reklama

Ministerstvo životního prostředí by mělo ještě letos vydat ověřovací stanovisko k posudku vlivu na životní prostředí (EIA), načež bude možné žádat o stavební povolení. Ředitelství silnic a dálnic by zároveň mělo zbývající čas využít k dořešení výkupů pozemků.

V příštím roce by se tak mohl začít stavět obchvat Lubence, obchvat Řevničova a úsek Řevničov - Nové Strašecí. "Ministerstvo dopravy by letos na podzim mělo ministerstvu životního prostředí předat všechny potřebné dokumenty k vydání ověřovacího stanoviska EIA. Ministr Brabec by měl ještě letos to ověřovací stanovisko vydat a pak je možné zažádat o stavební povolení. Pořád platí, že cílem by mělo být zahájit ještě v roce 2017 výstavbu na těchto třech úsecích," řekl Sobotka.

Plánované tři úseky D6 o celkové délce 18 kilometrů v srpnu vláda po dohodě s Evropskou komisí zařadila do seznamu staveb, pro něž nebude nutná nová EIA. Nutnost získání nových posudků by stavbu zřejmě na delší dobu zastavila. Cena každého ze dvou zmíněných obchvatů vychází na zhruba 1,5 miliardy Kč, úsek Nové Strašecí - Řevničov bude stát asi 1,2 miliardy Kč.

reklama