reklama

O schválení normy informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. "Posílí bezpečnost citlivých informací distribuovaných v elektronické podobě," uvedl premiér.

Současná legislativa umožňuje využití paragrafů o administrativní bezpečnosti pouze u utajovaných informací v listinné či nelistinné podobě, uvádějí předkladatelé v důvodové zprávě novely. Navrhovaná úprava má postupy ochrany informací promítnout také na zpracování a přenos utajovaných informací zpracovávaných v elektronických spisech nebo v certifikovaném informačním systému.

Změny mají zohlednit tendenci elektronizovat státní správu a posílit ochranu utajovaných informací. "Prostřednictvím uvedené změny dojde k dokumentaci celého životního cyklu utajované informace v elektronické podobě při dodržování podmínek administrativní bezpečnosti, jako je tomu v případě utajovaných informací v listinné nebo nelistinné podobě," stojí v důvodové zprávě.

Protože novela podle předkladatelů de facto "pouze rozvádí možnost využití elektronických nástrojů pro správu dokumentů", obsahuje i návrh, aby ji poslanci schválili už v prvním čtení.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama