Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V kauze úniku informací asi padne další návrh na vazbu

Policie ČR, ilustrační fotografie
Policie ČR, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Brno - Žalobci se u posledního z obviněných v kauze úniku informací z policejních databází a trestních řízení rozhodnou o možném podání návrhu na vazbu v pondělí. ČTK to dnes řekl státní zástupce Petr Šereda.

Už v sobotu brněnský městský soud vyhověl všem návrhům a do vazby poslal sedm lidí. Vyšetřování, které vede Vrchní státní zastupitelství v Olomouci ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou, se týká bývalých elitních policistů a podnikatelů.

Policie zadržela posledního z obviněných 18 lidí podle Šeredy až v sobotu, protože v předchozích dnech nepobýval v České republice. "Dnes probíhají výslechy, které posoudíme a podle toho se rozhodne, zda návrh na vazbu podáme," uvedl státní zástupce.

U sedmi lidí, kteří už skončili ve vazbě, žalobci navrhovali takzvaný koluzní důvod vazby. Hrozilo tedy podle nich nebezpečí, že by dotyční mohli mařit objasnění trestní věci či ovlivňovat svědky, případně spoluobviněné.

Podle České televize do vazby míří bývalý policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Michal Ratajský, bývalí policisté Jakub Sloup, Alexandr Jedlička, Jakub Patloka, advokátní koncipient Václav Kvíčala a podnikatelé Radek Moric a Saman El-Talabání.

Témata:  Policie ČR vazba kauza úniků z policejních spisů

Související

Aktuálně se děje

19. února 2026 22:22

Policie propustila bývalého prince Andrewa zpátky na svobodu

Britská policie ještě ve čtvrtek propustila zadrženého Andrewa Mountbatten-Windsora, tedy bývalého prince Andrewa. Policisté ho zatkli ve čtvrtek ráno v souvislosti s kauzou kolem sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Policie zdůraznila, že vyšetřování případu nadále pokračuje. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy