Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Inspektoři ČOI si brali peníze a věci od vietnamských prodejců. Od soudu si odnesli 3 roky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Radek Sycha, EuroZprávy.cz

Břeclav – Dva inspektoři České obchodní inspekce si dnes u břeclavského soudu vyslechli verdikt za to, že si brali peníze nebo zboží zadarmo od vietnamských prodejců. Odsedí si 3 a 3,5 roku, hrozilo ji,m však až 10 let.

Inspektorce Leoně Nejezchlebové udělil trest 3,5 roku, Michal Pavlica dostal tři roky za zneužití pravomoci úřední osoby, podvod a přijetí úplatku. Trest na spodní hranici navrhoval státní zástupce Tomáš Foldyna. Obhajoba žádala zproštění.

Soudce nakonec přihlédl k tomu, že obžalovaní nebyli dosud trestáni. Uvedl však, že nemá pochyby o svých závěrech. Soud uvěřil velkému množství svědků vietnamské národnosti, kteří u soudu vypovídali. Také někteří pracovníci České obchodní inspekce vypověděli, že je vietnamští prodejci o těchto praktikách informovali. Foldyna uvedl, že není důvod věřit tomu, že by byla celá záležitost komplotem, jak tvrdili obžalovaní. „Prodejci neměli důvod něco takového dělat," dodal soudce.

Inspektorům hrozilo až desetileté vězení. Oba vinu odmítají, podle nich jde o komplot vietnamských obchodníků a některých inspektorů ČOI, jehož cílem bylo odvolání bývalé ředitelky Tatiany Neuhybelové a získání místa ředitele pro někoho jiného.

Témata:  Česká obchodní inspekce (ČOI) Vietnamci soudy

Související

Aktuálně se děje

16. října 2025 8:25

Regina Rázlová ukázala sympatickou vnučku. Příběh Emilie vás zaujme

Oblíbená herečka Regina Rázlová byla hostem Jana Krause v jeho populární televizní talk show. Tentokrát ale nepřišla do pořadu sama. Společnost jí dělala jedna z vnuček, která zaujala diváky svým exotickým vzezřením. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Lukáš Vlček

Dočká se Dana Drábová neobvyklé pocty? Chtějí po ní pojmenovat reaktor

Ministr průmyslu a obchodu, Lukáš Vlček (STAN), který stojí v čele resortu pouhý rok, a nahradil tak eurokomisaře Jozefa Síkelu, má za sebou intenzivní období. Během dvanácti měsíců se mu podařilo dotáhnout podpis smlouvy na výstavbu jaderné elektrárny v Dukovanech, prosadit dvě klíčové novely energetického zákona a získat pro Česko investici společnosti Toyota na výrobu elektromobilů. Teď sice spolu se stávající vládou končí, chce se ale pokusit ještě o nezvyklou poctu Daně Drábové.