Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šlo o sebevraždu? Střet auta s rychlíkem šetří policie

Vlakový přejezd, ilustrační fotografie
Vlakový přejezd, ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Břeclav - Policie vyšetřuje nedělní tragický střet osobního vozu a rychlíku na přejezdu u Šakvic na Břeclavsku, při kterém zemřela řidička. Není vyloučeno, že žena spáchala sebevraždu.

Nehoda se stala krátce po 13:00, do osobního vozu narazil rychlík, který jel z Olomouce přes Břeclav do Brna. Cestovalo v něm asi 130 lidí, nikdo z nich neutrpěl vážnější zranění, jedna žena si stěžovala na bolest hlavy. Škoda na vlaku a automobilu činí podle Drážní inspekce 4,5 milionu korun

"Osobní vozidlo Audi bylo po nárazu značně zdemolované a jedna část při odlétnutí poškodila okno vagonu," uvedla na policejním webu mluvčí Kamila Haraštová.

Už teď je podle ní zřejmé, že v době události byla světelná signalizace funkční a svítila červená světla přejezdového výstražného zařízení, také mechanismus závor byl bez závad. Policisté veškeré verze příčiny nehody prověřují a nevylučují úmyslnému jednání řidičky.

Osobní auto náraz roztrhl na dvě části. "Trosky vozidla ležely desítky metrů od železničního přejezdu," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Témata:  sebevražda nehody vlaků Jihomoravský kraj železnice

Související

Aktuálně se děje

5. května 2026 19:13

Petr Pavel se stal tváří polské reklamy. Vůbec o tom nevěděl

V polském Těšíně vyvolala rozruch nečekaná reklamní kampaň, jejíž hlavní tváří se stal český prezident Petr Pavel. Plakáty s jeho vyobrazením se objevily ve výlohách v rámci propagace doprovodného programu filmového festivalu Kino na Hranici, který se konal na přelomu dubna a května. Pražský hrad se však od celé aktivity ostře distancoval.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy