reklama

Podle pražských pirátů působila právnička Kleslová mimo jiné ve firmě ČEZ, Českých drahách, Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) a ve firmě Čepro. Měla pro ně vykonávat služby právní konzultantky. Piráti z otevřených zdrojů zjistili, že od SŽDC dostávala Kleslová v roce 2014 po dobu asi půl roku 94.000 korun měsíčně, od ČEZ 70.000 a později 100.000 korun měsíčně. Státní firmy tak mohly nehospodárně vynaložit až miliony korun, tvrdila strana.

Policie ale loni v prosinci dospěla k závěru, že k zahájení trestního stíhání nejsou důvody. Vyšetřovatele podle serveru Neovlivní.cz do značné míry ovlivnil fakt, že manažeři dotčených firem trvali na tom, že za peníze firem Kleslová odváděla kvalitní práci.

Kriminalisté mají nicméně podezření, že při uzavírání smluv s Kleslovou mohl být porušen zákon o zadávání veřejných zakázek. "Proto policejní orgán věc odevzdal k projednání jiného správního deliktu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, neboť shledal možné spáchání správního deliktu," stojí v usnesení.

reklama