Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Skopeček byl zvolen předsedou středočeské ODS

26. kongres ODS
26. kongres ODS
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Kutná Hora - Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na dnešním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů.

Proti Skopečkovi kandidoval na předsedu Lukáš Rak, který dostal šest hlasů. Místopředsedy středočeské ODS byli zvoleni Pavel Pavlík, Tomáš Vokurka, Miroslav Bernášek, Tomáš Martinec a Raduan Nwelati. ČTK to řekl předseda středočeské ODS Jan Skopeček.

Bernášek, Vokurka a Nwelati působili jako místopředsedové i dosud. Spolu s nim byli místopředsedy také Michal Pánek a Martin Smetana, kteří dnes sice na pozici kandidovali, ale nebyli zvoleni. Jako další kandidoval také Petr Bendl, ani on na post místopředsedy nedosáhl.

Nejvíce hlasů dnes získal Pavel Pavlík, pro kterého hlasovalo 79 delegátů. Nejméně naopak získal Nwelati, kterého volilo 62 členů.

Témata:  Jan Skopeček (ODS) ODS

Související

Aktuálně se děje

4. října 2025 22:35

Babiš získal nejvíc preferenčních hlasů. Stanjura ve Sněmovně končí, Spolu řeší rozpad

Letošní sněmovní volby přinesly do Poslanecké sněmovny několik změn. Svůj mandát se sice podařilo obhájit 108 poslancům, mezi které patří například Marek Benda (ODS), ale naopak neuspěl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) ani místopředseda Pirátů Jakub Michálek.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy