Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Praze se ztratil německý turista (83) s Alzheimerovou chorobou. Neviděli jste ho?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Praha – V Praze se ztratil třiaosmdesátiletý turistova z Německa. Podle policie, která po něm vyhlásila pátrání, trpí Alzheimerovu chorobou. Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakoukoli informaci o pohybu či výskytu pohřešovaného cizince přijmou na tísňové lince 158.

Pražští policisté pátrají po Němci, který byl naposledy spatřen v pátek v kavárně Tramvaj na Václavském náměstí. Odtud krátce před 18:00 odešel neznámo kam, dosud se nevrátil a nekontaktoval svou manželku ani hotel, v němž je ubytován.

Dieter Mann má Alzheimerovu chorobou, užívá léky na srdce a ředění krve. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu může být v ohrožení života a zdraví, uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

„Muž je pasivní a uzavřené povahy, proto je málo pravděpodobné, že by požádal o pomoc okolí, i kdyby to jeho zdravotní stav vyžadoval," uvedla mluvčí.

Pohřešovaný muž je asi 165 centimetrů vysoký, má střední postavu, šedivé vlasy a v horní části hlavy pleš. Má šedé oči, nosí dioptrické brýle. Na pravém boku má jizvu po operaci slepého střeva. Naposledy měl na sobě dlouhé kalhoty světlé barvy, bílou košili, modrou vestu bez rukávů a na hlavě světlý kšilt proti slunci. U sebe by měl mít průkaz totožnosti, průkazku zdravotní pojišťovny a kartu od hotelového pokoje.

Témata:  pohřešované osoby Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

6. září 2025 17:39

Odkud pozorovat zatmění Měsíce? Úkaz si nenechá ujít téměř celý svět

Nadcházející víkend bude pro mnohé pozorovatele oblohy příležitostí k úžasné podívané. Dojde totiž k zatmění Měsíce, které ho promění v rudý Měsíc. Kromě toho dosáhne svého vrcholu také zářící úplněk. Zatmění Měsíce bude viditelné v Evropě, Africe, Asii a Austrálii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy