Články k tématu: Zlínský kraj

Do boje s africkým morem prasat se zapojí také vojáci

21.08. 11:41

Praha - Do boje s africkým morem prasat se zapojí armádní veterináři, ode dneška budou působit ve veterinárním asanačním ústavu Mankovice. Zatím jsou nasazeni čtyři lidé, z toho dva veterinární lékaři, veterinární technik a řidič.

Oblast ohniska nákazy africkým morem prasat se zmenšila

17.08. 10:49

Zlín - Oblast ohniska nákazy africkým morem prasat na Zlínsku, do které je zakázán vstup, se ode dneška zmenšila. Dotčené území tak nyní přesně nekopíruje správní obvody ani katastry obcí.

Pyrotechnici zlikvidovali ve Vrběticích dalších 200 kusů munice

16.08. 11:17

Zlín - Pyrotechnici za šest týdnů zlikvidovali již 200 kusů munice, kterou našli při ohledání druhého epicentra exploze ve Vrběticích na Zlínsku. Ohledání prvního vybuchlého muničního skladu skončilo v polovině června.

reklama

Požár výletní lodi na Baťově kanálu napáchal škodu za milion

14.08. 14:23

Babice - Požár malé výletní lodi na Baťově kanálu v Babicích na Uherskohradišťsku způsobil škodu za zhruba milion korun. Přesná příčina stále není známá, na případu pracují policisté i hasiči.

Ministerstvo zvýší zástřelné za odlov divočáků, chce motivovat myslivce

10.08. 13:57

Lukov - Myslivci v oblasti zamořené africkým morem prasat na Zlínsku dostanou za odlov divočáků mimo ohnisko nákazy vyšší zástřelné. Od pondělí se zvýší z dosavadních 2000 na 3000 korun. Zvýšení částek má podle ministra motivovat myslivce k intenzivnímu odlovu divokých prasat.

Lidé na Zlínsku mají kvůli moru prasat zákaz vstupu do lesů

09.08. 19:33

Zlín – Ode dneška platí v okolí Zlína zákaz vstupu lidí do lesů, polí a na polní cesty. Důvodem jsou obavy z šíření afrického moru prasat. Smyslem opatření je nerušit prasata a udržet je co nejvíce v klidu.

Čunek od středy zakáže vstup do ohniska nákazy moru prasat

08.08. 14:55

Zlín - Kvůli obavám z dalšího šíření afrického moru prasat zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyhlásí zákaz vstupu osob do oblasti ohniska nákazy na Zlínsku. Opatření má začít platit ve středu. Zákaz vstupu má platit minimálně do 29. srpna.

Na Zlínsku začala stavba ohradníků kvůli africkému moru prasat

04.08. 12:21

Zlín - Dělníci dnes ráno osadili prvních 700 metrů elektrického ohradníku kolem ohniska nákazy africkým morem prasat na Zlínsku. Ohradník stojí podél silnice II/490 mezi čerpací stanicí Shell a zastávkou trolejbusu Vršava ve Zlíně.

Mor prasat: Čunek vyhlásí stav nebezpečí ve Zlínském kraji

31.07. 12:46

Zlín - Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyhlásí dnes odpoledne v kraji kvůli africkému moru prasat (AMP) stav nebezpečí. Potvrdil to na zasedání zastupitelstva Zlínského kraje.

Opilý muž ohrožoval hosty restaurace v Otrokovicích nožem, hrozí mu tři roky vězení

25.07. 12:20

Zlín - Muž (21) pod vlivem alkoholu ve čtvrtek ohrožoval nožem hosty restaurace v Otrokovicích na Zlínsku. Hrozí mu až tři roky vězení.

Jak zastavit šíření afrického moru prasat? Pomoci mají ploty a odchytová zařízení

25.07. 10:58

Zlín - Zlínský kraj chce částečně oplotit území zasažené africkým morem prasat a osadit odchytová zařízení na divočáky. Dnes s požadavkem na vydání nových mimořádných veterinárních opatření osloví Státní veterinární správu.

Myslivci na Moravě odlovili skoro 450 divočáků, prasečí mor u nich prokázán nebyl

24.07. 14:08

Zlín - Za týden odlovili myslivci v území intenzivního lovu na Moravě 449 divokých prasat, nejvíce v okresech Uherské Hradiště a Hodonín. U žádného z nich test neprokázal africký mor.

Myslivci musí do soboty naistalovat pachové ohradníky

19.07. 11:28

Praha - Podle nového nařízení Státní veterinární správy (SVS) budou muset myslivci do soboty nainstalovat na Zlínsku pachové ohradníky, díky nimž by divočáci neměli vybíhat z území zamořeného africkým morem prasat.

Mor prasat se šíří Českem, nákaza postihla nejméně 51 divočáků

18.07. 12:43

Zlín - Počet pozitivně testovaných divočáků na africký mor prasat (AMP) se od pondělka na Zlínsku zvýšil o 11 na celkem 51 kusů. Nejvíc potvrzených případů nákazy, hned 23, hlásí katastr zlínské místní části Lužkovice. Veterináři celkem evidují 76 uhynulých divokých prasat. Nejvíce

Horor na silnicích na Zlínsku: Cizinec tam najížděl do lidí

18.07. 10:32

Zlín - Policie obvinila z výtržnictví cizince (24), který najížděl autem do lidí na víkendové zábavě v obci u Valašských Klobouk. Nikdo nebyl zraněn. Muž již přišel o řidičák, hrozí mu dva roky za mřížemi.

Česko postaví pachové ohradníky, chce zabránit síření afrického moru

17.07. 19:52

Zlín - Do konce týdne bude v oblasti zasažené africkým morem prasat nainstalováno 10.000 až 12.000 pachových ohradníků. Dnes se na tom dohodli zástupci Krajské veterinární správy Zlín a Zlínského kraje.

Mor prasat dál zabíjí, počet uhynulých prasat se zvýšil na 40

17.07. 16:55

Zlín - Během víkendu se počet divočáků pozitivně testovaných na africký mor prasat (AMP) zvýšil o devět na 40 kusů. Veterináři celkem evidují 75 uhynulých zvířat. Všechny pozitivně testované kusy se nacházely na území katastrů, kde již byla dříve nákaza potvrzena, sdělil dnes ČTK zástupce tiskového…

Muž, který střílel na Masters od Rock, dostal podmínku

17.07. 15:14

Zlín - Polák (44), který ohrožoval plynovou pistolí návštěvníky festivalu Masters of Rock ve Vizovicích a dokonce ze zbraně vystřelil, vyvázl s podmíněným trestem.

Ve Vizovicích končí 15. ročník hudebního festivalu Masters of Rock, navštívilo jej 25 tisíc lidí

16.07. 21:08

Vizovice - Ve Vizovicích na Zlínsku dnes končí 15. ročník hudebního festivalu Masters of Rock. Akci od čtvrtka navštívilo 25.000 návštěvníků z 38 zemí světa. Ze zahraničních fanoušků převládali Němci a Slováci. Dorazilo také 80 akreditovaných zahraničních novinářů přes Norsko, Anglii, Švédsko až po…

Rogalista měl nehodu a přistál na stromě, sundat jej museli hasiči

16.07. 19:12

Zlín - Let rogalisty nad místní části Štítné nad Vláří na Zlínsku v Plaňavě skončil nehodou, hasiči mu museli pomáhat ze stromu.

Policisté obvinili cizince za střelbu na festivalu Masters of Rock, hrozí mu tři roky

15.07. 21:07

Vizovice - Cizinec (34), který v pátek ohrožoval plynovou pistolí návštěvníky vizovického festivalu Masters of Rock, je podezřelý z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Na rozhodnutí soudu o trestu muž čeká v policejní cele, může dostat až tři roky vězení.

Na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích se střílelo, cizinec ohrožoval návštěvníky

14.07. 14:48

Vizovice - Policie musela na letošním 15. ročníku metalového festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku zasahovat hned první den. Řešila krádeže ve stanech, ale také střelbu.

Stát nařídil plošný lov divočáků, jejich krev bude testována na mor

13.07. 16:06

Praha/Zlín - Myslivci v celé republice budou moci lovit všechny kategorie prasat bez ohledu na jejich pohlaví. V oblasti kolem místa výskytu onemocnění bude možné lovit divočáky se zaměřovači umožňujícími noční vidění nebo za pomoci umělého osvětlení.

Prasečí mor: Chovatelé na Zlínsku musí přijmout bezpečnostní opatření

13.07. 14:31

Zlín - Prasata určená na domácí porážku v okrese Zlín se budou muset do konce července porazit, pokud chovatelé nedodrží zásady bezpečnosti chovu, aby nemohl být kontaminován africkým morem prasat. Tato nemoc se v Česku objevila poprvé, přenášejí jej volně žijící zvířata, pro lidi není nebezpečná.

reklama
Fotogalerie