Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do budovy Jihočeského divadla napršelo

Labutí jezero v podání Jihočeského divadla
Labutí jezero v podání Jihočeského divadla
Foto: Jihočeské divadlo

České Budějovice - Silný déšť poškodil odpočinkovou místnost pro návštěvníky Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Do objektu se dnes dostala voda patrně kvůli netěsnosti na střeše. Poškozená je hlavně omítka v interiéru. ČTK to řekla Věra Ernstová z oddělení marketinku Jihočeského divadla. Na místě rovněž zasahovali hasiči, kteří odčerpávali vodu.

"Voda nám sahala po kotníky. Patrně se budou muset omítky v respiriu obnovit," uvedla Ernstová. Výše škody zatím není známá. "Čerpali jsme vodu v objektu v ulici Dr. Stejskala," potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Právě v ulici Dr. Stejskala divadlo sídlí.

Odpolední bouřka rovněž rozlomila strom na Senovážném náměstí v centru Českých Budějovic. Kvůli počasí nejezdí některé vlaky na Českobudějovicku. "Bouřka poškodila na řadě míst zabezpečovací zařízení na trati," řekla ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Témata:  Jihočeské divadlo déšť voda

Související

Aktuálně se děje

3. července 2026 4:00

Počasí se bude měnit, naznačili meteorologové před víkendem

První červencový víkend, který bude navíc prodloužený o pondělní státní svátek, se nezadržitelně blíží. Doprovázet ho nicméně má poměrně proměnlivé počasí. Teploty tentokrát zůstanou pod hranicí 30 stupňů, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy