reklama

Dnes dopoledne na střeše zůstávají zřejmě čtyři, hlásí z místa fotoreportérka ČTK. Objekt má policie stále pod dozorem, řekl ČTK mluvčí pražské policie Jan Daněk. Vlastníkem budovy je městská část Praha 6, která dříve oznámila, že chce dům opravit.

K usedlosti dorazili v pátek policisté a se squattery, kteří se ukryli na střeše budovy, vyjednávali. "Policisté s nimi komunikovali a snažili se je přesvědčit, aby slezli. Následovaly zákonné výzvy, které však (squatteři) také neuposlechli," popsal situaci Daněk. Při vyjednávání policistům pomáhali hasiči s výškovou plošinou. Na místě byl podle mluvčího policie i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09).

Nakonec se policisté rozhodli, že proti lidem v Šatovce nezasáhnou. Hrozilo by podle Daňka zranění squatterů i policistů. Na místě zůstávají policisté i dnes a situaci v areálu usedlosti sledují. Hlídají také, aby do domu nevnikli další lidé.

Squatteři usedlost obsadili již v minulosti, v prosinci roku 2015. Po neúspěšném jednání s radnicí Prahy 6 o bezplatném využívání Šatovky ale v lednu 2016 z usedlosti sami odešli. Vedení městské části pak oznámilo, že chce Šatovku přebudovat na bytový dům. Squatteři v prohlášení zveřejněném na webu A2larm.cz uvedli, že radnice sliby o znovuzprovoznění Šatovky nesplnila.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama