Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie obvinila z vyhrožování muže, který zbraní hrozil poslanci KSČM

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Plzeň - Z nebezpečného vyhrožování a výtržnictví obvinili plzeňští policisté šestačtyřicetiletého muže, který v sobotu v Plzni vyhrožoval s plynovou pistolí v ruce poslanci KSČM Pavlu Valentovi. Muž se v neděli sám přihlásil na policii.

Při výslechu uvedl, že svoje jednání dopředu neplánoval a že nijak nesouviselo s Valentovým zaměstnáním, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Martina Korandová. Muž je stíhán na svobodě.

Helena Grofová z mediálního úseku KSČM v neděli uvedla, že důvodem napadení byla nenávist k politickému přesvědčení poslance a jeho politická angažovanost.

Incident se odehrál v sobotu večer v restauraci na Sokolovské ulici. "Jeden z hostů uvnitř začal vyhrožovat jinému padesátiletému muži zastřelením a v ruce držel plynovou pistoli. Po vyslovení výhrůžek bez jakéhokoliv fyzického napadení či jiného jednání odešel z restaurace," popsala policejní mluvčí.

Témata:  Pavel Valenta

Aktuálně se děje

25. června 2026 20:25

25. června 2026 11:31

Vlastimil Harapes se dočkal dalšího pietního místa. Je v Praze

Legendární tanečník Vlastimil Harapes má od středy memoriál na vyšehradském Slavíně. Pietní místo vzniklo jako trvalá připomínka mimořádného umělce, který po desetiletí reprezentoval českou kulturu doma i v zahraničí a jehož jméno zůstává neoddělitelně spjato s Baletem Národního divadla.

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy