reklama

Cizinec Českou republikou pouze projížděl. Soudy poukázaly na to, že ženu znásilnil pouhý den po příjezdu do Česka. Oběť utrpěla po přepadení v olomoucké části Hodolany posttraumatickou stresovou poruchu, i proto muži hrozila přísnější sazba. Kromě trestu jej soudy vyhostily na dobu neurčitou. Své oběti musí navíc zaplatit na odškodnění 750.000 korun. "Devítiletý trest je přiměřený a to k okolnostem případu i osobě obžalovaného," uvedl soudce Pavel Göth.

Muž byl v Moldávii opakovaně odsouzen pro trestnou činnost vojenského i majetkového charakteru. Během procesu nevypovídal, až na závěr jednání u krajského soudu se doznal a projevil lítost. Svého činu litoval také dnes. Obhajoba žádala nižší trest. 

Podle soudců se muž doznal k činu až po provedení všech důkazů v hlavním líčení. Věděl, že jej usvědčují pachové stopy i DNA, přesto se během hlavní líčení nedoznal. "Šlo spíše o lítost projevenou nad sebou samým," uvedl soudce.

Mladou ženu muž přepadl 13. září kolem 23:30 ve chvíli, kdy se vracela z centra Olomouce do svého bydliště. Pachatel si ji zřejmě náhodně vytipoval. Vydal se za ní po trase a využil příležitosti na křižovatce v ulici Hodolanské, kde je křoví. Muž po činu, při němž se oběť dusila vlastní krví, zůstal v Olomouci. Policisté ho dopadli po týdnu ve městě.

Loading...

2 komentáře (Poslední 01.08. 09:51) Napište svůj názor

reklama