reklama
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v kómatu! - anotační obrázek
Chlapci vytrhli v pardubické nemocnici mandle. Skončil v…

Ministr podepsal v roce 2008 smlouvu na provozování letecké záchranné služby soukromými firmami. Kriminalisté tvrdili, že tím státu způsobil škodu ve výši 792 milionů korun, protože policie či armáda mohly službu provozovat levněji. Julínek obvinění označil za absurdní a výpočet škody přirovnal ke sčítání jablek s hruškami. Nejvyšší státní zastupitelství jeho stíhání po čtvrt roce zrušilo pro nedostatek důkazů.

Nemajetkovou újmu za sdělení obvinění ze zneužití pravomoci a porušování povinností při správě cizího majetku vyčíslil Julínek na půl milionu korun. V žalobě požaduje také peníze, které vynaložil na své zastupování mediální společností a advokátem.

Žalované ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že nemajetková újma je promlčená. Služby mediální agentury rovněž proplatit nechce, podle něj totiž přímo nesouvisely se sdělením obvinění. Ohledně advokáta uznal úřad nárok pouze na 8000 korun, další náklady na právníky pokládá za neúčelné.

Obvodní soud pro Prahu 2 o žalobě rozhodl loni v červnu, kdy ji nepravomocně zamítl. Z rozsudku vyplývá, že se s námitkami ministerstva ztotožnil. Soud mimo jiné konstatoval, že Julínek se začal nemajetkové újmy domáhat až dva roky po zastavení stíhání, ačkoliv podle zákona to měl udělat do šesti měsíců.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama