Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Anarchisté na Střeleckém ostrově. Podívat se přišel i předseda Pirátské strany Bartoš

"Bubnová armáda"
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Praha - Asi 70 anarchistů se dnes sešlo na Střeleckém ostrově, kde se konalo první dělnické prvomájové shromáždění v Praze v roce 1890.

Po položení květin k památníku této události zamířili na náměstí Republiky na demonstraci platformy Zleva proti xenofobii, spojenou s pochodem proti daňovým rájům.

Na shromáždění dohlíželi strážníci, kteří ale neměli důvod zasahovat. Po pětiminutovém projevu jedné z účastnic shromáždění k historii prvomájových demonstrací položilo pět účastníků červené růže k desce připomínající demonstraci z roku 1890. Na setkání zavítal i předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Účastníci byli vybaveni červenočerným praporem na násadě od lopaty a transparentem s nápisem "Ničíme patriarchát", který držely v rukou dvě anarchistky.

Témata:  demonstrace 1. máj anarchisté

Aktuálně se děje

8. srpna 2026 19:06

Slzy nechyběly. Agáta Hanychová si připomněla zásadní životní moment

Uplynulo v pondělí již patnáct let od okamžiku, který změnil Agátě Hanychové život. Tehdy ji všichni znali jako rebelku ze stránek bulvárních médií. Jenže v létě 2011 se začal psát docela jiný životní příběh. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy