Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Kalouskův exnáměstek Zídek potrestán soudem

Soudy, ilustrační fotografie
Soudy, ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Praha - Soud potrestal za porušení povinností při správě cizího majetku devítiměsíční podmínkou a povinností uhradit více než milionovou škodu exnáměstka ministra financí Tomáše Zídka.

Viní ho z toho, že zadal dva zbytečné posudky, zda má poslechnout verdikt Ústavního soudu a začít rušit povolení na výherní automaty. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Ústavní soud před třemi lety rozhodl, že obce mají právo na svém území regulovat hazard, a ministerstvo tak musí začít rušit povolení, která jsou v rozporu s vyhláškami jednotlivých obcí. Zídek si poté zadal dva posudky, jak má postupovat. A zaplatil za ně 1,46 milionu korun.

"Ty analýzy neřekly nic jiného než to, že se má respektovat nález Ústavního soudu. A za to bylo vynaloženo skoro 1,5 milionu," uvedla soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Šárka Šantorová. Udělila mu devítiměsíční podmínku se zkušební dobou 18 měsíců a přikázala mu i uhradit způsobenou škodu, a navíc i stotisícový peněžitý trest.

Témata:  Tomáš Zídek soudy

Související

Aktuálně se děje

4. března 2026 5:00

Počasí: Teploty vstoupají až na 17 stupňů, v noci ale mrazy vydrží

Českou republiku čeká v nadcházejících dnech stabilní a postupně se oteplující počasí, které bude mít převážně jarní charakter.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Smartwings

Letadlo vypravené pro Čechy na Blízkém východě se vrátilo poloprázdné. Nedostali se přes hranice

Dvě letadla společnosti Smartwings, která vyslala skupina DER Touristik do ománského Maskatu, měla zajistit bezpečný návrat pro 377 českých turistů uváznutých ve Spojených arabských emirátech. Kvůli dramatickým průtahům na hranicích však jeden ze strojů odletěl do Prahy poloprázdný. Domů se tak v této vlně nedostalo 82 klientů cestovních kanceláří Fischer a Exim tours, kteří zůstali v Ománu.