slyšet osobní pohled ukrajinského protějška na vývoj konfliktu, uvedl národní bezpečnostní poradce Jake Sullivan.

Rusko využívá potraviny a jejich nedostatek, upozornil v OSN Zelenskyj

19.09. 21:48

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil na Valném shromáždění OSN, které se koná v New Yorku, že Rusko využívá potraviny a jejich nedostatek jako nástroj a tím ohrožuje nejenom Ukrajinu, ale i celosvětové společenství. Zelenskyj také oznámil, že připravuje globální mírový summit, na…

Zelenskyj navrhl, aby členové OSN promysleli vyloučení Ruska

19.09. 17:15

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondělí po příjezdu do New Yorku navrhl, aby členové Organizace spojených národů popřemýšleli, zda Rusko stále patří do struktur OSN.

Zelenskyj přirovnal Putina k nacistickému diktátorovi Hitlerovi

18.09. 10:57

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro americkou televizi CBS přirovnal ruského prezidenta Vladimira Putina k nacistickému diktátorovi Adolfu Hitlerovi. Varoval také před třetí světovou válkou.

Zelenskyj se vydá na Valné shromáždění OSN, chce mluvit s Bidenem

15.09. 08:58

Prezident Spojených států amerických Joe Biden má v plánu setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Schůzka je naplánována na okraj Valného shromáždění OSN v New Yorku, informovala stanice CNN.

V Rusku útočíme na vojenské cíle, řekl Kyjev. Moskva tvrdí opak

10.09. 11:04

Šéf Hlavního ředitelství zpravodajské služby Ministerstva obrany Ukrajiny Kyrylo Budanov tvrdí, že ukrajinské útoky na ruském území jsou primárně zaměřeny na vojenské cíle.

Putin podle našich informací zabil Prigožina, tvrdí Zelenskyj

09.09. 17:28

Ke katastrofě letadla s Jevgenijem Prigožinem a dalšími předními členy žoldnéřské Wagnerovy skupiny nemuselo dojít náhodou. Vyplývá to z prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kterého citovala ruskojazyčná verze BBC.

Zelenskyj vyměnil ministra obrany. Chce k vojákům zaujmout nový postoj

07.09. 21:08

Nový ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov musí vybudovat důvěru v přijímaná rozhodnutí a jeho prioritou musí být i vojáci, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Kyjev uprostřed války změní ministra obrany. Reznikov byl odvolán

04.09. 10:11

Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov byl odvolán ze své funkce. O kroku prezidenta Volodymyra Zelenského informovaly zahraniční zpravodajské servery v čele s BBC a Politico.

Fotogalerie