Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kvůli páteční srážce vlaků v Íránu byli zatčeni tři lidé. Neštěstí nepřežilo 43 osob

Nehody vlaků
Nehody vlaků
Foto: Pixabay

Teherán - Po páteční železniční nehodě v Íránu, při níž zemřelo 43 osob a přes sto jich utrpělo zranění, byli dnes zatčeni tři lidé. Jedná se o zaměstnance drah.

Příčinou nehody byla "lidská chyba", oznámil už v pátek ředitel Národní železniční společnosti Muhsín Saíd Agháí.

Dva ze zadržených jsou pracovníci kontrolního střediska vlakového provozu ve městě Šarhúd, třetím je "šéf vlakové čety", který byl ve službě v okamžiku nehody.

Právě na nádraží mezi stejnojmennou provinční metropolí a městem Dámgán se neštěstí odehrálo. Nehodu způsobil osobní vlak, který narazil do stojící soupravy. Po srážce čtyři vagony vykolejily a dva začaly hořet.

Témata:  nehody vlaků Írán

Související

Aktuálně se děje

3. listopadu 2025 8:22

Krádež kabelů na koridoru ochromila železniční dopravu. Vlaky nabírají zpoždění

Na jednom ze železničních koridorů v Česku jsou už od nedělního večera hlášeny problémy. Kvůli krádeži kabelů došlo k výraznému omezení provozu, regionální dopravu zajišťují autobusy. Na obnovení provozu pracuje Správa železnic. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy