Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie obvinila 13 lidí z výtržnictví při zápase mezi Baníkem a Spartou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Ostrava - Policie obvinila 13 lidí z výtržnictví při dubnovém zápase první fotbalové ligy mezi Baníkem a Spartou. Příznivci pražského týmu tehdy demolovali zařízení ostravského stadionu, házeli části sedaček a pyrotechniku, i směrem k pracovníkům bezpečnostní agentury. Novináře o tom dnes informovala mluvčí policie Gabriela Pokorná. Oba týmy se utkají i dnes a policie znovu hodnotí zápas jako rizikový, čemuž odpovídají bezpečnostní opatření.

V dubnu musela pořádek na stadionu zjednat speciální pořádková jednotka. "Již v průběhu utkání jsme na osobní svobodě omezili několik osob," řekla Pokorná. Také díky získaným obrazovým materiálům policisté nakonec obvinili z výtržnictví 12 mužů ve věku od 20 do 39 let i sedmatřicetiletou ženu.

Ve dvou případech byli pachatelé kromě výtržnictví obviněni i z násilí proti úřední osobě. V krajním případě jim hrozí až šestileté vězení. Osmatřicetiletý muž dokonce proti zasahujícím policistům použil kontejner. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu.

Zápasy Baníku se Spartou jsou považovány za rizikové dlouhodobě. Například v únoru 2015 zajistila policie v souvislosti s výtržnostmi po utkání v Ostravě 54 lidí. O rok dříve se domácí chuligáni za podpory svých příznivců z Polska pokusili na ostravském stadionu dostat k sektoru hostů. Při následném zásahu desítka policistů utrpěla zranění a 18 násilníků bylo obviněno především z výtržnictví, případně z útoku na veřejnou osobu. Obě tato utkání se hrála ještě na stadionu Bazaly ve Slezské Ostravě.

Témata:  fotbal FC Banik Ostrava výtržnictví Policie ČR

Související

Aktuálně se děje

4:00

Letní počasí se vším všudy. O víkendu se ohřejeme, hrozí ale i další bouřky

Bouřlivé počasí se Česku nevyhne ani během prvního ryze červnového víkendu. Bouřky hrozí během soboty, která bude podle předpovědi teplejším z obou dní. Na Moravě může teplota vystoupat až na 26 °C. V neděli má být jen lehce přes dvacet. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Pavel Blažek

Blažek po bitcoinové kauze pozastavil členství v ODS

Ministr spravedlnosti v demisi Pavel Blažek pozastavil své členství v Občanské demokratické straně. Stalo se tak krátce poté, co kvůli narůstajícímu tlaku v souvislosti s takzvanou bitcoinovou kauzou podal demisi z ministerské funkce a zároveň se vzdal kandidatury v nadcházejících podzimních volbách. Původně měl být na čtvrtém místě jihomoravské kandidátky koalice Spolu. Kromě toho rezignoval také na funkci předsedy regionálního sdružení ODS v Jihomoravském kraji.