reklama

Tento web se snaží navodit dojem, že jediným řešením konce vysílání v DVB-T je přechod na DVB-T2 (neboli koupě nové televize či set-top boxu). Záměrně zamlčuje fakt, že řešením konce vysílání ve standardu DVB-T je také změna poskytovatele televizního signálu. Diváci si mohou vybrat mezi satelitem, kabelem a IPTV. Ve své zprávě ze dne 1. 2. 2019 argumentuje tím, že pozemní vysílání je jediné zdarma. Na satelitu je ovšem zdarma šířeno řádově více televizních stanic než pozemním vysílání ČRa. Patří mezi ně i programy České televize v HD kvalitě.

A úmyslně zamlčuje důležitý fakt, že bezplatná nabídka pozemního vysílání v DVB-T2 nebude obsahovat programy největších komerčních vysílatelů – Novy a Primy - v HD kvalitě. Zcela účelově tak porovnává bezplatné pozemní vysílání zahrnující omezenou nabídku televizních programů v SD kvalitě s nabídkou placených operátorů, a to zejména satelitních, která zahrnuje podstatně více televizních programů včetně programů v HD kvalitě. Tím vytváří mylný dojem, že programová nabídka v pozemním vysílání co do šíře a kvality je stejná jako na satelitu, ale zdarma.

Ve výše uvedené zprávě se web konkrétně odkazuje k programovému balíčku Smart od Skylinku za 239 Kč měsíčně a staví ho do stejné roviny jako pozemní vysílání, které je zdarma. Nezmiňují fakt, že za 239 Kč měsíčně získají zákazníci Skylinku 93 TV programů, z nichž je 39 v HD kvalitě. Zákazníci rovněž získají přístup do aplikace Skylink Live TV, díky které mohou sledovat TV programy po internetu živě nebo zpětně ze sedmi denního archívu a do bohaté internetové videotéky. Nabídku programů si navíc mohou kdykoli za příplatek ještě významně rozšířit. Nic takového v pozemním vysílání diváci nenajdou.

Dále se ve své komunikaci údajně snaží vzbudit dojem, že pro přechod na DVB-T2 stačí koupit set-top box za 550 Kč bez dalších dodatečných nákladů za technika. Záměrně zamlčuje, že většina bytových domů se společnou pozemní anténou bude muset investovat do zesilovače TV signálu. Takový technický zásah přijde bytový dům na 15 000 - 20 000 Kč.

Přechod na DVB-T2: Týká se vás? Jaké jsou možnosti řešení? (1:05) | zdroj: YouTube

reklama