reklama

ANO, které loni uspořádalo prvomájové setkání s občany na pražské náplavce, tentokrát oslaví 1. máj na Ladronce v Praze 6. Pro veřejnost tam hnutí na odpoledne připravilo sportovní hry.

Anarchisté se odpoledne sejdou v parku na pražské Kampě, odkud jejich pochod zamíří přes Malou Stranu na Hradčanské náměstí k soše prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Příznivci krajní pravice ohlásili shromáždění na plzeňské náměstí Republiky, pořádá ho Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), Dělnická mládež a Blok proti islamizaci.

V Brně, kde při potyčkách pravicových radikálů a jejich odpůrců loni mezi oběma stranami létaly kameny i petardy a policie zajistila 11 lidí z obou stran, letos pořádá Odborový svaz Kovo kulturně-společenské odpoledne na hradě Špilberk. Představitelé Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) budou Svátek práce slavit společně se slovenskými odboráři v Žilině.

Svátek práce nebo 1. máj je mezinárodní dělnický svátek, který se v tento den slaví od roku 1890. Připomíná generální stávku amerických dělníků 1. května 1886, kteří bojovali za zkrácení pracovní doby na osm hodin denně, a následné násilné potlačení protestů. První máj je ale připomínán také jako svátek lásky.

reklama