Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí v Beskydech, dřevorubce zabil padající kmen

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Ostrava - V pátek odpoledne došlo v Beskydech ke smrtelnému pracovnímu úrazu. Staršího muže při kácení stromů zabil padající kmen.

Muž kácel stromy v lese na vrchu Polední nedaleko Bystřice nad Olší. Utrpěl závažná poranění hlavy, kterým na místě podlehl.

Jeden z padajících stromů muže zavalil okolo 18:00. "Přivolaný lékař u muže zjistil mnohačetná závažná poranění hlavy," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Témata:  úmrtí úrazy lesy

Související

Aktuálně se děje

22. července 2025 20:39

22. července 2025 16:49

Nastal čas vystavit komunistům účet. Padne konečně spravedlivý rozsudek?

Od ledna příštího začne platit novela trestního zákoníku, která umožní stíhat nejen nacistická, ale i komunistická hnutí, pokud směřují k potlačení práv a svobod člověka. Zatímco nacismus je v Evropě právem považován za zločinný režim, komunismus často uniká obdobnému odsudku, přestože i jeho oběti se počítají na desítky milionů. Česká justice tak po více než třiceti letech dostane příležitost reálně odsoudit totalitní praktiky, které ještě stále nevymizely.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy

Autonehoda

Nová aplikace Bouračka usnadní řešení dopravních nehod

Řešení dopravních nehod na českých silnicích vstupuje do nové digitální éry. Česká kancelář pojistitelů spustila online formulář Bouračka.cz, který má výrazně usnadnit a urychlit sepisování záznamů o dopravní nehodě. Řidiči tak už nemusí v krizových situacích sahat po papírových dokumentech – vše zvládnou pohodlně přímo z mobilního telefonu nebo tabletu.