Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Chovanec má ohledně Šlechtovi rezignace jasno. Podlehl drbům, říká

Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Milan Chovanec /ČSSD/, ministr vnitra
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta (ÚOOZ), který v pátek rezignoval kvůli chystané reorganizaci policie, podlehl podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) drbům.

V policejní Národní centrále se prý mohl ucházet o jakoukoliv funkci. Chovanec to dnes uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce. Poukázal také na novinářské tvrzení, podle nějž měl s detektivy z ÚOOZ dlouhodobě styky předseda ANO Andrej Babiš. ANO s reorganizací nesouhlasí.

Šlachta složil funkci poté, co vedení policie oznámilo záměr sloučit protikorupční policii a ÚOOZ v novou Národní centrálu proti organizovanému zločinu.

"Robert Šlachta léta žije v prostředí, které je plné drbů a fám. Já se obávám, že mu podlehl," prohlásil Chovanec. Centrála podle něj vytváří jen manažerskou střechu a Šlachta se v ní mohl ucházet o jakoukoliv funkci včetně postu ředitele.

Šlachta nyní podle něj vyzval policejní vedení k odchodu, když uvedl, že se k policii vrátí, pokud ji nebude řídit policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho náměstek Zdeněk Laube. Chovanec zároveň zpochybnil Šlachtův úmysl skončit, když upozornil, že detektiv o své výpovědi řekl, že ji může do konce měsíce stáhnout.

Témata:  Milan Chovanec Robert Šlachta

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 10:52

Návod nebyl. Dagmar Havlová zavzpomínala, jak se zhostila role první dámy

Česko za 33 let zažilo čtyři prezidenty, ale pět prvních dam. Jedna z nich oslaví o víkendu narozeniny. Dagmar Havlové bude od neděle 73 let. Když její muž končil jako prezident, nebylo jí ani padesát. V roli jí tehdy vystřídala Livia Klausová. Jak spolu obě dámy vycházely?  

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy