reklama

Vyšetřovatel s pyrotechnikem místo ohledávají, perimetr nebezpečné zóny se zmenšil na zničenou halu a vedlejší objekt, řekla ČTK mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová.

"Firma dostala pokyn, kde se mohou její lidé pohybovat. Území jsme zapáskovali, ve dne v noci tam budou hlídkovat policisté," uvedla Kaizarová. Munici z vedlejší haly, která byla poškozena, v neděli pyrotechnici zničili čtyřmi výbuchy v trhací jámě v areálu strojíren. O další likvidaci poškozené munice se již postará vlastník areálu.

Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti se škodou přesahující pět milionů korun. Ve strojírnách vybuchla podle Českého báňského úřadu trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

Série čtvrtečních explozí v hale na výrobu munice v areálu strojíren zranila 19 lidí, z toho tři vážně. Podle posledních informací není nikdo v ohrožení života, většina zraněných již byla z nemocnice propuštěna.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama