reklama

Volič si stěžoval, že mu v sadě chyběla strana, které se rozhodl dát svůj hlas. Komisi se nepodařilo mu vysvětlit, že dotyčná strana v Libereckém kraji kandidátku nepodala. Voliči v kraji vybírají z 24 kandidátek, v celé zemi je jich ale registrováno ještě o sedm víc. O incidentu dnes informovala Pavlína Kroupová z oddělení voleb krajského úřadu.

Podle mluvčí si volič celou věc nechtěl nechal vysvětlit. Rozhořčený volič pak nechal podle ní přímo ve volební místnosti svou stížnost. „Už mu připravuji odpověď, nepochybně bude jeho stížnost vyhodnocena jako neoprávněná. V případě, že nebude spokojen má samozřejmě plné právo napadnout výsledky voleb jako každý oprávněný volič podáním žaloby k Nejvyššímu správnímu soudu po vyhlášení výsledků voleb," dodala Kroupová.

Jinak jsou volby v Libereckém kraji zatím bez problémů a vypadá to, že účast bude vyšší než před čtyřmi lety. Podle průzkumu ČTK dosahovala dnes dvě hodiny po otevření volebních místností 40 až 50 procent.

Ve volbách do Sněmovny se letos o přízeň voličů v Libereckém kraji uchází rekordních 390 kandidátů z 24 stran a hnutí. Před čtyřmi lety vybírali voliči jen z 18 kandidátek.

reklama