Články k tématu: Zlínský kraj

Policisté obvinili cizince za střelbu na festivalu Masters of Rock, hrozí mu tři roky

15.07. 21:07

Vizovice - Cizinec (34), který v pátek ohrožoval plynovou pistolí návštěvníky vizovického festivalu Masters of Rock, je podezřelý z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Na rozhodnutí soudu o trestu muž čeká v policejní cele, může dostat až tři roky vězení.

Na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích se střílelo, cizinec ohrožoval návštěvníky

14.07. 14:48

Vizovice - Policie musela na letošním 15. ročníku metalového festivalu Masters of Rock ve Vizovicích na Zlínsku zasahovat hned první den. Řešila krádeže ve stanech, ale také střelbu.

Stát nařídil plošný lov divočáků, jejich krev bude testována na mor

13.07. 16:06

Praha/Zlín - Myslivci v celé republice budou moci lovit všechny kategorie prasat bez ohledu na jejich pohlaví. V oblasti kolem místa výskytu onemocnění bude možné lovit divočáky se zaměřovači umožňujícími noční vidění nebo za pomoci umělého osvětlení.

reklama

Prasečí mor: Chovatelé na Zlínsku musí přijmout bezpečnostní opatření

13.07. 14:31

Zlín - Prasata určená na domácí porážku v okrese Zlín se budou muset do konce července porazit, pokud chovatelé nedodrží zásady bezpečnosti chovu, aby nemohl být kontaminován africkým morem prasat. Tato nemoc se v Česku objevila poprvé, přenášejí jej volně žijící zvířata, pro lidi není nebezpečná.

Africký mor prasat byl potvrzen už u 29 divočáků. Rozšířil se kvůli potravinám?

12.07. 12:54

Zlín - Africký mor prasat byl k dnešku potvrzen už u 29 uhynulých divočáků. Od úterý tak přibyly čtyři nové případy. Jednou z možností, jak se mohla choroba na české území dostat, je přenos skrze potraviny.

Zdroj nákazy afrického moru prasat je dál záhadou, potvrzen byl už u 25 divočáků

11.07. 12:45

Praha/Zlín - Počet nahlášených uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji vzrostl na 44. Laboratorní vyšetření dosud potvrdilo nákazu africkým morem prasat (AMP) u 25 z nich. Uvedla to dnes Státní veterinární správa (SVS). Zdroj nákazy se dosud nenašel.

Africký mor prasat veterináři potvrdili už u 24 uhynulých divočáků

10.07. 11:55

Praha/Zlín - Státní veterinární správy (SVS) hlásí už 24 divočáků, kteří uhynuli na africký mor prasat. Nákaza se v Česku objevil poprvé, přenášejí jej volně žijící zvířata, pro lidi není nebezpečný.

Na Zlínsku se našlo dalších 11 uhynulých divočáků, zdroj nákazy moru stále není znám

05.07. 18:48

Zlín - Na Zlínsku se od úterý našlo dalších 11 uhynulých divočáků. Celkem jich bylo od vypuknutí nákazy africkým morem prasat objeveno už 29. Zdroj nákazy není dosud znám.

Mor prasat se v dalších chovech na Zlínsku neprokázal

04.07. 19:00

Zlín - V dalších chovech na Zlínsku jsou testy na africký mor u prasat negativní. ČTK to dnes řekl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Zlínsku bylo objeveno 18 mrtvých divočáků, mor byl potvrzen v deseti případech

04.07. 14:37

Zlín - Na Zlínsku se našlo již 18 uhynulých divočáků. Takzvaná zamořená oblast se původně týkala jen desetikilometrového okruhu, v pondělí se oblast rozšířila na celý okres. Africký mor prasat se v Česku objevil poprvé, pro člověka ale není nebezpečný.

Prasečí mor: Na Zlínsku bylo nalezeno 17 uhynulých divočáků, čtyři byli nakažení

03.07. 16:51

Zlín - Na Zlínsku se našlo již 17 uhynulých divočáků, africký mor prasat byl potvrzen zatím u čtyř zvířat. Takzvaná zamořená oblast se ode dneška rozšířila na celý okres Zlín.

Myslivci našli na Zlínsku uhynulou bachyni. Testují ji na mor

01.07. 18:17

Zlín - Myslivci našli dnes ráno ve Hvozdné u Zlína uhynulou bachyni. Výsledky testů na africký moc prasat ale budou k dispozici až v dalších dnech. Nebezpečná nákaza se již dříve potvrdila u tří divočáků.

Prasata ve firmě Zemet africký mor nemají, ukázaly testy

30.06. 10:23

Zlín - Testy na africký mor prasat u prasat chovaných ve firmě Zemet u Zlína byly negativní. První výskyt nákazy byl potvrzen v pondělí, dva uhynulí divočáci byli nalezeni minulý týden v blízkosti zlínské nemocnice. Ve čtvrtek našli myslivci další mrtvé sele divočáka ve Zlíně-Lužkovicích, také u…

Česko má strach z afrického moru prasat: Veterináři budou testovat chov na Zlínsku

28.06. 12:16

Zlín - Zástupci Státní veterinární správy (SVS) dnes budou testovat prasata chovaná ve společnosti Zemet na Zlínsku. ČTK to dnes ráno řekl Petr Majer ze SVS. Opatření souvisí s potvrzeným výskytem afrického moru prasat u dvou divočáků nalezených u zlínské nemocnice. Zveřejněním na úřední desce SVS…

Veterináři kvůli moru prasat kontrolovali firmu Zemet u Zlína

27.06. 16:50

Zlín - Zástupci veterinární správy dnes kvůli africkému moru prasat kontrolovali firmu Zemet u Zlína. Zvířata chová na farmách v Sazovicích a Mysločovicích. Vše bylo v pořádku. Pokud by se v chovu objevil úhyn na mor, veterináři by nařídili vybití všech vepřů.

Slovenští zloději jsou stále na svobodě, policisté našli věci související s loupeží

21.06. 10:31

Zlín - Tři muže, kteří v pondělí na Slovensku přepadli poštovní vůz, policisté na Zlínsku dosud nenašli. Narazili nicméně na předměty, které s případem souvisejí. Pátrání po lupičích bude pokračovat v Česku i na Slovensku, skončila ale velká akce u Rokytnice.

Policisté na Zlínsku slovenské lupiče nenašli, pátrání pokračuje i dnes

20.06. 09:32

Zlín - U Slavičína na Zlínsku pokračuje pátrání po třech mužích, kteří v pondělí ráno na Slovensku přepadli poštovní vůz a ukradli 34.000 eur.

Lupiči ukradli 34 tisíc eur, ze Slovenska utekli do Česka

19.06. 18:31

Zlín - Tři muži neznámé totožnosti přepadli dnes ráno na Slovensku peněžní ústav a ukradli 34.000 eur. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Nyní je v rojnicích v okolí obce Rokytnice hledá 120 policistů.

U Zlína havaroval ultralehký letoun, pilot skončil v nemocnici

27.05. 17:42

Zlín - V Doubravách na Zlínsku havaroval dnes odpoledne ultralehký bezmotorový letoun. Pilot utrpěl zranění. Byl s podezřením na otřes mozku a poranění páteře převezen na urgentní příjem zlínské nemocnice.

Za nehodu vláčku ve zlínské zoo dostal řidič podmínku

09.05. 15:57

Zlín - Řidič turistického vláčku ve zlínské zoo dostal dva roky vězení podmíněně odložené na 32 měsíců. Rozhodl tak dnes Okresní soud ve Zlíně, verdikt je nepravomocný. Vlastimil Zeman (60) čelil obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti, vinu odmítl. Hrozilo mu až osm let vězení. Při nehodě, která…

Zaměstnanci Mitasu dostali přidáno, stávka ve Zlíně přesto bude

11.04. 10:23

Praha/Zlín - Zaměstnanci společnosti Mitas, která vyrábí hlavně zemědělské a průmyslové pneumatiky, dostali přidáno. Mzdy v pražském a zlínském závodě se podle vedení firmy zvýšily jednostranně, kolektivní smlouvu se tam zatím nepodařilo společnosti vyjednat, řekl dnes ČTK mluvčí Mitasu Aleš Kosina…

Policie znovu sbírá munici ve Vrběticích, část hned likviduje

04.04. 11:24

Zlín - Policie po zimní přestávce zahájila plošný pyrotechnický průzkum a sběr munice v areálu muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady. Některou munici také na místě likviduje v trhací jámě. ČTK to dnes řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Odboráři zlínského Mitasu vyhlásili na 11. dubna výstražnou stávku

Aktualizovali jsme 31.3.2017, 17:13, 31.03. 14:29

Zlín – Dne 11. dubna se na několik hodin zcela zastaví výroba ve zlínské závodu společnosti Mitas vyrábějícím hlavně zemědělské a průmyslové pneumatiky, právě na tento den totiž odboráři vyhlásili výstražnou stávku. Dostatek podpisů pro její stávky získali již minulý týden. V závodě pracuje zhruba…

Část vlastníků pozemků ve Vrběticích kývla na výměnu či prodej

10.02. 22:24

Praha/Zlín - Necelá třetina vlastníků pozemků v areálu muničního skladu Vrbětice na Zlínsku je ochotna svůj majetek prodat státu, další třetina by chtěla pozemky směnit. S dalšími majiteli státní podnik Vojenské lesy a statky ČR (VLS) nadále jedná. Na dotaz ČTK to sdělil Jiří Caletka z tiskového…

reklama
Fotogalerie