reklama

Banga se při předávání letošních slavíků zvedl a na protest proti Tomáši Ortelovi a jeho skupině Ortel odešel ze sálu karlínského divadla. Nejen na sociálních sítích pak ostatní umělce kritizoval za to, že tleskali lidem, kteří se otevřeně hlásí k nacismu.

Do následné debaty se zapojila celá řada umělců, osobnosti politického života se však projevovali výrazně méně. Výjimkou byl například místopředseda KSČM Jiří Dolejš. „Národ semknutý kolem xenofoba? Ne, Ortel v Slavíkovi je jen bulvární symbol rozkládající se společnosti," napsal hned po slavících na Twitteru.

„Nakonec se potvrzuje, že před nacionál-socialismem a bílým buranstvím nás budou chránit naše vlastní romské elity," přidal se poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal.

S odmlkou několika dní se k věci vyjádřil také předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Nenávist, které teď musí čelit R. Banga, je mi odporná. Chci proto nahlas říct, že si ho vážím jako svobodného občana, který sdělil svůj názor," vyjádřil zpěvákovi podporu Kalousek na Twitteru.

reklama