reklama

Při zahájení konference bylo registrováno 151 delegátů, pravděpodobně se ještě jeden registroval později. Jeden delegát byl proti, Okamura nehlasoval. Funkci si udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu SPD Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů.

Řadovým členem pětičlenného předsednictva se nově stal poslanec Radovan Vích se 138 hlasy. Nahradil kolegu ze sněmovního klubu Miloslava Roznera, který dnes členství v nejužším vedení neobhajoval, protože se chce soustředit na vedení jihočeské krajské organizace. V předsednictvu naopak zůstali poslanci Jaroslav Holík (140 hlasů) a Radek Rozvoral (137 hlasů).

Delegáti konference volili pouze z těchto pěti kandidátů. Z krajů podle Okamury vzešla ještě nominace poslankyně Terezy Hyťhové. Nabídky se ale vzdala s vysvětlením, že dokončuje studium.

Prioritou pro nejbližší období je pro hnutí podle Okamury příprava na podzimní komunální a senátní volby. Pověřeni přípravou na hlasování byli Rozvoral a Holík.

V závěrečném usnesení konference vyzvala členy hnutí, aby udělali maximum pro úspěch v komunálních volbách a propagovali program SPD. Soustředit se bude SPD také na jarní hlasování o novém složení Evropského parlamentu, ve kterém by podle Okamury zástupci vlasteneckých stran měli získat co nejvíce míst, aby EU mohli reformovat na uskupení svobodných národů.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama