reklama

Dnes to uvedl zpravodajský web Českého rozhlasu (ČRo). Jarošek měl nastoupit do vězení na začátku loňského června, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud 20. června příkaz k nastoupení do výkonu trestu. Policie ho pak 19. července v olomoucké nemocnici zatkla, za dveřmi jeho pokoje se policisté střídali ve střežení zhruba šest týdnů.

Podnikatel následně znovu požádal o přerušení trestu ze zdravotních důvodů. Brněnský krajský soud mu trest na základě stanoviska vězeňské lékařské komise znovu přerušil od 7. září na šest měsíců.

Jarošek se trestu vyhýbal již dříve, tři čtvrtě roku se skrýval na Slovensku, kde ho v březnu 2014 zatkla policie v penzionu v okrese Nové Zámky. Podle ČRo Jarošek soudu letos 1. února zaslal další žádost o přerušení výkonu trestu, kdy opět argumentuje zdravotními důvody. Muž se měl za mříže vrátit 7. března.

Podle Českého rozhlasu vyrobila Jaroškova firma v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu. Denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň. Škoda dle soudu činila 70 milionů korun.

Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen, navštívil nynější prezident Miloš Zeman.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama