Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jih Čech je stále bez elektřiny, nejhorší je situace na Prachaticku a Českokrumlovsku

Bouřky
Bouřky
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

České Budějovice - Na jihu Čech stále zůstávají desítky domácností bez proudu. Zavinily to poruchy na vedení způsobené bouřkou v noci na sobotu. Zatím se nepodařilo obnovit dodávky elektřiny především na Českokrumlovsku v okolí Malont a na Prachaticku kolem Želnavy.

"Na odstraňování závad stále pracujeme. Pokusíme se vše zvládnout během dneška. Nemůžeme ale vyloučit, že některé lokality zůstanou bez dodávek i v pondělí. Ale jednalo by se patrně jen o rekreační objekty, kde není stálý odběr," uvedl mluvčí distribuční společnosti E.ON Vladimír Vácha.

Kvůli popadaným stromům a zpřetrhanému trakčnímu vedení nadále nejezdí některé železniční spoje. To se týká úseků Počátky - Veselí nad Lužnicí, Jílovice - České Velenice, Summerau - Velešín a Rybník - Lipno nad Vltavou. Na zasažených místech cestující přepravuje náhradní autobusová doprava.

Polomy na Šumavě zasáhly především oblast v okolí Nové Pece a Stožce na Prachaticku. Šumavský národní park proto podle svého mluvčího Jana Dvořáka doporučuje návštěvníkům, aby v těchto dnech nevstupovali na turistické trasy v dané oblasti.

Témata:  elektřina Jihočeský kraj bouřky rozvody

Související

Aktuálně se děje

19. července 2026 17:41

19. července 2026 13:53

Zemřel uznávaný lékař a bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina

Ve věku 83 let v neděli zemřel významný český psychiatr, sexuolog a bývalý politik Jaroslav Zvěřina. O jeho úmrtí informovala Sexuologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na sociální síti Facebook.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy