Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šlachta dostal od ministerstva financí nabídku na post náměstka Celní správy

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.
Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Praha - Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta dnes dostal od ministerstva financí oficiální nabídku na post náměstka generálního ředitele Celní správy.

Informaci deníku Právu dnes potvrdilo ČTK ministerstvo financí. Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganizací. Náměstkem by se mohl stát od 1. října.

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová, která nabídku podle deníku učinila, již v pondělí uvedla, že díky rozšíření kompetencí Cení správy při prošetřování trestných činů se spolupráce přímo nabízí.

V pondělí nový šéf celní správy Milan Poulíček uvedl, že jeho hlavní prioritou je postavit nový tým a připravit správu na nové kompetence u hazardu a daní z přidané hodnoty.

Předchozí ředitel celníků Petr Kašpar ke konci června rezignoval. Následně odešli i další lidé z vedení celní správy. K poslednímu červnu opustil funkci také zástupce generálního ředitele pro výkon Vladimír Štainer.

Témata:  Robert Šlachta celníci

Aktuálně se děje

22. srpna 2026 9:19

Z Benátek i do Česka. Comeback Oasis míří na filmová plátna

Tři filmy z letošního benátského filmového festivalu zamíří do českých kin. Největším tahákem zřejmě bude snímek o jedné ze slavných britských kapel, která se nedávno ve velkém studiu vrátila na pódiu.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy